Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nie wywożą śmieci
~**** niezalogowany
10 września 2014r. o 10:01
Jak mają się kosze nie przepełniać jak na taką liczbę mieszkańców w bloku pięć śmietników na krzyż,nie wiem po jakiemu gmina liczy ile śmieci produkuje przeciętny mieszkaniec ale stanowczo za mało.W dzisiejszych czasach wszystko jest w "coś" zapakowane. Gmina daje dwie oferty albo wywóz segregowanych śmieci albo nie, więc jak ktoś płaci więcej oczywiście, to nie ma obowiązku segregować wiec po co ten cały wywód ze nie segregują. A ci co segregują to gdzie mają wyrzucać śmieci jak w przeciągu tygodnia kosze są pełne a wywoź np. bio jest raz na trzy tygodnie co w lecie było koszmarem i kółko się zamyka. Można oczywiście domówić kosz ale za to trzeba sporo zapłacić wiedź gmina woli zarobić niż rozsądnie policzyć złożycie śmieci za które i tak dużo płacimy.
Szkoda że nie pokazali reszty osiedle to i może w innych śmietnikach zrobili by porządek :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkanka niezalogowany
10 września 2014r. o 12:10
Jak sie ludziom nie chce segregować to później jest jak jest. Powinni zacząć dowalać im takie kary żeby im się odechciało. Jakoś u mnie koło koszy ład i porzadek. Co sie da pomyte itd. I nie prawda , że nie wywozili latem bo właśnie latem było nawet częściej. Jak widze czasem co i gdzie ludzie wywalają to sama mam ochote zdjęcia porobić. Najlepiej to syfu sobie narobić a później wielkie media zawołac bo nie ma komu tego sprzątnąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 12:13
~~DM napisał(a): To są zdjęcia z osiedla po jednej stronie drogi koło sklepu a na drugim osiedlu jest tak samo albo i gorzej . Co ze śmieciami wzdłuż drogi do sklepu . ? Totalna klęska tylko czekać szczurów. Wszędzie walające się śmieci , ubrania powyciągane z kontenerów i porozrzucane . Panowie przyjeżdżający po śmieci nie zamiatają tego co im się wysypie lub leży koło kontenerów . Roznosi to wiatr . Pisałam o tym już w komentarzu do " Duże zainteresowanie mieszkaniami w Szczytnicy ".Co z właścicielami psów czy ich nie obowiązuje ustawa o sprzątaniu po swoich pupilach .?? TU SĄ MAŁE DZIECI ! które w te g.....a wdeptują . Pisałam już to kiedyś i powtórzę Szczytnica to jedno wielkie wysypisko śmieci !

z tego co mi wiadomo to teren drogi do sklepu należy w dużej części do nadleśnictwa i to ono powinno zatroszczyć się o posprzątanie działki, a te kosze na ubrania to się zgadzam powiinny zniknąć
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5495
#Ziel nieaktywny
10 września 2014r. o 12:44
Ja też zrobię hałas, że pod moim domem leżą moje śmieci których nie chce mi się posprzątać. I co mają przyjechać i posprzątać mi podwórko ? to jakaś paranoja ! niech ruszą dupska i posprzątają a nie zamieszanie robią jaki to Wójt niedobry !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 12:53
Ziel napisał(a): Ja też zrobię hałas, że pod moim domem leżą moje śmieci których nie chce mi się posprzątać. I co mają przyjechać i posprzątać mi podwórko ? to jakaś paranoja ! niech ruszą dupska i posprzątają a nie zamieszanie robią jaki to Wójt niedobry !


Ziel a jak zaplacisz komuś za to że mają zabierać odpady w tym przypadku Gminie to też bedziesz sam zabierał smieci.

Może zlecisz mi koszenie trawy, zaplacisz a jak ci bedzie przeszkadzać ściernisko to skosisz sobie sam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5495
#Ziel nieaktywny
10 września 2014r. o 12:57
Tak, ale płacisz gminie za odbiór odpadów z kubłów a nie z całego podwórka :)

Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:13 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 13:17
Ziel napisał(a):
Tak, ale płacisz gminie za odbiór odpadów z kubłów a nie z całego podwórka :)Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:13 - powód: zbędne cytowanie (moderator)


Placisz za przejecie obowiazku gospodarowania odpadami w uproszczeniu wszystkie odpady sa gminy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~IZI niezalogowany
10 września 2014r. o 13:21
Po części to wina mieszkańców . Podkreślam po części . Odpady nie zawsze są segregowane tak jak powinny . Jak komuś upadną śmieci koło kontenera to ciężko się zgiąć i podnieść . A osoby odpowiedzialne za wywóz jak już wywożą to co jest wysypane koło kontenerów już nie chce się im posprzątać . Tam skąd pochodzę sprzątali ci co wywozili ale mieszkańcy też to robili . Trochę chęci z obu stron . W naszym budynku zamieszkuje obecnie 9 rodzin w dwóch klatkach . Są też małe dzieci więc tych pojemników jest po prostu za mało . Inna sprawa że trafiła się w naszym budynku walnięta osoba która zostawiła na placu zabaw jakieś dywaniki które gniją już od wielu miesięcy . Mało tego złośliwie zaśmieca klatkę jak ja posprzątam . Zgłaszałam to już do Zarządu Nieruchomościami jak i kilka innych spraw dotyczących tej osoby ale bez żadnej odpowiedzi . Mało tego to mam wrażenie że reszcie mieszkańcom naszego budynku to zupełnie nie przeszkadza .To że wnuczka tej osoby chodzi w łyżwo rolkach po schodach na pierwsze piętro niszcząc te schody też nikogo nie obchodzi . Więc wypada tylko na to wszystko wystawić tyłek niech będzie brud i smród skoro inni mieszkańcy sami sobie tego życzą bo nikt oprócz mnie nie reaguje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.