Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Szesnastu za, trzech przeciw
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 9:30
A Krzemińskiego znowu nie było na sesji? Czy nie głosował ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 9:33
~ napisał(a):
~antyczarnuch napisał(a): Szkoda, że na dziewiętnastu jest tylko trzech normalnych. Taka jest rzeczywistość. Dobrze znać nazwiska szesnastu, na których nigdy nie oddam głosu. Niech czarnuchom dalej w pieczarę wchodzą.


O co naprawdę ten cały szum? Łatwo sprawdzić, że wszystkie szkoły pijarskie mają znakomite wyniki nauczania. Nikogo nie zmuszają, by miał lepiej wykształcone dzieci - nie ma przymusu! Wyślą tam dzieci ci, którym zależy. Wy nie musicie!

Tak tylko szkoda dzieci przymusowo WYRZUCONYCH z tej szkoły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
27 września 2012r. o 9:36
Mogę ci łaskawie wyjaśnić w skrócie "o co jest szum".

Łączy się dwie Bolesławieckie szkoły - SP2 i GIM3, dzieci z klas 4-6 podstawówki uczą się w budynku gimnazjum, dzieci z klas 0-3 w ciasnym i małym budynku, który łaskawie SP2 pozostawiono. Wszystko to w ramach "oszczędności".

Następnie oddaje się uzyskany w ten sposób budynek (wcześniej SP2 zajmowała dwa budynki) by powstała w nim PUBLICZNA szkoła prowadzona przez zakon. Szkoła ta będzie elitarna, dostaną się do niej tylko najlepsi uczniowie olewając rejonizację. Jednocześnie nie będzie tam obowiązywać karta nauczyciela, więc każdy kto nie będzie pasował dyrekcji "światopoglądowo" wyleci z niej. Nic go nie ochroni.

Ja nie mam nic przeciwko powstaniu takiej szkoły - ale czy nie może się to odbyć na normalnych, rynkowych warunkach?

Przeraża mnie jedna rzecz - podkreślanie przez miejskich urzędników tego, że w TEJ szkole uczy się wartości, kształtuje się odpowiednie postawy itp. To ja się pytam co się dzieje z innymi miejskimi szkołami? Czy tam się tego nie robi... a jeśli się nie robi, to dlaczego? Przecież miejska oświata jest w rękach tego prezydenta od 10 lat. To za mało, żeby szkoły działały jak należy?

Co z dziećmi, które się tam nie dostaną? Czy one nie będą wykluczone postawowo, albo wykluczone wartościowo?:)


www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~szopa633 niezalogowany
27 września 2012r. o 9:48
Tu można kupić ubranka...przydadzą się :P [img=1348731852_x429j9y.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 9:54
głupie gadanie? Co ma tu dobro dzieci do gadania? Tylko ksieza potrafia je zapewnic? Porazka . Ja na pewno swojego tam nie wysle. Nie chce by wypaczyło sobie swiatopoglad i miało spaczony poglad. Niestety wychowanie katolickie rodzi rasistow homofobow i slepcow intelektualnych. szkoła ta powstaje po to by kler wychował sobie kolejne pokolenie moherow ktore da sie prowadzic jak stado baranow
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 9:56
jegomosc napisał(a):
Przeraża mnie jedna rzecz - podkreślanie przez miejskich urzędników tego, że w TEJ szkole uczy się wartości, kształtuje się odpowiednie postawy itp. To ja się pytam co się dzieje z innymi miejskimi szkołami? Czy tam się tego nie robi... a jeśli się nie robi, to dlaczego? Przecież miejska oświata jest w rękach tego prezydenta od 10 lat. To za mało, żeby szkoły działały jak należy?


Przeraża cię, że dzieci będzie uczyć się wartości ?!
Pytasz, co się dzieje z innymi szkołami? Więc nie wiesz?
To ci odpowiem - od "zawsze" do szkoły dobierała się poprawność polityczna wykluczająca wychowanie, wartości, patriotyzm , historię, literaturę wartościową. "Róbta co chceta"! Wyjątkiem (nieznaczącym - krótkotrwałym) był prof.Legutko i Giertych (nie cierpię gościa, ale szkołe próbował naprawiać!). Co się spotkało ze strasznym oporem wrogów wychowania. Pozostali ministrowie (szczególnie UW/PO!) zrobili WSZYSTKO (z kartą nauczyciela włącznie) by szkoły rozpieprzyć i wychowanie uniemożliwić! I prezydent miasta nic tu nie mógł i nie może zmienić (poza sprowadzeniem pijarów)!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
27 września 2012r. o 10:39
Długi artykuł, kilka stron komentarzy - a ja dalej nie wiem najważniejszego. Na jakich warunkach oddano tę szkołę? (Zaznaczmy, że oddano oznacza oddano w użytkowanie). Żaden z tzw. dziennikarzy nie dotarł do tej informacji?

Chciałbym się też zapytać tych wszystkich, którzy są przeciw tej decyzji. Jaka jest alternatywa? Bo według mnie sprawa się rozgrywa o to, czy budynek będzie stał pusty i niszczał, czy pozostanie w użytkowaniu i ktoś będzie o niego dbał, a może wyremontuje (tego znowu nie wiem, bo żaden dziennikarz nie zapytał o warunki dzierżawy).

Wydaje mi się też oczywiste, że gdy na salę wchodzi gość, to należy go powitać. Nie rozumiem - chcielibyście, by przewodniczący rady był chamem? Inna sprawa, po co ksiądz Jarosiewicz na tym posiedzeniu chciał być. O ile wiem, to przewodniczący naszej rady zawsze wita wszystkich gości, nawet gdy jest to babcia Jarząbkowa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
27 września 2012r. o 10:41
I zapraszam wszystkich tu piszących na publiczne odszczekiwanie, gdy za 5 lat będziecie mieli piękny odremontowany budynek ze szkołą słynną na całą okolicę z dobrych wyników.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza