Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jego śmierć wzywa do pojednania
~też tylda niezalogowany
27 września 2014r. o 20:00
Moim zdaniem jest w tekście drobna nieścisłość co do obecności wiceprezydenta miasta. Ja na tej uroczystości byłem i pana Filipowicza wśród oficjeli nie widziałem, twierdzę,że jego i nikogo z ratusza tam nie było. Nie było tam nie tylko proboszcza z Bazyliki ale zdaje się ,że żadnego proboszcza z bolesławieckich kościołów. Wobec tego istnieje chyba jakaś kontrowersja w sprawie odbioru zasług tego księdza, skoro ani bolesławiecki kościół katolicki, ani prezydent miasta i Rada Miasta oficjalnie ( prywatnie również) nie uczestniczyli w tejże uroczystości.
Miejsce instalacji tej tablicy pamiątkowej też jest wydaje się, wynikiem jakiegoś kompromisu zawartego w tej sprawie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2014r. o 21:00
Może postawić pomnik pionierom, którzy odbudowali po II wojnie zakłady pracy w Bolesławcu ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2014r. o 21:01
Może postawić pomnik pionierom, którzy odbudowali po II wojnie zakłady pracy w Bolesławcu ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2014r. o 22:23
fobiak napisał(a): te 800 lat to sobie odpusc bo jeszcze 150 lat temu w boleslawcu slychac bylo mowe polska a na wioskach jeszcze dluzej, dopiero bismark im buzki zaknebolowal. o sauerze nie musze nic sluchac bo wiem z opowiadan, ze polacy mu krzywdy nie zrobili. sauer byl ksiedzem pierwszych mieszkancow, nawet florek chodzil do kosciola.
Fobiak p-iszesz brednie ,historycznemDaj sobie spokoj i nie odpowiadaj...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2014r. o 22:49
Ani nie znałem tego Niemca ani nie mam ochoty czegokolwiek się o nim dowiadywać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
27 września 2014r. o 23:02
Jeśli nie działał na rzecz Polaków, to nie wiem, na co mu ten pomnik. Jakaś pamiątkowa tabliczka w jego kościele by wystarczyła, skoro był dobrym gospodarzem w swojej parafii. To czy zamęczyli go ubecy, czy też nie, to zupełnie inna bajka.

Pomniki można stawiać niemieckiem księżom, którzy głośno sprzeciwiali sie nazizmowi. A byli tacy i często kończyli swój żywot tam, gdzie ich polscy koledzy "po fachu", czyli w Dachau.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Krzyś niezalogowany
28 września 2014r. o 9:55
I - Z tego co wiem, Polacy założyli Bolesławiec
II - Niemcy starają się o pamięć na swoich byłych ziemiach, tak jak my na Litwie, Białorusi i Ukrainie (Banderowcy nadal likwidują ślady polskości na Ukrainie a my im jeszcze liżemy d...)
III - Jak się miewają UB-ecy i ich rodziny, Ci którzy zamordowali księdza Sauera i wielu AK-owców?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
28 września 2014r. o 10:26
II - Warto jednak pamiętać, że Niemcy stracili swoje ziemie z własnej winy i jest tylko dobrą wolą Polaków to, że jakieś pomniki im się tu stawia.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.