Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Oskar dla Idy!
~ niezalogowany
24 lutego 2015r. o 10:41
Mówiąc o pochodzeniu reżysera kompletnie nie rozważam tematu antysemityzmu. Bardziej martwi mnie to, że film , który pokazuje historię pewnej rodziny jest historią ważną jest kiepskim kinem.
Wolałabym, aby film [ polski?], który jako pierwszy uzyskał tego Oskara był dziełem wybitnym, takim, które się ogląda obowiązkowo raz na jakiś czas. Ida obejrzana raz to dla mnie o raz za dużo.
I nie zmienię zdania nt Idy pomimo przyznania Oskara.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
24 lutego 2015r. o 13:38
ramaj napisał(a): Jedno w tym wszystkim jest pocieszające.Doszliśmy do etapu gdzie nie boimy się mówić o naszych przewinieniach.Mamy odwagę powiedziec ,ze nie wszystko w naszej historii było czyste i wzniosłe - tym różnimy sie od takich np.ukraińców czy nawet francuzów.


Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Nieprawdziwe jest twierdzenie, że Ida dostała Oscara ponieważ jest o Żydach. "W ciemności" też był o Żydach i Oscara nie dostał!

W przypadku Idy, na zdobycie Oscara wpłynęła technika i profesjonalizm, oraz mimo klasyki nowatorstwo, co najlepiej potrafi Polska szkoła filmowa. Ida nawiązuje doskonale do klasyki polskiego stylu :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 lutego 2015r. o 15:20
qwax napisał(a): Wcześniej "Pokłosie", "W ciemności", które były przynajmniej pod względem fabuły choć trochę interesujące, teraz Ida, która jest po prostu kiepskim, nudnym i przede wszystkim propagandowym filmem.
Te filmy łączy jedno: są ANTYPOLSKIE, a przy tym gloryfikujące Żydów.
Bardzo możliwe, że wydarzenia przedstawione w tych filmach mogły mieć rzeczywiście miejsce, ale zbrodnie dokonywane przez Żydów również się zdarzały (i zdarzają - patrzcie Palestyna). Jednak o tym nie wolno robić filmów, ba nawet nie można o tym mówić, bo to takie antysemickie... Wychodzi na to, że Żydzi nie dokonywali nigdy żadnych zbrodni, jak przystało zresztą na "naród wybrany"...
Z tych wszystkich "arcydzieł" cały świat uczy się jedynej "słusznej" prawdy historycznej: Polacy to byli złodzieje, oszuści, cwaniacy, mordercy, którzy nie wahali się przed niczym, by zdobyć majątki żydowskie.
Teraz czas przejść na wyższy poziom - trzeba nakręcić jakiś film o "polskich obozach zagłady" - może będzie kolejny "chlubny" Oscar...


tak...i dla mnie film jest za ''słodki'' ;)
pokazać prawdziwe oblicza jednej i drugiej strony jak widzę było ''za trudne'' ;)
''sorry ,taki mamy KLIMAT'' ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
24 lutego 2015r. o 15:33
ramaj napisał(a): Myślę ,że kolej teraz na ekspiację z ich strony.

Dobrze im powiedziałes, ramaj. Pewnie wezmą to sobie do serca!

A tak serio, słyszał ktokolwiek, by Żyd sie do czegoś przyznał lub za coś przeprosił?


Dopisane 24.02.2015r. o godz. 15:33:

alter napisał(a): Nieprawdziwe jest twierdzenie, że Ida dostała Oscara ponieważ jest o Żydach. "W ciemności" też był o Żydach i Oscara nie dostał!

W przypadku Idy, na zdobycie Oscara wpłynęła technika i profesjonalizm, oraz mimo klasyki nowatorstwo, co najlepiej potrafi Polska szkoła filmowa. Ida nawiązuje doskonale do klasyki polskiego stylu :)


Naiwnyś jak dziecko.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
24 lutego 2015r. o 16:46
alter napisał(a):

Nieprawdziwe jest twierdzenie, że Ida dostała Oscara ponieważ jest o Żydach. "W ciemności" też był o Żydach i Oscara nie dostał!

W przypadku Idy, na zdobycie Oscara wpłynęła technika i profesjonalizm, oraz mimo klasyki nowatorstwo, co najlepiej potrafi Polska szkoła filmowa. Ida nawiązuje doskonale do klasyki polskiego stylu :)


No ,nie byłbym tego taki pewny,ja osobiśćie mam mieszane odczucia.Gdybyś znał amerykańskie realia z tym związane ,tez pewnie miałbyś wątpliwości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ta niezalogowany
24 lutego 2015r. o 17:27
Jaracie się tym oskarem jak muziny błyskotkami...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 lutego 2015r. o 18:48
ramaj napisał(a):
Myślę ,że kolej teraz na ekspiację z ich strony.

To myśl dalej... masz na to duuużo czasu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 lutego 2015r. o 20:12
nie ma co myśleć
wystarczy uważnie oglądać teraz tiwi :D
bo właśnie ''leci''

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza