Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego oświadcza
~ niezalogowany
19 maja 2013r. o 23:06
tylko przy ilu godzinach pracy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4798
#Kuglaty nieaktywny
20 maja 2013r. o 0:02
Większość nauczycieli pracuje np w dwóch szkołach i o ile np nauczyciele wychowania fizycznego mają dogodną sytuację o tyle np takiemu humaniście nikt nie zapłaci za siedzenie cały dzień w domu i sprawdzanie wypocin uczniów, czasami jest to plus kiedy trafi się coś zabawnego. A tak bliżej tematu natrafiłem na kilka wypowiedzi bardzo chwalących sobie szkołę absolwentów i bodaj dwóch osób które są bardzo zadowolone i szkołę skończyły w tym roku, co ciekawe ja również jestem absolwentem nie pierwszego a czwartego technikum i z uczniami I miałem do czynienia codziennie, mogę zagwarantować że pochlebne opinie padały tylko z ust kujońskiej mniejszości która nie odnalazła się w szkole i potrafiła się zintegrować tylko z gronem pedagogicznym bo regularni uczniowie narzekali na tony zadań które po prostu trzba było odbębnić, zasada zakuj - zdaj - zapomnij to świetne podsumowanie nauczania w pierwszym, ale czy właśnie o to w szkolnictwie chodzi ? Każda szkoła ma swoje ułomności, ale to z pierwszego śmieje się większość boleslawieckich uczniów, coś jest na rzeczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 maja 2013r. o 7:29
Kulgaty a czy wiesz, że czas nauczyciela wynosi do 40 h tygodniowo? Więc jesli humanista odbębni 3,6h godzin dydaktycznych dziennie, to ile mu zostaje nie trudno obliczyć. A czy będzie bidulek sprawdzał prace w szkole, czy w domu, to jego brocha. Jego czas pracy nie może przekraczać przciętnie 8h na dobę, a tyle w zupełności wystarczy na zajęcia inne, jak stricte dydaktyczne. Amen :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 maja 2013r. o 9:16
Czaruś, jest za bardzo zapatrzony w swoją stylizację,za mało w uczniów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 maja 2013r. o 9:26
No to może ktoś się z dziennikarzy wysili i wykona badanie wśród uczniów i absolwentów , a następnie zapozna nas z wynikami.

1. Do jakiej szkoły uczęszczasz?
2. Czy chodzisz na korepetycje ?
3. Z ilu przedmiotów?
4. Ile miesięcznie kosztują Cię korepetycje?
5. Dlaczego chodzisz na korepetycje
a. chcę tylko zdać do następnej klasy
b. chcę mieć same 5 i 6
c. wszyscy chodzą to ja też
d. mama mi kazała
6. czy w Twojej szkole są uczniowie , którzy palą marihuanę
7. czy na imprezach Twoi koledzy z klasy spożywają alkohol
a. tak, ale tylko pełnoletni
b. nie nigdy
c. tak, okazjonalnie
d. tak. zawsze , większość to robi
8. czy czujesz się w swojej szkole szanowany przez nauczycieli

itd.itd
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~derehtor niezalogowany
20 maja 2013r. o 9:32
Może zapytajmy kto dłubie w nosie 10 sekund,a kto 1/2 godziny.Dzieciaki mają obowiązek uczyć się,z naciskiem na obowiązek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obowiazki niezalogowany
20 maja 2013r. o 9:56
~derehtor napisał(a): Może zapytajmy kto dłubie w nosie 10 sekund,a kto 1/2 godziny.Dzieciaki mają obowiązek uczyć się,z naciskiem na obowiązek.


OBOWIĄZKI NAUCZYCIELA

Art. 6.

Nauczyciel obowiązany jest:

1.rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę;
2. wspierać każdego ucznia w jego rozwoju;
3. dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego;
4. kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka;
5.dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obowiązki niezalogowany
20 maja 2013r. o 9:57
Art. 6a.

1. Praca nauczyciela, z wyjątkiem pracy nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego, o której mowa w art. 9c ust. 6, z inicjatywy dyrektora szkoły lub na wniosek:

nauczyciela;
organu sprawującego nadzór pedagogiczny;
organu prowadzącego szkołę;
rady szkoły;
rady rodziców.

Są tacy nauczyciele , których ocenę pracy chętnie obejrzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza