Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
BolecFORUM Nowy temat

PRL w Bolesławcu na zdjęciach - wrzucajcie!

~Malinowy Starzec niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 16:23
Może ma ktoś wyraźniejsze zdjęcie z napisem Kawiarnia Bajka .Bo jakoś mnie te zdjęcia nie przekonują i osobiście nie przypominam sobie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
8 stycznia 2019r. o 17:20
pinio65 napisał(a):
fobiak napisał(a): pierwsza fotka to jeszcze meksyk


Meksyk to taka powszechnie znana nazwa restauracji. Nigdy oficjalnie tak się nie nazywała. To zdjęcie jest z poczatku lat 60. Interesuje mnie nazwa nad oknami - CENTRALNA BAJKA. Po raz pierwszy się z nią spotykam.

Oj ....Pinio,Pinio.Meksyk to był od zawsze,a Centralna to była dla tych co tam nie bywali. :):).
A swoją drogą,to kto wie dlaczego bywalcy ochrzcili te knajpę Meksyk ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
8 stycznia 2019r. o 17:58
starsi mowia, ze wjezdzali tam na koniach jak sobie popili, jedni mowia o ruskich inni o polakach
polacy musieli go uruchomic na poczatku lat 50-tych bo bzg nie byly strasze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malinowy Starzec niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 18:10
Ani Centralna Bajka ani Kawiarnia Bajka .Restauracja Centralna .tak się nazywało. Potem Meksyk .z opowiadań rodziców (myślę że nie do końca tak było )nazwa ta była z tadeusz ze odbywały się tam różnego rodzaju imprezy .Sylwestra .dancingi.zabawy do których śpiewali piosenkarze odwiedzający bolec. grały zestoły. Itd
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malinowy Starzec niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 18:26
Zapomniałam dodać że podczas takich imprez często dochodziło do pijackich awantur (dość ostrych .czasem fruwaly krzesła ) interweniowała policja .Stąd Meksyk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ametystowy Czosnek niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 18:51
Mało wiesz Malinowy Starzec, a zdjęcia nie są po to, żeby ciebie przekonać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malinowy Starzec niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 19:00
Ametystowy Czosnek .Zdjęcia wcale nie muszą mnie do niczego przekonać. Wiem swoje .A ty co zabierasz głos jak gówno wiesz .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ametystowy Czosnek niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 19:06
To po co piszesz, że cię te zdjęcia nie przekonują. Agresja i pisanie o gównach i tak ci nic nie da. Ludzie mówili Meksyk, zanim nazwano to restauracją Centralną, a potem Zodiakiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.