Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Włamywacze i wandale zmorą Klasztoru Dusz w Nowogrodźcu
~~Henry niezalogowany
2 października 2022r. o 10:01
Ależ tam tak było od moich szkolnych lat 70 , to patole i pijaki tam nic więcej nie ma w tej norze .Ale kiedyś wystarczyła wizyta funkcjonariuszy MO.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gołęba Runianka niezalogowany
2 października 2022r. o 13:47
Oszołomy które tam klej wachajo i ogniska palo to oni tam od zawsze przebywali nawet organizowali imprezy na 40 osób dzień żula czy belta jakoś tak ale to są nieszkodliwe pijaczki i cpunki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wilk X niezalogowany
2 października 2022r. o 17:08
~~Agnieszka napisał(a): Jaki Klasztor Dusz???!!! Zmieniać nazwę bo to,, niby" ich klaszor tzn Fundacji. Zawsze był i będzie będzie Klaszor Magdalenek!!! Absurd!!!
A mieszkańcy Nca mają rację mówiąc że są u siebie w klasztorze!!!!
Relich oddał za free klaszor żeby mieć go z bani,,,
Klasztor w moim mniemaniu i całej społeczności zawsze będzie NASZ!!!!
Nie będę się umawiać na jego zwiedzanie,,,, chodzę kiedy chce!!!!!


Nazwa "Klasztor Dusz" jest właśnie upamiętnieniem tego, że przeszło 200 lat temu kompleks pełnił funkcję klasztoru dla zgromadzenia Magdalenek. Jest jednak też upamiętnieniem kolejnych funkcji i osób dbających o jego świetność po 1810 roku.

Oczywiście Klasztor jest integralną częścią Nowogrodźca i nic i nikt tego nie zmieni. Ale czy nie jest zasadne przywrócenie go miastu? Bo obecnie (i ten stan utrzymuje się od wielu lat) korzysta z niego niemal wyłącznie margines społeczny, opisany w artykule. Czy w Nowogrodźcu ma dalej straszyć niebezpieczna ruina, czy jednak zobowiązanie odbudowy jakie powzięła Fundacja Twoje Dziedzictwo, wartej szacunkowo 50-100 mln PLN ma sens właśnie dla mieszkańców Nowogrodźca?

Istotne jest przy tym też to, że w Fundacji działają między innymi... mieszkańcy Nowogrodźca i okolic, którzy mieli już dosyć dewastowania tak ważnego punktu urbanistycznego miasta i dążą do przywrócenia w nim życia.

Określenie "teren prywatny" jest chyba pewnym skrótem myślowym. Na dzień dzisiejszy określiłbym go "terenem budowy", za który odpowiada podmiot z trzeciego sektora. I ze względu na jego stan zachowania wszelkie wejścia muszą być kontrolowane. Przecież nikt nie chce narażać zdrowia i życia podczas samodzielnych wycieczek po klasztorze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bananowa Irezyna niezalogowany
2 października 2022r. o 17:32
Jak można się włamać do jakiegoś obiektu który nie jest pozamykany tylko hula tam w tych ruinach wiatr, czy są tam jakieś komnaty pod kluczem gdzie są wyrywane drzwi i rozwalane kłódki przecież to nonsens pisać takie bzdury .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wilk X niezalogowany
2 października 2022r. o 19:27
~~Aroo napisał(a): Srusz a nie dusz! To klasztor MAGDALENEK a nie żadnych dusz. Nie znacie historii, jesteście niedouczeni.


Kompleks pełnił funkcję klasztoru zgromadzenia Magdalenek do 1810 roku. Ostatnie 200 lat jego budynki miały zupełnie inne przeznaczenie. Na terenie jest choćby ruina remizy strażackiej. ;) Upamiętniając całą historię założenia, nie można pominąć ani klasztornej funkcji, ani 200 lat późniejszej historii. Także nazwa jest dobrym kompromisem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistobrązowy Agrest niezalogowany
3 października 2022r. o 19:23
Proszę wyjaśnić ten skrót myślowy „teren prywatny”. To czyj ten klasztor jest?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowy Buk niezalogowany
6 października 2022r. o 5:22
Mówicie że terenenem budowy klasztor jest to dajcie info na wejściach zakaz wstępu, teren budowy. Osobiście zgłaszam was do konserwatora zabytków. Żeby Patria przez was rządząca w powiecie nie straciła poparcia za wasze działanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Terakotowy Kosaciec niezalogowany
6 października 2022r. o 5:51
Znam osobe ktora jest w posiadaniu dokumentacji z przed wojny i okresu miedzy wojennego waszego kosciola w Zeliszowie. Dokumentacja jak i zdjecia i widokowki zostaly przekazane z dziada pra dzida od Niemca ktoy trzynal piecze kosciola do 1944 roku. Jest tam nawet akt wlasnisci ziemi oddalonej od kosciola 4km.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.