Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zmarł Tadeusz Mazowiecki
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
28 października 2013r. o 16:19
I cóż nam z tych refleksji, Drogi Alterze, kolejne życia przemijają , a my dalej w tym samym bagnie. Ale masz absolutną rację, do władzy świnie się pchają , Orwell o tym mówił :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 października 2013r. o 19:24
alter napisał(a): Przy okazji odejścia TM nasuwa się refleksja, że odchodzą ludzie, którzy mimo swoich słabości byli dobrymi politykami. Dobry polityk to taki, który podejmuje decyzje dobre dla wszystkich Polaków. Nie dla siebie, nie dla partii nie dla popularności, nie dla sondaży, nie dla pijaru. Dobry polityk to taki, który potrafi słuchać, nasłuchiwać. Mazowiecki taki był. Jakim przedziwnym paradoksem są dzisiejsze czasy, kiedy do rządzenia, na stołki pchają się bezczelni nieudolni ludzie. Takie głąby, tumany nie mają żadnych hamulców, żadnych dylematów, tacy się pchają do władzy z konkretnym celem dorwania się do koryta, kosztem społeczeństwa. Ludzie uczciwi i inteligentni mają zazwyczaj wątpliwości, czy podołają wyzwaniu, czy potrafią pokonać wszystkie trudności, czy wystarczy im sił, czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Taki wątpliwości nie mają niewykształceni i bezczelni, wrachowani kombinatorzy, którzy niemal całkowicie opanowali sferę polityki, która dla normalnych obywateli stała się ohydną.


alter, fajne farmazony prawisz. A teraz poczytaj to -

Mazowiecki
* o Donaldzie Tusku

- Donald Tusk niezwykle dojrzał jako premier i jako przywódca. Jego spojrzenie na społeczne problemy bardzo się rozszerzyło, a jest przecież zwolennikiem liberalnej gospodarki. Cenię jego umiejętności w prowadzeniu polityki międzynarodowej. [maj 2013, "Nowiny24"]

- Premier Tusk często mówi, że nie chce kreować jakichś wielkich wizji, co mu też przeciwnicy zarzucają. Ja jednak myślę, że on dokonuje wielkiej pracy modernizacji Polski. To widać. Generalnie jestem przychylny i kibicuję tym rządom. [listopad 2012, Onet]

- Moim zdaniem premier Tusk zbyt często mówił o tym, że nie będzie snuł żadnej wielkiej wizji. Za jego polityką stoi przecież wielka wizja modernizacji kraju. Nie porywa was to? [luty 2013, "Tygodnik Powszechny"]

Jeżeli Mazowiecki mówił że Tusku jest świetny to czy gorzej już upaść nie można?
Mówiłeś coś o ludziach od koryta? :D :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
28 października 2013r. o 19:35
~ napisał(a): ... to czy gorzej już upaść nie można?


O to właśnie mi chodzi , ale o zmarłych cichosza ... , czy jak to się tam cholera pisze :|

Grzdylu , to Ty ? :D Miło byłoby :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 października 2013r. o 19:59
~ napisał(a):

Jeżeli Mazowiecki mówił że Tusku jest świetny to czy gorzej już upaść nie można?


a czy czasem nie o to chodzi w demokracji i czy nie o to walczył T.M., żeby każdy obywatel mógł mieć swoje zdanie i swobodnie je wyrażać w przestrzeni publicznej??

Z twojej wypowiedzi wygląda jednak, ze nie :(
Każdego, kto nie myśli tak jak ja, najlepiej zrugać, zmieszać z błotem, ośmieszyć. W takim to kraju żyjemy. I chyba rzeczywiście wiele prawdy jest w znanym cytacie "kraj piękny, tylko ludzie kur..wy"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1997
#sawcio nieaktywny
28 października 2013r. o 20:12
Wspaniały człowiek. Ogromny szacunek za osobisty protest w sprawie wojny domowej w byłej Jugosławii.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 października 2013r. o 20:20
~ napisał(a):
~ napisał(a):

Jeżeli Mazowiecki mówił że Tusku jest świetny to czy gorzej już upaść nie można?


a czy czasem nie o to chodzi w demokracji i czy nie o to walczył T.M., żeby każdy obywatel mógł mieć swoje zdanie i swobodnie je wyrażać w przestrzeni publicznej??

Z twojej wypowiedzi wygląda jednak, ze nie :(
Każdego, kto nie myśli tak jak ja, najlepiej zrugać, zmieszać z błotem, ośmieszyć. W takim to kraju żyjemy. I chyba rzeczywiście wiele prawdy jest w znanym cytacie "kraj piękny, tylko ludzie kur..wy"


Obywatel może sobie mówić co chce ale polityk ma obowiązek piętnować szkodników a nie ich zachwalać. Większość społeczeństwa uważa rządy Donia za złe i odczuwają to w portfelach ale dla dziadka z wysoką emeryturą Donio jest ekstra.
Czy jak powiem z trybuny sejmowej że nie lubię żydów to będzie to takie oczywiste dla wszystkich że mam swoje zdanie? :D
Odpowiedz sobie na to pytanie.
Ta nasza demokracja jest coś na kształt "co wojewodzie to nie tobie smrodzie", a taką demokrację to sobie wsadź.
NAwet jeden lokalny polityk w naszej demokracji powiedział dowcip o murzynie i jeden "lider" go pogonił :)
Demokrację taką mamy w przestrzeni publicznej.

Ale korzystając z prawa do demokracji chcę powiedzieć - Mazowiecki był jednym ze szkodników. Mogę tak powiedzieć, nie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
28 października 2013r. o 20:25
~ napisał(a): alter, fajne farmazony prawisz. A teraz poczytaj to -

Mazowiecki
* o Donaldzie Tusku


Ja wiem że jesteś moim fanem :) ale się wcale nie wycofuje z tego co napisałem. Nazwałeś to farmazonami? To teraz ja Ci powiem, że potrafisz tylko farmazony grzdylić :)

Moja ocena TM z czasów kiedy był premierem i później, jako polityka jest bardzo pozytywna, i nie ma to nic wspólnego z jego zdaniem o Tusku. Ale tak sobie myślę, że ty dalej nie łapiesz dlaczego, ale to Twój problem jest. TM zawsze popierał Tuska i zawsze z tych samych powodów, miał do tego prawo. Może też nie potrafisz zrozumieć tego, że można się starać być obiektywnym niezależnie od tego, jakie się ma sympatie i antypatie polityczne. :) ależ Cię emocje ponoszą czasami, hehe :P

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 października 2013r. o 20:47
"...nie potrafisz zrozumieć tego, że można się starać być obiektywnym niezależnie od tego, jakie się ma sympatie i antypatie polityczne"

Nie rozumiem cię. Najpierw piszesz że Mazowiecki zawsze popierał Tuska a zaraz piszesz że był obiektywny niezależnie od sympatii i antypatii. Jak zawsze bezwzględnie go popierał to gdzie miejsce na obiektywizm? :D
JA mam nie rozumieć jego "obiektywizmu"? Zwykły człowiek patrzy przez pryzmat portfela a taki co ma pełny portfel patrzy przez inny pryzmat.
Polityka polega na robieniu dobrze narodowi, na sprawach gospodarczych a te Mazowiecki w ocenie w ogóle pomija bo według niego "Polska się modernizuje".
Modernizacja przez drenaż portfeli zwykłych ludzi? To jest ten geniusz polityczny Mazowieckiego?
A pamiętasz bezrobotnych w Bolesławcu po rządach Mazowieckiego i jego kumpli.
Pamiętasz jak jego kumple byli biedni jak mysz kościelna a po rządach stali się oligarchami jak na Polskie możliwości?
Modernizowali Polskę że hej :D

I tu jestem jak najbardziej obiektywny bo piszę jak jest i co widać u zwykłych ludzi.
A Mazowiecki mówi o Tusku to czego nie widać i nigdy nie zobaczymy w jego wykonaniu.
JEżeli dla niego Tusk jest geniuszem a nie spełnił żadnej obietnicy wyborczej a jeszcze na dodatek zrobił wszystko na odwrót to jakim geniuszem ten Mazowiecki był??
Chyba takim jak jego ulubieniec Donio, co zajmuje się wszystkim tylko nie tym czym powinien.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima