Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy brać kredyt konsolidacyjny?

13176
#zenia nieaktywny
16 stycznia 2015r. o 14:04
Niestety ale wpadliśmy z mężem w pętlę zadłużenia. Proszę o nie pisanie mi ,że branie kredytów to była głupota bo sama już o tym wiem i nie dobijajcie mnie bardziej. Nie mamy obecnie pieniędzy na spłatę.
Zastanawialiśmy się nad kredytem konsolidacyjnym. Myślicie,że jest to pewne rozwiązanie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja niezalogowany
16 stycznia 2015r. o 16:44
w pewnych przypadkach taki kredyt faktycznie może być pomocny, ale musisz udowodnić bankowi że dasz rady go spłacić. Inna sprawą jest decyzja o przyznaniu takiego kredytu. Jeśli masz zdolność to owszem banki będą się zabijać o takiego klienta. W brew pozorom wcale nie jest tak prosto
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 stycznia 2015r. o 16:44
zenia napisał(a): Niestety ale wpadliśmy z mężem w pętlę zadłużenia. Proszę o nie pisanie mi ,że branie kredytów to była głupota bo sama już o tym wiem i nie dobijajcie mnie bardziej. Nie mamy obecnie pieniędzy na spłatę.
Zastanawialiśmy się nad kredytem konsolidacyjnym. Myślicie,że jest to pewne rozwiązanie?


branie kredytów to była głupota :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Beata niezalogowany
16 stycznia 2015r. o 17:19
Myślę że warto ponieważ rata musi być niższa od tych dotychczasowych, można ją rozłożyć na dłuższy okres, jeśli jakiś bank wam da to warto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sobol niezalogowany
17 stycznia 2015r. o 0:21
Kredyt konsolidacyjny jest dobrym wyjściem w takiej sytuacji. Jednak ma duże minusy. Można go rozłożyć na dłuższy okres lecz niestety wiąże się to z kosztami. Rata wyjdzie niższa, spłacać łatwiej ale dłużej i drożej.

Jeśli została spłacona na przykład połowa kredytu to trzeba liczyć się z tym, że będzie trzeba jeszcze raz spłacać prowizje i oprocentowanie.

Moim zdaniem dobrym pomysłem będzie udanie się do którego z doradztw finansowych. Doradzą i przekalkulują.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 stycznia 2015r. o 9:01
~Sobol napisał(a): Kredyt konsolidacyjny jest dobrym wyjściem w takiej sytuacji. Jednak ma duże minusy.....

Moim zdaniem dobrym pomysłem będzie udanie się do którego z doradztw finansowych. Doradzą i przekalkulują.


Sama policz a nie idź do doradcy, bo jak Ci doradzą to na pewno weźmiesz. Mojemu znajomemu tak doradzili, że z 30 tys. zadłużenia zrobiło się 56.Namawiali niesamowicie, same plusz żadnych minusów. Policz ile masz w sumie rat do spłaty i porównaj z kredytem konsolidacyjnym to zdziwisz się ile to wychodzi. Może jakieś raty kończą się już niedługo, może za kilka miesięcy już będziesz o jedną ratę "lżejsza" i przeanalizuj na spokojnie. Pamiętaj że to nie są doradcy tylko SPRZEDAWCY KREDYTÓW, którzy są rozliczani i od tego zależy ich pensja. Nie zależy im na Twoim dobru tylko na cyferkach na swoim koncie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klientka niezalogowany
17 stycznia 2015r. o 14:12
Doradcow ogradzam, przeciez oni tez biora prowizje i tym samym zwiekszysz kwote kredytu. Najlepiej poświecic jeden dzien, pochodzic po bankach i popytac i oczywiscie jesli moga niech zrobia symulacje z ubezpieczeniem kredytu i bez. a jesli masz wlasne mieszkanie mozesz wziasc pozyczke hipoteczną.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bibinejko niezalogowany
14 grudnia 2015r. o 14:22
Z banków komercyjnych to polecam mBank. Dobrze czuwają nad nimi organy kontroli i oni nie kombinują. http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-gotowkowy-mbanku-opinie-warto.html aj bralem kredyt gotówkowy u nich z konsolidacją, to dało się dogadać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego