Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Alergolog w Bolesławcu

~ niezalogowany
17 listopada 2011r. o 7:24
Nawet tu nie kombinuj tylko jedź z dzieckiem do Karpacza na ul. Muśliwską - znajdziesz tam wielu fachowców a tu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
17 listopada 2011r. o 7:30
Właśnie też tak myślę...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 listopada 2011r. o 7:42
Oczywiście miałam na myśli ul. Myśliwską
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
17 listopada 2011r. o 8:07
Centrum Pulmonologii i Alergologii - tylko z tego co czytałam trzeba czekać dosyć długo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
17 listopada 2011r. o 8:20
Również proponuję Ci Karpacz i Myśliwską. Co prawda nie mam doświadczenia z bolesławieckimi lekarzami ale sporo naużerałem się z tymi z powiatu złotoryjskiego... Mój syn jak był powiedzmy dwulatkiem co chwilę miał (wg nich) zapalenie oskrzeli a dwa razy wylądował w szpitalu na rzekome zapalenie płuc i to w środku lata, ciągle antybiotyki, zastrzyki, duszności, kaszel itp. Do tego w pewnej chwili od tego całego świństwa zaczęły mu się wysypki, jakieś liszaje... Kiedy żona zasugerowała lekarce zrobienie testów alergicznych (gdyż sama miała alergię) ta bezczelnie oznajmiła że ona jest tu lekarzem. Któregoś razu znowu w środku lata, w sobotę wieczorem syn dostał takich duszności że pojechałem z nim do lekarza do Raciborowic, starego "przyjaciela rodziny". Zbadał syna i stwierdził... zapalenie płuc... Jednak po naszej sugestii dotyczącej alergii nie zachował się jak wszechwiedzący tylko zaproponował pewien "eksperyment", wypisał mi receptę na Hydrocortyzon i powiedział że jak to nie pomoże to natychmiast jedziemy do szpitala jeśli natomiast pomoże - alergia. Żona została z dzieckiem u niego a ja pojechałem do Bolesławca do apteki po lek. Kiedy wróciłem dziecko miało już dość spore problemy z oddychaniem. Lekarz zrobił zastrzyk i w zasadzie jeszcze nie zdążył wyjąć mu igły z pośladka a duszności prawie natychmiast ustały... Od Jurka wyszliśmy ze zdrowym dzieckiem i skierowaniem do alergologa. Pojechaliśmy do Karpacza na Myśliwską a tam utrafiliśmy na doktora Bokieja, od razu testy i wyniki. Dziecko dostało leki które do dziś dnia przyjmuje raz dziennie, wszystko jest w porządku - teraz czekamy na odczulanie, wszystko za zupełną darmochę ! Przy okazji którejś z wizyt w Karpaczu, zabraliśmy ze sobą półtoraroczna wtedy córcię której nic nie dolegało ale profilaktycznie, bez problemu i skierowania jej również zrobili tam testy, oczywiście również za darmo. Dlatego Mamo, nie kombinuj tylko bierz skierowanie od lekarza rodzinnego, nawet wydrzyj mu je z gardła jeśli będzie taka potrzeba i jedź z dzieckiem do Karpacza, nie męcz go tutaj bo szkoda dziecka...

Pozdrawiam i zdrowia życzę
Wujek


Dopisane 17.11.2011r. o godz. 08:20:

~mama napisał(a): Centrum Pulmonologii i Alergologii - tylko z tego co czytałam trzeba czekać dosyć długo


Zadzwoń, ja czekałem... tydzień :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
17 listopada 2011r. o 8:48
Dziękuje, za radę. My leczyliśmy się u lekarza pierwszego kontaktu. Dermatolog, u którego byliśmy prywatnie (w Lubaniu) też nam wiele nie pomógł. Mały w tej chwili jest wysypany na całym ciele, plamy, krostki, to teraz zaczyna się z wiekiem coraz bardziej zaogniać, sączyć. Objawy typowe dla AZS. Cały czas się drapie, trze buźkę, czasem ma czerwone oczka aż. W tej chwili wykluczyliśmy wszystkie alergeny z jedzenia, ciuszki piorę w płatkach mydlanych, kąpiemy go w przegotowanej wodzie, a ostatnio kupuje wodę, po po tej z kranu jest calutki w plamach. Wszystkie kosmetyki: Balnelum, Olilatum, A-DERMA EXOMEGA, Cetaphil, Lipobase mieliśmy, a skóra wciąż sucha. Wypryski smarowałam maścią Cutivate, Pimafucort, już przestały pomagać. Ostatnio dwa tygodnie leczyliśmy zapalenie iskrzeli antybiotykiem. Obawiam się astmy. Dziś idę po skierowanie....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~/ niezalogowany
17 listopada 2011r. o 10:05
Wszystkie rady podane tutaj, dotyczące alergologa są dobre ale mówią o astmie a ty piszesz o AZS. Będzie Ci ciężko trafić na dobrego specjalistę. Coś o tym wiem, mój syn od urodzenia czyli ponad 16 lat choruje na AZS i tylko ja wiem ilu lekarzy odwiedziłam, ile leków przetestowałam ile pieniędzy wydałam na kosmetyki. Moja rada. Najlepiej znależć alergologa-dermatologa albo szukać i testować lekarzy tak jak kosmetyki aż traficie na swojego. My jeżdzimy do Jeleniej Góry, lekarz wydaje się w miarę konkretny, przyjmuje prywatnie /80 zł/i pracuje w szpitalu, na Zabobrzu-jest oddział alergologii a kiedyś pracował w Karpaczu. Nam podpasował, jeżdzimy do niego już czwarty rok i nie jest żle. Musisz wziąść pod uwagę jedno. jeżeli dziecko jest małe AZS można wyleczyć, dziecko z tego wyrasta. Oczywiście ptzy odpowiednim leczeniu. Mój syn był żle prowadzony i zostanie z chorobą do końca życia, w mniejszym lub większym nasileniu. Oczywiście AZS może przejść w inny rodzaj alergii min. w astmę ale o tym to na pewno wiesz. Moja rada trzeba cały czas szukać lekarza aż trafisz na tego który pomoże Twojemu dziecku. Mój syn w tej chwili używa kosmetyków z serii Eucerin lub Pharmaceris AT. Ale ten pierwszy jest lepszy ale też droższy. Powodzenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Marta niezalogowany
17 listopada 2011r. o 13:33
Jeżeli chodzi o AZS polecam profesora Barana z Wrocławia (dermatolog). Nr. do rejestracji: 71 348 3229 (rejestracja w godzinach wieczornych). Wizyta prywatna. Bardzo miły, wszystko wytłumaczy. Mojej córci pomógł kiedy miała mniej niż roczek. Na pewno będzie w stanie pomóc doraźnie, jeżeli chodzi o skórę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego