Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

PRL w Bolesławcu na zdjęciach - wrzucajcie!

315
#mir.ko nieaktywny
3 grudnia 2018r. o 11:25
fakt. ja się pomylilem, tamto to piwniczka jakaś Szwajcarki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Herbaciany Cyprysik niezalogowany
4 grudnia 2018r. o 11:09
A co miescilo się w tym budynku który istanieje do dziś w latach 60 tych?może ktoś wie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Alabastrowa Nasturcja niezalogowany
4 grudnia 2018r. o 17:41
Jeżeli chodzi ci o ten budynek za za firmą pogrzebową to od wojny cały czas był zamieszkiwany przez pewną rodzinę. Facet zajmował się pszczołami oczywiście dodatkowo i dożył prawie setki. Czy obecnie mieszka tam ktoś z jego rodziny tego nie wiem. Osobiście to stale im , jako dziecko, zazdrościłem bliskości rzeki, bo poniżej domu była rozległa niby plaża gdzie w niedzielę trudno było koc rozłożyć. Basenów jeszcze nie było.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Cynobrowa Gailadia niezalogowany
4 grudnia 2018r. o 18:58
Jak to nie było basenów?
Baseny wybudowano na długo przed wojną.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Szarobłękitny Szczawik niezalogowany
4 grudnia 2018r. o 19:35
Cynobrowa Gailadia.Co ty bredzisz. Jak nie wiesz to nie pisz .Basenów nie było. Chodziło się nad wodę z kocem gdzie faktycznie trudno było sie rozłożyć bo w tedy każdy szedł tylko tam .Jak powstała żwirownia to cześć ludzi szlo na żwirownie a cześć nad Bobr. Baseny dopiero potem .Mało wiesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Alabastrowa Nasturcja niezalogowany
4 grudnia 2018r. o 19:55
cynobrowa Gailadia. Baseny były wybudowane w 1926 roku tylko, że w czasie wojny były wysadzone pewnie przez ruską swołocz. Te obecne powstały chyba w 1977 .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
4 grudnia 2018r. o 20:08
basen ponoć wysadzano długo po wojnie, raczej pod remont. może ktos to potwierdzi lub sprostuje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawobrązowa Werbena niezalogowany
4 grudnia 2018r. o 20:13
~Szarobłękitny Szczawik napisał(a): Cynobrowa Gailadia.Co ty bredzisz. Jak nie wiesz to nie pisz .Basenów nie było. Chodziło się nad wodę z kocem gdzie faktycznie trudno było sie rozłożyć bo w tedy każdy szedł tylko tam .Jak powstała żwirownia to cześć ludzi szlo na żwirownie a cześć nad Bobr. Baseny dopiero potem .Mało wiesz.


A możesz wytłumaczyć co masz na myśli pisząc o powstającej żwirowni? Niewiele można znaleźć informacji o żwirowniach wokół Bolesławca.

Kiedy powstała ta obok basenów? Kiedy ją zamknęli? Czy są jakieś zdjęcia tego obiektu w czasach świetności?

Tak samo ciekawią mnie zdjęcia restauracji Neu Breslau. W internecie znalazłem tylko 4 sztuki, może ktoś ma gdzieś w swoich zbiorach więcej fotek tego obiektu, szczególnie z czasów powojennych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza