Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Problem z zalewem Ukraińców!

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
28 października 2016r. o 8:39
Też mi się nie podoba ta wędrówka ludów , sterowana ekonomią.
Dobra zmiana w akcji . Quo Vadis ? Swego czasu myślałem , że ochrona rynku pracy i wartości narodowych przed islamskim desantem , to plus. Do głowy mi nie przyszło że cichcem głupcy ściągną banderowców. Nie , tego na trzeźwo nie da się oglądać ... nie wiem , jak Ty Kluczniku , ale ja idę browara walnąć.

Nara :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
28 października 2016r. o 8:45
Pannazdzieckiem napisał(a): Też mi się nie podoba ta wędrówka ludów , sterowana ekonomią.
Dobra zmiana w akcji . Quo Vadis ? Swego czasu myślałem , że ochrona rynku pracy i wartości narodowych przed islamskim desantem , to plus. Do głowy mi nie przyszło że cichcem głupcy ściągną banderowców. Nie , tego na trzeźwo nie da się oglądać ... nie wiem , jak Ty Kluczniku , ale ja idę browara walnąć.

Nara :)
o tej porze?ja przed 17 nie pije.tak zawracali głowę narodowi złotym pociągiem co to węgiel wiózł i tylnymi dzwiami bandere wpószczają w poprzedniej firmie co jeszcze miesiąc temu robiłem było ich 60 kierowców co to bez wizy po unii jeżdzą ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 października 2016r. o 9:50
falco napisał(a):
~ napisał(a):
falco napisał(a): D


Co do "piętnowania" nieuczciwych pracodawców zgadzam sie z Tobą w 100% nie powinno być przyzwolenia na oszukiwanie uczciwych, chcących pracować ludzi !

Niestety często zdarza się tak, że uczciwemu pracodawcy (bo tacy też przecież są) jakiś "leser" wyrabia negatywną opinie , a dlaczego ? bo szef mu "kazał" coś zrobić , a on przecież nie po to przyszedł do roboty żeby czyjeś polecenia wykonywać .
Więc tu trzeba rozdzielić jednych od drugich.

często taki pracodawca wszystkich mierzy jedną ''miarą ''a to podstawowy błąd

odp.
- Heh.. żeby było jasne z pracodawcami jak z pracownikami , każdy jest inny.
Uważam , że wielu ludzi nie powinno prowadzić biznesów, bo sie do tego nie nadaje. Nie mnie jednak o tym decydować.

Co do ściągnięcia Ukraińców...uwierz mi kierując się patriotycznym podejściem zdecydowanie wolał bym dać pracę Polakom ... tylko przyprowadź mi ich do pracy i zagwarantuj, że w poniedziałek wszyscy przyjdą i co drugi nie będzie miał jelitówki , pogrzebu babci (4x tej samej) i innego armagedonu życiowego włącznie z zaliczkami w sobotę o 20:00 na pilny wyjazd bo ciocia wujka stryjka nagle potrzebuje na receptę ...

ja nie piję piwska ani wódy a jednak bywało że słyszałem ''co brakuje ci na gorzałkę''
bo ktoś inny nie potrafi żyć bez tego to ja ''jestem taki sam''?
kolejny błąd ...

odp.
- skoro teraz piszesz z pozycji "szefa" , a mówisz o takich doświadczeniach to znaczy, że przeszedłeś pewną drogę w życiu, która powinna Cie ukształtować jako pracodawcę. Są dwie opcje kształtowania :

- skoro mnie dymali to teraz ja będę dymał
- skoro mnie dymali i było mi z tym źle - muszę być inny - lepszy i dać ludziom to czego ja nie dostałem czyli szacunek !


Oczywiście nie generalizuję, bo 2/3 u mnie to Polacy - świetni ludzie i dobrzy pracownicy , jednak jest ich za mało.
kiedy inni to dostrzegą sami się znajdą ...
Patrząc z punktu pracodawcy i tego , że masz zobowiązania wobec swoich klientów musisz mieć GWARANCJE , że masz kim wywiązać sie z kontraktu.

myślisz że teraz robiąc to co robię nie mam podobnych zobowiązań ?...często jest tak by dotrzymać obiecanego terminu pracuję do wieczora ...tyle tylko że robię to też dla siebie ...

odp.
- jeżeli pracujesz sam na siebie (i nikogo nie zatrudniasz) to wiesz , że nie masz innej opcji.
Sytuacja sie zmienia kiedy do realizacji twopich zobowiązań potrzebujesz około 100 osób !
Jak to mówią punkt widzenia zmienia sie wraz z punktem siedzenia !

I mogę śmiało powiedzieć , że 90% pracodawców którzy zdecydowali sie na ten krok - zatrudnianie Ukraińców - nie ma innego wyboru, a powód prosty .... jw.



jesteście pośrednio przyczyną emigracji Polaków ''za chlebem''
pomaga wam w tym chory system ...

odp.
- ja nikogo nie wyganiałem za granicę do pracy. Jako młody chłopak sam nawet byłem "za chlebem" w pracy na roli i budowie. To jest wolny wybór każdego człowieka. Pojawiły się możliwości zarobienia 4x więcej to ludzie którzy tu zarabiali najmniej i mieli odwagę, wyjechali. Cześć wróciła jak sie okazało, że tam też trzeba zaiwaniać i do tego nie jest tak fantastycznie jak na pocztówkach.
Mogę mnożyć przykłady ludzi (nawet znajomych i rodziny) którzy wrócili ze spuszczonymi uszami po kilku miesiącach, a nawet takich co po 3-5 latach i zaczynali wszystko od nowa, od 0, bo trzeba wiedzieć , że dziś "zachód" to już miejsce w którym się zarabia i wydaje na bieżąco i ciężko odłożyć... chyba , że przymierasz z głodu i śpisz na podłodze w jednym pokoju z 6 innymi facetami.


kiedy czytam wypociny tych którzy zarzucają Polakom pracę u Niemca czy Duńczyka i nazywanie ich ''zdrajcami'' czy ''antypatriotami '' rodzi się pytanie -dlaczego

odp.
- skoro mowa o Duńczyku kilka lat temu praca u niego ( na kościuszki) była wyróżnieniem i cześć ludzi po wypłatach myślała, że Pana Boga za nogi trzyma niestety i to sie zmieniło. właśnie wtedy słyszy sie , że ktoś jest zdrajcą ... dlaczego ? bo ma lepiej niż "JA" typowo polskie podejście cieszymy sie wtedy jak sąsiadowi sie noga powinie , a nie wtedy jak mu sie powodzi ...


Ukraińcy do nas jadą ?
z ''patriotyzmu'' ?
to czysta ekonomia -nic więcej :)
a patriotyzm tu nie ma nic do rzeczy bo sloganem nie napełnisz ''gara'' ;)


odp.
- "aby zrozumieć głodnego musisz zaznać głodu"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
28 października 2016r. o 10:32
karmelka29 napisał(a): :) I co w związku z tym?
skarmelizuj się http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/98569-dosc-wchodzenia-w-tylek-banderowcom-mowia-radni-z-podkarpacia


Dopisane 28.10.2016r. o godz. 10:32:

ak więc, w poniedziałek rano, poszłam na śniadanie kobiet z sąsiedztwa, sponsorowane przez miasto Monachium. Spotkałam tam 6-8 kobiet, niektóre z nich były z dziećmi. Wszystkie kobiety miały na głowach chusty i żadna nie mówiła po niemiecku. Organizatorzy imprezy szybko poinformowali mnie, że prawdopodobnie będzie mi trudno się tutaj zintegrować (ich słowa!!!). Chciałam zauważyć, że jestem Niemką. Mówię płynnie po niemiecku i nie noszę chusty na głowie. Uśmiechnęłam się więc delikatnie i powiedziałam, że chciałabym spróbować zintegrować się. Niestety, na śniadanie przyniosłam kanapki z salami i szynką, ponieważ wszystkie kobiety poproszono, aby coś ze sobą przyniosły. Zatem oczywiście, miałam jeszcze mniejsze szanse na integrację.

„Nie byłam w stanie porozmawiać po niemiecku z żadną z kobiet uczestniczących w śniadaniu, a właśnie to miało na celu promowanie integracji. Nikt jednak nie był zainteresowany. Organizatorzy nie nalegali na mówienie po niemiecku, a kobiety, prawdopodobnie przynależące do tej samej arabsko-tureckiej grupy, po prostu chciały wykorzystać salę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pracodawca niezalogowany
28 października 2016r. o 10:39
Od 1 stycznia rosną wynagrodzenia obligatoryjnie. Rośnie też wiec o ZUS i PODATEK. Zatem rezultat taki , że za 500+ zapłacą Ci co stracą pracę. A stracą bo :
1. Trzeba będzie ciąć koszty
2. Mamy jako przedsiębiorcy wybór na rynku ptacy.
Za Ukraińców nie mam dopłat od państwa. Legalnie pracują na wizach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 października 2016r. o 10:47
~Pracodawca napisał(a): Od 1 stycznia rosną wynagrodzenia obligatoryjnie. Rośnie też wiec o ZUS i PODATEK. Zatem rezultat taki , że za 500+ zapłacą Ci co stracą pracę. A stracą bo :
1. Trzeba będzie ciąć koszty
2. Mamy jako przedsiębiorcy wybór na rynku ptacy.
Za Ukraińców nie mam dopłat od państwa. Legalnie pracują na wizach


Szanowny przedsiębiorco. Ilu Polaków legalnie zatrudniasz (lub zatrudniałeś) u siebie? Na stałą umowę o pracę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
28 października 2016r. o 10:49
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polskie-wladze-przepraszaja-ukraincow-za-wspominanie-o-ludobojstwie-na-wolyniu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pracodawca niezalogowany
28 października 2016r. o 10:56
Zatrudniam na stałe na umowę o pracę średnio 25 osób plus księgowość i BHP. Jeżeli w Bolesławcu pracowników brak to niestety nie mamy wyjścia. Specjaliści zza granicy prace u nas znajdą. Mamy problem jak ktoś zachoruje ,aby ktoś zechciał zastąpić za dodatkową pensją. W święta wolne i nikt nawet telefonu nie odbierze. Nadszedł moment , że trzeba będzie pracy pilnować, bo bedzie jej mniej. Jak markety zamkną w niedzielę to tez ludzie tam stracą godziny pracy. Ja pracuje po 15 h w 3 firmach swoich .Proponuję poszukać chętnych na forum od zaraz : niania do dziecka z referencjami , gosposia , sprzątanie domu czy pielęgnacja ogrodu. Można też zamarzuć sobie malowanie mieszkania w ten weekend czy odśnieżanie parkingu o 4 rano.Te prace tez będą wykonywać Ukraincy. Dziewczyny przyjeżdżają z doktoratami pilnować polskich dzieci i jednocześnie uczą ich 2 języków obcych.Albo zatem zaczniemy się uczyć albo będziemy buadolic dalej.PS. koniec przerwy. Czas do pracy !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza