Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Odetchnijmy od polityki
~do FX niezalogowany
5 sierpnia 2013r. o 9:56
Różnica jest taka, że to jest możliwość, a nie przymus, z której korzysta niewielki procent mundurowych.
Wcześniejsze przechodzenie na emeryturę jest związane z charakterem pracy mundurowych.
Wypłaty nie otrzymuję od ciebie, tylko od państwa, któremu też płacę podatki, jak każdy który płaci.
Po to państwo pobiera podatki, żeby móc utrzymać między innymi służby mundurowe.
To państwo ustaliło zasady pracy i przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.
Skoro ktoś ma prawo przejść po 15 latach na wcześniejszą emeryturę, pobierając 40 % pensji, to takie jego prawo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
5 sierpnia 2013r. o 12:33
"Górnik, żołnierz i policjant popsuli system

Zmiany prowadzące do zbilansowania wypłat państwowych emerytur podjęto w reformie z 1999 r., ale, jak zauważa Mirosław Gronicki, przez kilkanaście lat system popsuto. Przede wszystkim poprzez wydzielenie grup uprzywilejowanych.

Zasada jest prosta. Jeżeli ktoś dostaje wyższą emeryturę na innych zasadach niż wszyscy, to pozostali albo dostaną niższe świadczenia, albo do wspólnej kasy trzeba dopłacać z innych źródeł.

- Jeżeli chcieliśmy stworzyć różne systemy, takie jak emerytur mundurowych i górniczych na takiej zasadzie, że finansujemy je z naszych podatków, to trzeba było zadać pytanie w referendum, czy naród zgadza się na przywileje dla pewnych grup. Takie pytanie nie padło, tylko te grupy to wymusiły."

http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,ZUS-do-podzialu-na-mniejsze-fundusze-W-Holandii-to-dziala,wid,15865512,wiadomosc.html

Powtórzę ten fragment!!

"- Jeżeli chcieliśmy stworzyć różne systemy, takie jak emerytur mundurowych i górniczych na takiej zasadzie, że finansujemy je z naszych podatków, to trzeba było zadać pytanie w REFERENDUM, czy naród zgadza się na przywileje dla pewnych grup. Takie pytanie nie padło, tylko te grupy to wymusiły."


Dopisane 05.08.2013r. o godz. 12:33:

Ile lat będą robione porządki po Tusku i Rostowskim?

http://finanse.wp.pl/kat,1033985,title,Budzet-ZUS-u-sie-nie-domyka-Jaka-dotacja,wid,15870579,wiadomosc.html

"Przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na koniec pierwszego półrocza 2013 roku wyniosły 88,38 mld zł wobec 91,21 mld zł wydatków - wynika z wykonania planu finansowego FUS za pierwsze półrocze, opublikowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dotacja z budżetu wyniosła 14,86 mld zł, refundacja składek do OFE 4,68 mld zł, a przypis składki 68,38 mld zł.

Z kolei wydatki na emerytury wyniosły 81,41 mld zł, pozostałe świadczenia 7,96 mld zł, a bieżące wydatki 1,8 mld zł. "

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 sierpnia 2013r. o 13:15
No i znów wywiad przeprowadzony po łebkach.
A gdzie pytanie o aferę hazardową?
Społeczeństwo wciąż nie poznało winowajców.
A taka była dobra okazja by się czegoś dowiedzieć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~VB niezalogowany
5 sierpnia 2013r. o 16:28
~kaj napisał(a): Jezeli ty widzisz dzisiaj powod wyjscia na ulice i rozlewu krwi to albo jestes skonczonym głupcem albo zahipnotyzowanym pisowcem.Nie ma w europie kraju ktory nie zazdroscił by nam Polakom .Lenie i zwiazkowe darmozjady do roboty a takich jak ty pieniaczy do zamknietych obozow i nagle okaze sie jak u nas jest pieknie.I g.... mnie obchodza pyskowki na moj temat .Mam 63 lata i przezyłem wiele biedy by teraz uszanowac to co los mi dał.Piekna ojczyzne,odbudowana i wolna niestety nie od oszołomow

Jestem przeciwny montowaniu internetu w szpitalu psychiatrycznym .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 sierpnia 2013r. o 19:31
~ napisał(a): Po pierwsze matole, w poprzedniej wypowiedzi wykazałem, że twoje twierdzenia mijają się z prawdą, co potwierdza, że jesteś matołem.:)
Po drugie matole, policja i armia nie ma wcale większych przywilejów od innych pracujących w budżetówce.
Po trzecie matole, wysokość emerytury każdego, kto na nią przechodzi, jest uzależniona od pensji jaką pobierał pracując, czego jak widać nie wiesz.
Po czwarte matole, wysokość pensji mundurowych jest uzależniona od ich stanowiska, stażu pracy i posiadanego stopnia.
Po piąte matole, nie masz pojęcia o szczegółach wykonywanej przez mundurowych pracy.
Po szóste matole, mundurowi zarabiają dobrze, po to żeby byli chętni do tej pracy.

To się wykazał mundurowy STRUSZ PRAWA. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
5 sierpnia 2013r. o 19:43
~ napisał(a): To się wykazał mundurowy STRUSZ PRAWA. :D


Tak! struś prawa wykazał się przede wszystkim brakiem kultury, bo jego wiedza jest raczej drugo, a nawet trzeciorzędna :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~hs niezalogowany
5 sierpnia 2013r. o 19:59
Wiedziałem ,że jak Grzechu przyjedzie to narobi boruty . A prosiłem błagałem Grzechu nie przyjeżdzaj kurde bo zaraz się będą wyzywać i kłucić . Nie wytrzymie normalnie nie wytrzymie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kaj niezalogowany
5 sierpnia 2013r. o 21:19
~hs napisał(a): Wiedziałem ,że jak Grzechu przyjedzie to narobi boruty . A prosiłem błagałem Grzechu nie przyjeżdzaj kurde bo zaraz się będą wyzywać i kłucić . Nie wytrzymie normalnie nie wytrzymie


I tym optymistycznym akcentem kończmy wasć panowie .Jeden patriota (ja) pokazał mentalność Polaczkow .Poubliżajcie jeszcze sobie bo mnie ten poziom nie rusza .FX co ty tu robisz na dołach .Taki UCONY i do władzy dorwać sie nie moze oj moj Boże.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza