Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Problem z zalewem Ukraińców!

2900
#falco nieaktywny
27 października 2016r. o 23:25
~ napisał(a):
falco napisał(a): D


Co do "piętnowania" nieuczciwych pracodawców zgadzam sie z Tobą w 100% nie powinno być przyzwolenia na oszukiwanie uczciwych, chcących pracować ludzi !

Niestety często zdarza się tak, że uczciwemu pracodawcy (bo tacy też przecież są) jakiś "leser" wyrabia negatywną opinie , a dlaczego ? bo szef mu "kazał" coś zrobić , a on przecież nie po to przyszedł do roboty żeby czyjeś polecenia wykonywać .
Więc tu trzeba rozdzielić jednych od drugich.

często taki pracodawca wszystkich mierzy jedną ''miarą ''a to podstawowy błąd


Co do ściągnięcia Ukraińców...uwierz mi kierując się patriotycznym podejściem zdecydowanie wolał bym dać pracę Polakom ... tylko przyprowadź mi ich do pracy i zagwarantuj, że w poniedziałek wszyscy przyjdą i co drugi nie będzie miał jelitówki , pogrzebu babci (4x tej samej) i innego armagedonu życiowego włącznie z zaliczkami w sobotę o 20:00 na pilny wyjazd bo ciocia wujka stryjka nagle potrzebuje na receptę ...

ja nie piję piwska ani wódy a jednak bywało że słyszałem ''co brakuje ci na gorzałkę''
bo ktoś inny nie potrafi żyć bez tego to ja ''jestem taki sam''?
kolejny błąd ...

Oczywiście nie generalizuję, bo 2/3 u mnie to Polacy - świetni ludzie i dobrzy pracownicy , jednak jest ich za mało.
kiedy inni to dostrzegą sami się znajdą ...
Patrząc z punktu pracodawcy i tego , że masz zobowiązania wobec swoich klientów musisz mieć GWARANCJE , że masz kim wywiązać sie z kontraktu.

myślisz że teraz robiąc to co robię nie mam podobnych zobowiązań ?...często jest tak by dotrzymać obiecanego terminu pracuję do wieczora ...tyle tylko że robię to też dla siebie ...


I mogę śmiało powiedzieć , że 90% pracodawców którzy zdecydowali sie na ten krok - zatrudnianie Ukraińców - nie ma innego wyboru, a powód prosty .... jw.



jesteście pośrednio przyczyną emigracji Polaków ''za chlebem''
pomaga wam w tym chory system ...
kiedy czytam wypociny tych którzy zarzucają Polakom pracę u Niemca czy Duńczyka i nazywanie ich ''zdrajcami'' czy ''antypatriotami '' rodzi się pytanie -dlaczego Ukraińcy do nas jadą ?
z ''patriotyzmu'' ?
to czysta ekonomia -nic więcej :)
a patriotyzm tu nie ma nic do rzeczy bo sloganem nie napełnisz ''gara'' ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
27 października 2016r. o 23:29
Myślę, ze zmieniłby ci się ogląd sytuacji, gdybyś sam zatrudniał ludzi. Tymczasem wyglada na to, że "prezes" falco został pogoniony przez jakiegos "nadprezesa" i teraz wylewa swoje żale.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Połykaczka kijanek niezalogowany
28 października 2016r. o 2:34
Idź na strefę bo poszukują fachowców?
Zostań prezydentem?
Na Ukrainie mają szkoły i są lepsi?

Co to za teorie?
Na strefie pracują ludzie po 10 lat i żadnego się nie cen za wiedzę praktyczną tylko ich głupia wymówka to nie masz studiów i nie znasz języka. No i są lepsi co znają język i mają studia ale wiedzy praktycznej żadnej do tego prosty robotnik musi naprawiać ich błędy i świecić oczami bo na niego zwalają winę.
Pracowałem w kilku zakładach i tak to wygląda.

Ukraińcy może są lepiej wykształceni, nie wiem, ale to jest właśnie różnica między dawnym systemem szkolnictwa a obecnym, i to co mówię - pokończyli studia, nic nie potrafią oprócz inglisz i mają władzę dawać awanse w firmach.
Problem jest jak coś potrafisz i też poznasz inglisz to cię uziemią jako konkurencję :)
Powiem wam że Ukrainiec nie awansuje w takim zakładzie nawet jak zna inglisz, bo to konkurencja dla buraków i rodziny.

To nie ja mam zostać prezydentem tylko wasi przedstawiciele związku pracodawców mają wam załatwić dobre warunki rozwoju firmy, szkolnictwo pod zatrudnienie i podatki.
Jest was setki i macie pieniądze a ja mam sam was ocalić zostając prezydentem czy politykiem?

Nie potraficie wpłynąć nawet na samorządowców którzy wygrywają wybory tysiącem głosów a was przedsiębiorców są setki.
Misię wydaje że pasuje wam taki system dlatego nic nie robicie.
Macie jakieś tam Bolesławieckie towarzystwo gospodarcze i co oni robią dla was?
Ściągają wam Ukraińców jesteście szczęśliwi z sytuacji na której daleko nie zajedziecie.
Ukrainiec też was porzuci jak znajdzie robotę w Rzeszy i co wtedy zrobicie?

Nie chcecie płacić, nie chcecie inteligentnych bo to dla was konkurencja i nie chcecie ambitnych bo takiemu trzeba zapłacić.
Ukrainiec wcale nie jest lepszy od miejscowego i też morze was porzucić tylko Bolesławianin wyda kasę u siebie a Ukrainiec ją wytransferuje i nie wróci do twojej kieszeni.
Dwa lata wam daję i będzie ból bo ani Ukrainiec ani miejscowy już was nie nawiedzi.
Jeszcze skończą się dopłaty UE w 2020 i pójdziecie z torbami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Połykaczka kijanek niezalogowany
28 października 2016r. o 3:07
Znam sytuację z jednego zakładu w Bolesławcu.
Pracownicy co pracują jakiś dłuższy czas i coś potrafią prosili o podwyżki i wcale nie o jakieś kokosy to się śmiali i 20 było za bramą, ale geniusze inglisz jakoś przespali moment ż 20 wcale tam nie stoi i ludzie się zaczęli zwalniać i wiać jak najdalej.
I nagle pieniądze się znalazły na "poleć pracownika i przyprowadź to dostaniesz 1000 zł".
Pieniędzy nie było na podwyżki a teraz 1000 dają ale nikt nie chce od kumpli w zęby dostać i ich stracić jak kumpel zobaczy gdzie ich przyprowadził nagrodzony 1000em zł.

Proponują socjal i opiekę medyczną ale socjal zmniejszają co roku bo ludzie się zwalniają i normy nie wyrobione a opieka medyczna jest martwa bo tylko zdrowych chcą co nie chorują.
Nie wiem, ta opieka to naklejenie plastra chyba i won do roboty.

No i mamy geniuszy pracodawców co przesypiają moment podaży pracowników, nie potrafiących wynagrodzić kogoś co potrafi pracować no i teraz zamiast rozwijać produkcję to dumają skąd pracownika wziąć.
Teraz pewnie wezmą Ukraińców i będą się rozwijali poznając ukrainisz a co za tym idzie przyznają sobie podwyżki bo się rozwijają do rynku Ukraińskiego a robol będzie ich szkolił z barierą językową i jak Ukraińcowi nie wyjdzie to dostanie opieprz bo go nie może upilnować bo inglisz-ukrainisz pochowani w gabinetach i czekają na efekty z nowego pracownika.
Aby ktoś przyszedł to startują do nowego z wyższą ofertą płacy a stary przecież robi to po co mu dawać podwyżkę? Da mu się nowego do szkolenia w nagrodę za lata przepracowane. :)
Ludzie mają wywalone bo jeżeli jest brak pracowników to się nie starają zachować robotę i nowych szkolą po łebkach z łaski i nowy to widząc zaraz ucieka.


Taki rynek pracy w Bolesławcu i nie tylko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 października 2016r. o 6:41




,,Polska jest coraz atrakcyjniejszym rynkiem pracy dla cudzoziemców. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku złożyli oni 100 tys. wniosków o zezwolenie na pobyt w naszym kraju - to o jedną trzecią więcej niż w takim samym czasie 2015 roku.

Ekspertów i pracodawców cieszy ten trend. Imigranci powoli wypełniają lukę po Polakach, którzy wyemigrowali, głównie do Wielkiej Brytanii.

"Rekordzistami są przybysze z Ukrainy, od których pochodzi 70 proc. wniosków o zgodę na pobyt czasowy. To o połowę więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego" - mówi "Rzeczpospolitej" Jakub Dudziak, rzecznik Urzędu do spraw Cudzoziemców.

Legalizacja pobytu w Polsce umożliwia przybyszom podjęcie pracy. Zdaniem ekspertów jest to korzystne dla naszego kraju. A potwierdzenie przynosi raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Główny wniosek: imigranci, bez względu na kwalifikacje, przyczyniają się do wzrostu dobrobytu państw, które ich przyjmują.''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
28 października 2016r. o 6:59
skorn napisał(a): Myślę, ze zmieniłby ci się ogląd sytuacji, gdybyś sam zatrudniał ludzi. Tymczasem wyglada na to, że "prezes" falco został pogoniony przez jakiegos "nadprezesa" i teraz wylewa swoje żale.


kolejne ''objawienie'' ;)
a gdzie ja ''wylewam swoje żale''? :D

na co zresztą mam się ''żalić''?...że czekają na mnie trzy kolejne zlecenia ?
narzekać to mogę jedynie myśląc o tym czy ''się wyrobię '' :D
potrafisz położyć glazurę w łazience?
daj znać a może dorobisz sobie niezły ''grosz''
w ''nadgodzinach'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
28 października 2016r. o 7:55
Połykacz z tymi dziwny czlowiek mi, ale z inglisz to masz gościu absolutną rację. Wiem z autopsji. To jest nawet trudne do pojęcia, jak młodzi ludzie, po studiach potrafią być tak tępi i nie rozumieją prostych zależności. I najgorsze, że takie ludki kierują zakładem i załogą, które to prowadzą wprost na dno. Przykre to i tak się czasami zastanawiam z czego to wynika. A to zdaje się jest "przyszłość" naszego narodu. I żeby nie było, nie generalizuję - są też młodzi i kumaci. Niektórzy ;)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
28 października 2016r. o 8:31
~Polak napisał(a): Co sądzicie o wciąż napływających do naszego kraju, w tym do Bolesławca, wciąż nowych Ukraińców? Dostają od państwa przywileje i dotacje, a pracodawcy zamieniają nas na nich, przez co zabierają pracę.... Poza tym oni są pierwsi w kolejce po mieszkania z miasta, jak zresztą wszędzie w Polsce. Co myślicie o tej nieciekawej sytuacji?
jest ich już około 2 000 000 bandery ,zastanawiam się kiedy polacy wyjdą na ulice ?jak już banderowce będą na kasie w biedronce?to będzie już za póżno ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza