Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Mieszkańcy czy zameldowani?
~ niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 16:39
panda napisał(a):
~ napisał(a):
~ZE napisał(a): Najlepiej jest w Niemczech i UE, za śmieci płaci się od powierzchni lokalu. Spokój, bez podpatrywania i donosicielstwa. Proste w rozliczaniu i naliczaniu.


Większej bzdury nie widziałem, np. staruszka mieszkająca sama w 80 metrowym mieszkaniu wg takiego naliczania zapłaci więcej niż 6 osobowa rodzina na 50 metrach, a czy wyprodukuje więcej śmieci? Sami sobie odpowiedzcie.


Ale normalnością by było, aby staruszka zamieszkała na 50m, a 6 osobowa rodzina na 80m?! Przecież ta staruszka, i czynsz płaci dużo większy?! Jeśli kogoś stać na takie mieszkanie, to i na wszystkie opłaty.


Ponieważ sprawiedliwośći nie ma świecie to normalnym wydaje się być to ,że każdy zajmuje taki metraż, na jaki go stać!! :)

Podłoga czyli metraż nie jest źródłem śmieci i odpadków! :P

skorn napisał(a): To juz lepiej łączyć to ze zużyciem wody.


Częściej się myję to mam więcej płacić za śmieci??:>
Dlaczego czyścioszki mają więcej płacić za śmieci niż brudasy? :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
30 stycznia 2013r. o 16:46
Nie twierdzę, że to sprawiedliwe rozwiązanie, ale z dwojga złego lepsze. Można domniemywac, że tam gdzie wieksze zużycie wody, tam wieksza liczba mieszkańców produkujących śmieci.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 16:48
panda napisał(a): ... Jeśli kogoś stać na takie mieszkanie, to i na wszystkie opłaty.


czyli wypadało by by osoby posiadające nowe i drogie komputery płaciły więcej za intrnet, cena paliwa też powinna zależeć od wartości samochodu ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 16:50
skorn napisał(a): To juz lepiej łączyć to ze zużyciem wody. Nie ma żadnego zwiazku między metrażem a ilością produkowanych śmieci.


taki sam związek ze smieciami ma metraz co woda
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
30 stycznia 2013r. o 16:54
Jaki ma związek to napisałem wyżej. Kiepskie rozwiązanie, ale bliższe prawdzie niz powiązanie z metrażem.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
30 stycznia 2013r. o 17:02
skorn napisał(a): Jaki ma związek to napisałem wyżej. Kiepskie rozwiązanie, ale bliższe prawdzie niz powiązanie z metrażem.


najblizsze to po prostu zapytac mieszkancow, ile osob mieszka w danym mieszkaniu (czyli zlozenie deklaracji) :-)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 17:09
emem napisał(a): zapytac mieszkancow, ile osob mieszka w danym mieszkaniu (czyli zlozenie deklaracji) :-)


Też wydaje mi się to najbardziej rozsądne! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2013r. o 20:40
panda napisał(a): Ale normalnością by było, aby staruszka zamieszkała na 50m, a 6 osobowa rodzina na 80m?! Już od dawna zdarza się, że w związku z opłatami starsze osoby zamieniają mieszkania na mniejsze. Przecież ta staruszka, i czynsz płaci dużo większy?! Jeśli kogoś stać na takie mieszkanie, to i na wszystkie opłaty.
Jeżeli będą chcieli, to się zamienią, tylko miasto wtedy straci. Jedna osoba w dużym mieszkaniu płaci czynsz w całości, a 6 osobowa rodzina zazwyczaj dostaje od miasta duży dodatek mieszkaniowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza