Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Członek Rady Parafialnej w kościele w Gościszowie Waldemar Michnio protestuje i wysyła list do biskupa
~~Szaroniebieski Ogórecznik niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 6:00
~~Rudożółta Naparstnica napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Blada dama napisał(a): Czy wy naprawdę jesteście tak ograniczeni na umyśle?! 4 lata remontu rozpadającej się plebanii, kto z was chciałby mieszkać przez 4lata na placu budowy i wąchać wszechobecny pył?! I tak wiele wytrzymał patrząc jaki stan plebanii zastał po poprzedniku. Nie robi tego dla siebie tylko dla wszystkich kolejnych księży ktorzy tam trafia w następnych latach. Z życiem księdza jest tak że dziś jest tu a jutro gdzie indziej. I nic z tej plebanii nie zabierze oprócz prywatnych rzeczy. A ksiedzu nie przystoi żyć w takich warunkach w jakich musiał żyć wasz ukochany ks.Jerie. Szkoda że za życia o niego nie zadbalicie skoro był taki kochany.

A pan Jezus w jakich żył warunkach czy księża maja żyć w bogactwie a biedny ludzie niektórzy żyją jak biednie czy pismo sw nakazuje żyć im w bogato czy to się liczy

Każdy nowo przychodzący do parafii ksiądz robi remont jeśli jest konieczność ale zawsze ma na uwadze to, że po nim przyjdzie kolejny, więc jak się remontuje no to tak aby i ten który przyjdzie miał jak i w czym mieszkać. Ta plebania się sypała cała i tu znowu odniosę się do ks. Ryszarda. Nie remontował ... Faktycznie z racji wieku i chorób może już nie był w stanie. Dla tego skoro ten odszedł na emeryturę kolejny po nim zrobił remont.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoturkusowy Jesion niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 6:52
~~Blada dama napisał(a): Czy wy naprawdę jesteście tak ograniczeni na umyśle?! 4 lata remontu rozpadającej się plebanii, kto z was chciałby mieszkać przez 4lata na placu budowy i wąchać wszechobecny pył?! I tak wiele wytrzymał patrząc jaki stan plebanii zastał po poprzedniku. Nie robi tego dla siebie tylko dla wszystkich kolejnych księży ktorzy tam trafia w następnych latach. Z życiem księdza jest tak że dziś jest tu a jutro gdzie indziej. I nic z tej plebanii nie zabierze oprócz prywatnych rzeczy. A ksiedzu nie przystoi żyć w takich warunkach w jakich musiał żyć wasz ukochany ks.Jerie. Szkoda że za życia o niego nie zadbalicie skoro był taki kochany.

Katechetka zadbała by w pyle nie siedzial
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoturkusowy Jesion niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 7:33
Gdyby ludzie nie byli tak zawistni szybko zrobiony byłby pozadek. Panią w radzie parafialnej odpowiada że ksiądz odmawia chrztów, ostatniej mszy, komunii wiele ludzi z jego ust słyszy chamskie odzywki. Gosciszow zawsze był jednolity nawet jeśli się ludzie nie zgadzali to szli razem. Pozwoliliście by człowiek JEDEN CZŁOWIEK TAK BARDZO WAS POROZNIL. Rada się nie boi bo latają przy ks i myślą że to zapewni im miejsce na górze? Człowiek który kiedyś chodził do kościoła, wychowywał dzieci, dał swoim zachowaniem im przykład choć idealny nie był jakim prawem na swojej ostatniej wędrówce na mszy słyszy ( leżąc w trumnie) pod swoim adresem obelgi i w kierunku rodziny. Ja się tylko pytam kim jest ten ksiądz który ma CZELNOSC bawić się w Boga i oceniać ludzi na mszy. Mówić gdzie trafia czy do piekła, czysca czy nieba (w gosciszowie nie ma człowieka który według ks trafiłby do nieba). Co jest z wami? Co to za radą parafialna? Patrzycie jak człowiek stresuje wasze dzieci w kościele wywiera na nich presję czytaniem. Pieniądze na remonty to w tej sytuacji to Nic . Dziwi mnie ze pozwalacie innych źle traktować, tak mówicie o wierzę ale podstawa naszej wiary to zachowanie, szacunek, pokorą wybaczanie. Niech każdy zrobi sobie rachunek sumienia zobaczy jaka radość sprawiło mu jak ów ks kogoś obraził, znieważył odmówił czegoś bo mi kiedyś ks Ryszard też coś odmówił. Zastanówcie się czy przez tyle lat spokoju bóg nie wystawia was na próbę. "Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.”
Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” 45 Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». (Mt 25,41-46)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bordowa Smagliczka niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 7:53
~~Ciemnoturkusowy Jesion napisał(a): Mówić gdzie trafia czy do piekła, czysca czy nieba (w gosciszowie nie ma człowieka który według ks trafiłby do nieba).

Właśnie taka jest rola kapłana. Mówić o Piekle, Niebie... I o tym, jakie drogi do nich prowadzą. Ostrzegać, tłumaczyć...
A ty byś chciał żeby ksiądz "po niemiecku" ci mówił - wszyscy zostaniemy zbawieni, bo miłosierdzie Boga jest nieskończone. Jednak w wyznaniu wiary mówimy -"Przyjdzie sądzić żywych i umarłych". Po co sąd, skoro wszyscy mają iść prosto do Nieba?
Ksiądz słucha waszych spowiedzi, słyszy co macie w głowach, jakie macie pojęcie o Bogu i drodze do niego. Potem próbuje wam powiedzieć - ludzie obudźcie się! Do piekła idziecie!
A wy co? Wstrętny klecha bo mówi niewygodne rzeczy. A kto ma wam to powiedzieć, jak nie on?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kamil niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 8:13
To wychodzi że ten ks. Rysiu nie był dobrym gospodarzem. Dochody z parafii były a on plebanię zapuścił, kościół też... To gdzie szły pieniądze?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudożółta Naparstnica niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 8:17
~~Kamil napisał(a): To wychodzi że ten ks. Rysiu nie był dobrym gospodarzem. Dochody z parafii były a on plebanię zapuścił, kościół też... To gdzie szły pieniądze?

Człowieku zostaw zmarłego w spokoju co wy wyprawiacie to jest karygodne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gociszw niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 8:40
~~Ciemnoturkusowy Jesion napisał(a): Gdyby ludzie nie byli tak zawistni szybko zrobiony byłby pozadek. Panią w radzie parafialnej odpowiada że ksiądz odmawia chrztów, ostatniej mszy, komunii wiele ludzi z jego ust słyszy chamskie odzywki. Gosciszow zawsze był jednolity nawet jeśli się ludzie nie zgadzali to szli razem. Pozwoliliście by człowiek JEDEN CZŁOWIEK TAK BARDZO WAS POROZNIL. Rada się nie boi bo latają przy ks i myślą że to zapewni im miejsce na górze? Człowiek który kiedyś chodził do kościoła, wychowywał dzieci, dał swoim zachowaniem im przykład choć idealny nie był jakim prawem na swojej ostatniej wędrówce na mszy słyszy ( leżąc w trumnie) pod swoim adresem obelgi i w kierunku rodziny. Ja się tylko pytam kim jest ten ksiądz który ma CZELNOSC bawić się w Boga i oceniać ludzi na mszy. Mówić gdzie trafia czy do piekła, czysca czy nieba (w gosciszowie nie ma człowieka który według ks trafiłby do nieba). Co jest z wami? Co to za radą parafialna? Patrzycie jak człowiek stresuje wasze dzieci w kościele wywiera na nich presję czytaniem. Pieniądze na remonty to w tej sytuacji to Nic . Dziwi mnie ze pozwalacie innych źle traktować, tak mówicie o wierzę ale podstawa naszej wiary to zachowanie, szacunek, pokorą wybaczanie. Niech każdy zrobi sobie rachunek sumienia zobaczy jaka radość sprawiło mu jak ów ks kogoś obraził, znieważył odmówił czegoś bo mi kiedyś ks Ryszard też coś odmówił. Zastanówcie się czy przez tyle lat spokoju bóg nie wystawia was na próbę. "Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.”
Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” 45 Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». (Mt 25,41-46)

To prawda co piszesz, popieram . Nie tak dawno papież Franciszek mówił że księżom wydaje się że są Bogiem. Stają na ołtarzu i zamieniają sie w aktorów, dlatego polscy biskupi nie lubią papieża Franciszka bo im prawde w oczy mówi. Dzięki za dobre słowo, widać że rozumiesz życie z pozycj rodzica , człowieka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gociszw niezalogowany
23 czerwca 2021r. o 8:52
~~Ciemnoturkusowa Czubatka napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Rudożółta Naparstnica napisał(a): i

Możecie nie dostać wcale ks.bo ich i tak brakuje

Te produkty do darcia kasy nazywasz Księżmi. Nawet przykazania kościelne zmienili żeby wam mózgi wyprać. Jawnie napisali że chodzi o pieniądze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza