Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pogrzeb tak, ale bez mszy
~~Popielata Leszczyna niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 9:21
Skąd wiesz, że ksiądz mówi prawdę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolecnauta niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 9:31
Liczę, że Bóg, w którego wierzy ksiądz, będzie dla proboszcza przy Sądzie Ostatecznym łaskawszy niż on bym sam dla swych parafian.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudy Perukowiec niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 9:50
~~To już przesada napisał(a): Ksiądz chyba trochę przesadził, czy to ma jakieś znaczenie ? czy go przyjął po kolędzie czy też nie, tego czy tamtego księdza, więc co za łaska aby odprawić mszę za duszę zmarłego.
A tak w ogóle to co to za zwyczaj czy chodził do kościoła czy też nie chodził to każdemu się pochówek należy i druga sprawa pogrzeb to ostania rzecz dla zmarłego na tym świecie za którą żaden ksiądz nie powinien wziąć od rodziny zmarłego złamanego grosza.
Sam jestem wierzącym i chodzę do kościoła ale tego zachowania nie toleruje, a później księża są zdziwieni że im owieczek brakuje, takim postępowaniem na pewno nie przybędzie.
I żeby była jasność w tym moim poście nie jestem przeciwny kościołowi czy też księżom ale trochę jakiegoś ludzkiego wyczucia i zrozumienia by się należało.
Za chrzest biorą kasę, za ślub biorą kasę, to jeszcze można jakoś tam zrozumieć, ale za pogrzeb to wstyd aby wołać pieniądze.
Czy św. Jan Chrzciciel za chrzest w Jordanie brał kasę?, no chyba nie, bo biblia nic o tym nie wspomina, a Pan Jezus za wskrzeszenie Łazarza wziął pieniądze od rodziny też nie.
Więc uważam i myślę że jest to tylko nie moje zdanie, że za pogrzeby księża nie powinni brać pieniędzy, a jak kogoś nie stać za to zapłacić, to co ksiądz nie pochowa? zmarłego.

Tak czytam i czytam coś ty tu namodził. Pieniądz, pieniądz, pieniądz. Może i jesteś wierzący. Ale tobie kościół raczej nie jest potrzebny. Modlić się to ty idź do banku, bo tam jest twój "bóg".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudy Perukowiec niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 9:56
~~Popielata Leszczyna napisał(a): Skąd wiesz, że ksiądz mówi prawdę?

A dlaczego miałby kłamać? Ma w papierach zapisane. W kościele zmarłego też od dawna nie widziano. Na ostatnie namaszczenie pewnie też księdza nie wzywali.
Tez miałem podobny problem z ojcem wiec wiem jak te sprawy wyglądają. Na szczęście udało się nam dojść do ładu przed jego śmiercią.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudy Perukowiec niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 9:58
~~Bolecnauta napisał(a): Liczę, że Bóg, w którego wierzy ksiądz, będzie dla proboszcza przy Sądzie Ostatecznym łaskawszy niż on bym sam dla swych parafian.

A w czym ten ksiądz nie jest łaskawy? W tym że szanuje wolę zmarłego? To był jego pogrzeb czy rodziny?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolecnauta niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 10:11
Nie żartuj, chyba nie rozumiesz dla kogo miała być ta msza. Dla rodziny przede wszystkim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malkon niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 10:26
Tego typu zachowania księży nie są mi obce. W dość odległej przeszłości, kiedy to lekcje religii wyprowadzono ze szkół mieliśmy katechezy w kościele. Jednakże według ówczesnego księdza " jeszcze przedwojennego" miarą jaką należy mierzyć moją wiarę nie była częstotliwość uczęszczania do kościoła, ale sam fakt mojej wiary. Jednakże komercja w tym i w kościele powoduje to, że księża z jednej strony obrastają w piórka i zapominają, że oni są dla wiernych a z drugiej nie przyjmują do swojej świadomości, że świat się zmienia i że powinni znaleźć "środki", żeby zatrzymać ludzi w kościele.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 11:31
~~Malkon napisał(a): nie przyjmują do swojej świadomości, że świat się zmienia i że powinni znaleźć "środki", żeby zatrzymać ludzi w kościele.

Tak, świat się zmienia. Masz rację. Ale czy zmienia się na lepsze? Czy Kościół powinien podążać za tymi zmianami czy stawiać im tamę? Głosy w Kościele na ten temat też są podzielone. Ten kapłan jest akurat za utrzymaniem wartości w kościele, dla niego liczy się wola zmarłego. Inny by poszedł "z duchem czasu". Co lepsze dla Kościoła? Czy zatrzymanie "wiernych" za wszelką cenę? Choćby za zarzucenie wszelkich wartości, na których straży miał stać Kościół?
Już kościół niemiecki poszedł za głosem ludu. Jaki jest tego efekt? Mają pieniędzy jak lodu, tylko że o Bogu już tam prawie się nie słyszy. A następny etap jest taki że właśnie dlatego że Boga tam zabrakło zaczynają się u nich masowe apostazje. I niedługo nawet tak bogatego kościoła nie będzie. Tak, u nas też są apostazje, ale przy niemieckiej rzece, te nasze to mały strumyczek. Ale im mniej w Kościele będzie myślenia Bożego, a zastąpimy je myśleniem ludzkim, w końcowym efekcie będzie mniej owieczek. Bo po co komu taki Kościół gdzie się wierzy w człowieka a nie w Boga?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza