Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PRL w Bolesławcu na zdjęciach - wrzucajcie!

~Malinowy Starzec niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 19:31
Fakt. bylo słowo ..nie przekonują..ale chodziło mi oto ze nie przypominam sobie nazwy Bajka i ze jeżeli ktoś miałby wyrazniejsza fotkę z takim napisem to ok.Nie widzę w tym żadnej agresji ani pisania o gownach jak twierdzisz .Jak jesteś taki wszystko wiedzący to skąd nazwa Meksyk .?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Płomienisty Śnieżnik niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 22:48
Zapytaj ludzi w wieku 80+, ale tych, którzy zamieszkali w mieście w drugiej połowie lat czterdziestych XX wieku. Ci, którzy jeszcze żyją - wiedzą, ale nie powiedzą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Płomienisty Śnieżnik niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 22:50
Mam oczywiście na myśli nazwę Meksyk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pawa Diaskia niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 22:59
napisu meksyk nigdy nie było.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Żółtawobrunatny Wielosił niezalogowany
8 stycznia 2019r. o 23:23
Nnn
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
9 stycznia 2019r. o 7:53
Słyszałem taką legendę, że ktoś tam w latach powojennych wjechał do środka na koniu. I z tej to okazji ochrzczono lokal nazwą "Meksyk".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Cyklamenowy Rojnik niezalogowany
9 stycznia 2019r. o 8:21
pinio65 napisał(a): Napis nad oknami brzmi: RESTAURACJA KAWIARNIA
CENTRALNA BAJKA

O ile sobie przypominam to w latach 80 / 90 na górze był lokal o nazwie Bajka.

Nie wiem, czy jeszcze w 80, ale w 70 na pewno. Tak, jak pisałeś - na dole była Centralna, a część na balkonie miała nieco inny charakter. Można tam było przyjść z dziećmi, zjeść ciastko - i ta część nazywała się Bajka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Lazurowy Kokorycz niezalogowany
9 stycznia 2019r. o 15:38
https://m.youtube.com/watch?v=mDS7A7fYJ6A
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego