Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Szesnastu za, trzech przeciw
~samosia niezalogowany
27 września 2012r. o 10:58
~zacofany moher napisał(a): I zapraszam wszystkich tu piszących na publiczne odszczekiwanie, gdy za 5 lat będziecie mieli piękny odremontowany budynek ze szkołą słynną na całą okolicę z dobrych wyników.


Hm... Jakżeby inaczej miało być - skoro do szkoły będą przyjmowani tylko prymusi i uczyć się będą w klasach do dwudziestu osób, gdzie nauczyciel będzie lekcje prowadził, mając porządne zaplecze edukacyjne - to szkoła będzie miała wyniki. Logiczne przecież to jest... Dlatego ten argument do mnie nie przemawia...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 11:11
~zacofany moher napisał(a): I zapraszam wszystkich tu piszących na publiczne odszczekiwanie, gdy za 5 lat będziecie mieli piękny odremontowany budynek ze szkołą słynną na całą okolicę z dobrych wyników.


Gdybasz o przyszłości a teraz napisz ile będzie wynosić czesne bo przecież za "Bóg zapłać" nie wyremontują szkoły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 11:13
jegomosc napisał(a):
agak napisał(a):
może w ramach protestu przepisać wszystkie dzieci do innych szkół? jak szkoła będzie stała pusta, to nie będzie się opłacało ją utrzymywać. : )


Wcale tak nie będzie. Będzie to najbardziej oblegana szkoła w mieście i jej uczniowie osiągać będą najlepsze wyniki. A wszystko dlatego, że naprawdę bardzo dużo ludzi chce takiej szkoły, a jako że pewnie będzie w niej przedwstępna selekcja i przyjmować będą tylko najlepszych, to i będą mieć najlepsze wyniki "na wyjściu".

Tyle tylko, że fakt, że dużo ludzi czegoś chce, choćby to było 90%, nie oznacza, że można mieć w nosie zasady mówiące o neutralności wyznaniowej państwa... albo jakiekolwiek uniwersalne zasady ustroju.


ok, niech bedzie najlepsza i najbardziej oblegana szkola w miescie. Jednak tu chodzi o oddanie za darmo ZABYTKOWEGO BUDYNKU
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 11:16
jegomosc napisał(a): Mogę ci łaskawie wyjaśnić w skrócie "o co jest szum".

Łączy się dwie Bolesławieckie szkoły - SP2 i GIM3, dzieci z klas 4-6 podstawówki uczą się w budynku gimnazjum, dzieci z klas 0-3 w ciasnym i małym budynku, który łaskawie SP2 pozostawiono. Wszystko to w ramach "oszczędności".

Następnie oddaje się uzyskany w ten sposób budynek (wcześniej SP2 zajmowała dwa budynki) by powstała w nim PUBLICZNA szkoła prowadzona przez zakon. Szkoła ta będzie elitarna, dostaną się do niej tylko najlepsi uczniowie olewając rejonizację. Jednocześnie nie będzie tam obowiązywać karta nauczyciela, więc każdy kto nie będzie pasował dyrekcji "światopoglądowo" wyleci z niej. Nic go nie ochroni.

Ja nie mam nic przeciwko powstaniu takiej szkoły - ale czy nie może się to odbyć na normalnych, rynkowych warunkach?

Przeraża mnie jedna rzecz - podkreślanie przez miejskich urzędników tego, że w TEJ szkole uczy się wartości, kształtuje się odpowiednie postawy itp. To ja się pytam co się dzieje z innymi miejskimi szkołami? Czy tam się tego nie robi... a jeśli się nie robi, to dlaczego? Przecież miejska oświata jest w rękach tego prezydenta od 10 lat. To za mało, żeby szkoły działały jak należy?

Co z dziećmi, które się tam nie dostaną? Czy one nie będą wykluczone postawowo, albo wykluczone wartościowo?:)






Łączy się dwie Bolesławieckie szkoły - SP2 i GIM3, dzieci z klas 4-6 podstawówki uczą się w budynku gimnazjum, dzieci z klas 0-3 w ciasnym i małym budynku, który łaskawie SP2 pozostawiono. Wszystko to w ramach "oszczędności".

juz odbyly sie rozmowy na temat oddania rowniez i tego budynku ojczulkom pijarom, bo marzy im sie caly teren!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2012r. o 11:26
~ napisał(a):
~zacofany moher napisał(a): I zapraszam wszystkich tu piszących na publiczne odszczekiwanie, gdy za 5 lat będziecie mieli piękny odremontowany budynek ze szkołą słynną na całą okolicę z dobrych wyników.


Gdybasz o przyszłości a teraz napisz ile będzie wynosić czesne bo przecież za "Bóg zapłać" nie wyremontują szkoły.


Pijarowie nie dołożą do tego ani grosza. Wszystko zostanie wyremontowane i utrzymane z pieniędzy mieszkańców miasta ! w tym jest problem !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
27 września 2012r. o 11:42
~ napisał(a):
jegomosc napisał(a): Mogę ci łaskawie wyjaśnić w skrócie "o co jest szum".

Łączy się dwie Bolesławieckie szkoły - SP2 i GIM3, dzieci z klas 4-6 podstawówki uczą się w budynku gimnazjum, dzieci z klas 0-3 w ciasnym i małym budynku, który łaskawie SP2 pozostawiono. Wszystko to w ramach "oszczędności".

Następnie oddaje się uzyskany w ten sposób budynek (wcześniej SP2 zajmowała dwa budynki) by powstała w nim PUBLICZNA szkoła prowadzona przez zakon. Szkoła ta będzie elitarna, dostaną się do niej tylko najlepsi uczniowie olewając rejonizację. Jednocześnie nie będzie tam obowiązywać karta nauczyciela, więc każdy kto nie będzie pasował dyrekcji "światopoglądowo" wyleci z niej. Nic go nie ochroni.

Ja nie mam nic przeciwko powstaniu takiej szkoły - ale czy nie może się to odbyć na normalnych, rynkowych warunkach?

Przeraża mnie jedna rzecz - podkreślanie przez miejskich urzędników tego, że w TEJ szkole uczy się wartości, kształtuje się odpowiednie postawy itp. To ja się pytam co się dzieje z innymi miejskimi szkołami? Czy tam się tego nie robi... a jeśli się nie robi, to dlaczego? Przecież miejska oświata jest w rękach tego prezydenta od 10 lat. To za mało, żeby szkoły działały jak należy?

Co z dziećmi, które się tam nie dostaną? Czy one nie będą wykluczone postawowo, albo wykluczone wartościowo?:)






Łączy się dwie Bolesławieckie szkoły - SP2 i GIM3, dzieci z klas 4-6 podstawówki uczą się w budynku gimnazjum, dzieci z klas 0-3 w ciasnym i małym budynku, który łaskawie SP2 pozostawiono. Wszystko to w ramach "oszczędności".

juz odbyly sie rozmowy na temat oddania rowniez i tego budynku ojczulkom pijarom, bo marzy im sie caly teren!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ciekawe, czy Auto Szkołę też sobie przejmą:)

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7626
#LukaBC nieaktywny
27 września 2012r. o 12:10
Jak już uczyć to na całego:D A prawo jazdy zdobyte po "Bożemu" więcej warte i z takim papierkiem mniej punktów dostaniecie:D No i też pewnie będzie lodowisko postawione na poświęconej ziemi, z takim podłożem to żadnych stłuczeń przy upadkach nie będzie, ba nie będzie upadków na lodzie:)

http://www.youtube.com/user/TheLukaBc/videos
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
27 września 2012r. o 12:33
słyszałem ze w tym roku lodowisko stanie kolo Orki.

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza