Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Co Ziemia Bolesławiecka robi z 1 procentem?
29
Bernard
11 stycznia 2013r. o 12:38
Przemyslaw napisał(a): Dziękuję za odpowiedź .Ocenę pozostawiam czytelnikom .
Osobiście mam wrażenie że tego typu fundacje służą głównie do wspomagania związków wyznaniowych / kościoła / pod przykrywką pomagania potrzebującym.Finansowanie instytucji i organizacji to wytrych dla przepływu pieniędzy na rzecz kleru.
To oczywiście moje opinia i można z nią polemizować.


A przeznaczył pan kiedyś swój odpis na jakiś cel?

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
11 stycznia 2013r. o 12:43
Bernard napisał(a):
Przemyslaw napisał(a): Dziękuję za odpowiedź .Ocenę pozostawiam czytelnikom .
Osobiście mam wrażenie że tego typu fundacje służą głównie do wspomagania związków wyznaniowych / kościoła / pod przykrywką pomagania potrzebującym.Finansowanie instytucji i organizacji to wytrych dla przepływu pieniędzy na rzecz kleru.
To oczywiście moje opinia i można z nią polemizować.


A przeznaczył pan kiedyś swój odpis na jakiś cel?
>

Tematem rozprawy jest " Co Ziemia Bolesławiecka robi z procentem " a nie ile i komu daje panM .

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kancelaria niezalogowany
11 stycznia 2013r. o 12:51
Przemyslaw napisał(a): Dziękuję za odpowiedź .Ocenę pozostawiam czytelnikom .
Osobiście mam wrażenie że tego typu fundacje służą głównie do wspomagania związków wyznaniowych / kościoła / pod przykrywką pomagania potrzebującym.Finansowanie instytucji i organizacji to wytrych dla przepływu pieniędzy na rzecz kleru.
To oczywiście moje opinia i można z nią polemizować.


To Pan ma problem ze swoim uczuleniem na kościół, który jest jednym z wielu beneficjentów stowarzyszenia. Ma Pan też problem z czytaniem ze zrozumieniem. Napiszę po raz wtóry, że to ludzie decydują komu, w ramach danego stowarzyszenia chcą pomóc. Pan na siłę próbuje uderzyć w kościół, ale się to Panu nie udaje. Naraża się Pan swoją niewiedzą na śmieszność. Moja kancelaria charytatywnie wspomaga stowarzyszenie i wiem, że pieniądze od podatników przekazywane na rzecz parafii służą remontom zabytków oraz wspieraniu świetlic środowiskowych dla dzieci, wyjazdom dzieciaków na kolonie.Zatem zanim Pan zacznie dyskusję proponuję lepiej zapoznać się z tematem, który Pan porusza. Jeszcze na szczęście jest tak, że to sami podatnicy decydują na co ma pójść ich jeden procent. Pan albo o tym nie wie, albo tylko udaje niedouczonego. W obu przypadkach to co Pan pisze jest żałosne. Tak jak napisał ziemianin... mniej gęgania więcej robienia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
11 stycznia 2013r. o 13:02
Przemyslaw napisał(a):
Bernard napisał(a):
Przemyslaw napisał(a): Dziękuję za odpowiedź .Ocenę pozostawiam czytelnikom .
Osobiście mam wrażenie że tego typu fundacje służą głównie do wspomagania związków wyznaniowych / kościoła / pod przykrywką pomagania potrzebującym.Finansowanie instytucji i organizacji to wytrych dla przepływu pieniędzy na rzecz kleru.
To oczywiście moje opinia i można z nią polemizować.


A przeznaczył pan kiedyś swój odpis na jakiś cel?
>

Tematem rozprawy jest " Co Ziemia Bolesławiecka robi z procentem " a nie ile i komu daje panM .


Odpowiedź na moje pytanie jest o tyle istotna, że ktoś kto pomagał już swoimi odpisami zwykle wie jak ten system działa, wie również, że może sprecyzować dokładnie na co ma być przekazany jego datek. Jeśli nie sprecyzuje, to zostawia wolną rękę ZB czy innemu stowarzyszeniu pożytku publicznemu (czyli ufa, że pieniądze zostaną dobrze wydane).
Nawet jednak w przypadku takich niesprecyzowanych datków ZB zapraszała niegdyś (nie wiem czy i dziś) darczyńców do współuczestnictwa w rozdziale pieniędzy.

Trudno o bardziej przejrzysty system.

Nie poruszam kwestii prawa do krytyki rozdziału tych pieniędzy przez osoby, które wolą oddać swój 1% chłopakowi Toli.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mariusz niezalogowany
11 stycznia 2013r. o 13:40
Czym się objawia brak intelektu? Ano tym, że znajdują sobie guru, który wskazuje im kozła ofiarnego i którego to kozła obciążają wina za swe wszelkie niepowodzenia życiowe. Przykładem takiego kozła ofiarnego byli i są np. Żydzi wykorzystywani zarówno i przez nazistów, i przez komunistów.
Dla p1954jest kozłem ofiarnym jest kler zaś guru jest powszechnie znany.
Przyjacielu, zacznij się uczyć choć, prawdę powiedziawszy, podejrzewam że nawet douczanie niewiele Ci pomoże.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
11 stycznia 2013r. o 14:11
Przemyslaw napisał(a): Osobiście mam wrażenie że tego typu fundacje służą głównie do wspomagania związków wyznaniowych / kościoła / pod przykrywką pomagania potrzebującym.


Przemysławie, zasadą jest, że to podatnik decyduje, co ma się stać z jego 1%. I nikogo, czy z prawej, czy z lewej strony, nie powinno interesować na co środki te podatnik przeznacza. To ma być jego wolny wybór, zatem uszanuj to.

Co Ci zatem przeszkadza, że podatnik decyduje, aby te środki przeznaczyć na organizacje o charakterze religijnym? Dlaczego uważasz, że jest to robione pod przykrywką pomagania, skoro deklarując gdzie przekazać !% wskazujesz konkretny cel, w tym wypadku organizacje o charakterze religinym?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2013r. o 14:37
Przemyslaw napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a):
~ napisał(a):
Najpierw pytasz Przemysława o zdanie w kwestii opublikowania informacji komu przekazano środki a potem podajesz , że takowe informacje są ogłaszane!!
Takie informacje są jawne bo darczyńcy muszą wiedzieć komu przekazano środki za pośrednictwem Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka!Tak więc Przemysław miał prawo do zadania takiego pytania i nie było w tym nic dziwnego i niestosownego :)


Ale , dziwnie się jakoś tak składa , że wszędzie tam , gdzie chodzi o kasę , Przemek się pojawia , niby w naszym interesie :) Czółko Przemuś :*
>

Ziemia Bolesławiecka z jakiś powodów chce się pochwalić tymi darami.Darczyńcy natomiast z jakiś powodów chcą wiedzieć kto co , komu , ile i dlaczego .Poza tym gdy padnie wiarygodna odpowiedź może to wpłynąć na powiększenie rzeszy darczyńców.Tak więc tu całkowita jawność jak najbardziej jest wskazana.

co za gościu... gdy przekazujesz 1% to sam decydujesz na kogo albo na co mają iść pieniądze, stowarzyszenie jedynie pośredniczy w zbieraniu pieniędzy i ma założyony rachunek bankowy... wiem że prowadzenie konta i koszty manipulacyjne ZB ponosi z własnej kieszeni więc kasa którą przekażesz ZB w 100% idzie na dane osoby lub instytucje.
Co do bazyliki to akurat jest to bolesławiecka perła w koronie naszego miasta bez względu na to czy ktoś wierzy w Boga czy nie, czy chodzi do Kościoła czy nie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gośka niezalogowany
11 stycznia 2013r. o 15:15
Przemyslaw napisał(a): Dziękuję za odpowiedź .Ocenę pozostawiam czytelnikom .
Osobiście mam wrażenie że tego typu fundacje służą głównie do wspomagania związków wyznaniowych / kościoła / pod przykrywką pomagania potrzebującym.Finansowanie instytucji i organizacji to wytrych dla przepływu pieniędzy na rzecz kleru.
To oczywiście moje opinia i można z nią polemizować.


Masz wrażenie, ale nie jesteś tego pewien ?
To tak jakbyś miał wrażenie, że zupa jest słona a wcale jej nie próbowałeś .
A ja mam wrażenie (też bez dowodów) , że Ty nie oddajesz swojego % ani na tą organizację , ani na żadną inną.
Ich działania są udokumentowane i jak widać poparte wypowiedziami ludzi , którzy z owej pomocy skorzystali .
Człowieku masz w sobie tyle energii (co widać na forum), dlaczego marnujesz ją na czepianie się wszystkich i wszystkiego , malując niezbyt piękny autoportret.
Myślę, że tutaj podłoże ma bardziej ukryty sens, a czepianie się innych jest jego odreagowaniem .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie