Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ciężki wypadek w pracy
11419
#kv nieaktywny
17 października 2013r. o 21:31
Ludzie spójrzcie na ten sprzęt (str1) gołym okiem widać że ta maszyna jest zarżnięta, wysłużona, jest warta tyle ile waży !!
Przytargana z zachodu za darmo! Niemiec się pozbył, francuzik kupił,polak rękę stracił!
Dorabianie sie tanim kosztem,ludzi majac za nic!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 października 2013r. o 22:19
misz60a napisał(a): warte uwagi jest to ze maszyna na ,której doszło do tragedii,na nastepnej nocce juz pracowała!!!!!!!!!!!!!!!
co czuł człowiek,który ja obsługiwał?

kto zezwolił na jej uruchomienie po tak krótkim czasie?[img=1382008001_erh8hkn.jpg]
Z wygladu to stary model Engel.Dobre wtryskarki,lecz trzeba robic przeglady.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
525
#MX nieaktywny
18 października 2013r. o 0:08
~ napisał(a):
MX napisał(a): .. skoro pracownicy składali zawiadomienia o złym stanie technicznym, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, to nie rozumiem jak można być na tyle głupim, żeby ryzykować zdrowie pracownika


Zauważyłeś , że urazu doznał pracownik remontujący maszynę? :)


Chcesz przez to powiedzieć, że użytkownik maszyny jest zobligowany do jej serwisowania?

W porządnej firmie pracownik powinien wylecieć na zbity pysk za próbę pchania łap tam, gdzie mu nie wolno, szczególnie w przypadku takich maszyn bo:
1) naraża siebie
2) naraża firmę na uszkodzenie maszyny w razie niepowidzenia swoich działań (przestoje, koszty)
3) naraża firmę w razie wypadku (przestoje, straty, odszkodowania itd..).

Inna sprawa, że w Polsce oszczędza się na wszystkim i często jest tak, że obsługa robi też za serwis, ale są jakieś granice - i tu zostały przekroczone.

Efekt - człowiek bez ręki.

Spróbuj napisać jedną ręką na klawiaturze stronę A4 tekstu czcionką 12pkt, dla ułatwienia wybierz którą, nie używaj nawet polskich znaków diakrytycznych..

i jak.. wciąż jest to dla Ciebie śmieszne?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
18 października 2013r. o 10:05
Motywacja napisał(a): Zmoderowano 17.10.2013 godz.10:05 - powód: Brak mi słów... (moderator)

No chyba moderatorze teraz sobie żartujesz. Wkleiłem zdjęcie tabliczki informacyjno-nakazującej, która widniała przed kilkunastoma laty w fabrykach i zakładach pracy. Owe zdjęcie nie miało na celu wyśmianie poszkodowanego i całego zdarzenia, ale miało pokazać jak w przeciągu kilkunastu/dziesięciu lat zmienił się sposób myślenia pracodawców. Dawniej niedopuszczalnym było czyszczenie/naprawa maszyn podczas ruchu, a teraz wręcz pracodawca nakazuję to wykonywać. I mój post nie był atakiem w kierunku poszkodowanego, a w kierunku obecnych pracodawców, więc zanim coś zmoderujesz i napiszesz odpowiedni komentarz to się może zastanów co autor miał na myśli.
ps. nie kasuj tego, bo i tak wkleję znowu, wtedy nie mogłem , bo miałem sprawdzian z przyrody i nie zdążyłem.
PS. Nazwanie mnie idiotą jako moderator ci nie zapomnę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11226
#Anonim11226 nieaktywny
18 października 2013r. o 10:18
Motywacja napisał(a): Nazwanie mnie idiotą jako moderator ci nie zapomnę.


:)

Korzystanie z forum internetowego nie ogranicza się tylko do pisania własnych przemyśleń :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
18 października 2013r. o 10:21
Cytowany tekst napisany, przeze mnie i twoja odpowiedź ma się jak przysłowiowo ,,pies do kota".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11226
#Anonim11226 nieaktywny
18 października 2013r. o 10:35
Przysłowiowy :)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
18 października 2013r. o 10:47
zapomniałem o dwukropku, czyli o znaku ,,:" przy mojej wypowiedzi, ale kajtku możesz śmiało startować do nagrody ,,Polonisty roku" przyznawanej przez profesora Miodka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.