Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Prąd od Plusa - ktoś kupuje?

569
#Demonides nieaktywny
16 sierpnia 2015r. o 16:04
Witam,
Czy ktoś z Was kupuje prąd od Plusa? Jeżeli tak, to czy faktycznie jest taniej?
Co z dotychczasowej faktury od Tauron po przejściu do Plusa - będę płacił dalej w Tauronie, a za co w Plusie?
Wydaje mi się, że w Plusie tylko "Energia elektryczna" z pola Sprzedaż energii, a wszystkie pozostałe opłaty dalej w Tauronie, tj. z pola
Dystrybucja energii: Opłata dystr. zm. całodobowa, Opłata dystrybucyjna stała
Opłata przejściowa, Opłata abonamentowa.

Czy opłata handlowa w Tauronie to tzw. opłata abonamentowa? Jeżeli nie, to ile wynosi opłata handlowa w Tauronie?
Chciałem skorzystać z poniższego kalkulatora
https://www.plus.pl/kalkulator/mapa-dostepu.html
lecz nie bardzo mam co wpisać w pole opłata handlowa w Tauronie. Chyba 0.


Dopisane 16.08.2015r. o godz. 16:04:

Zrobiłem sobie szybką kalkulację i o ile dobrze są składowe to szału nie ma.
Moje wyliczenia zrobiłem dla taryfy G11, zużycia 240kWh na m-ąc.
10,93zł przez 6m-cy to zaledwie 1,82zł w skali miesiąca.[img=1439733867_q9nmhd7.jpg]

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 sierpnia 2015r. o 16:08
Kiedyś poprosiłem o wyliczenie mi przez fachowca ile będę płacił po przejściu do innego dostawcy, wyszło mi że najtańsza opcja będzie tańsza od obecnej o 2zł.
Śmiech na sali...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
16 sierpnia 2015r. o 16:15
To jest proste do wyliczenia, o ile jest wiadome jakie są składowe na obu fakturach, tj. sprzedawcy i dostawcy. Niestety jest to wielką tajemnicą.
Mi wyszło 1,82zł taniej w ciągu miesiąca. :D :D :D

~ napisał(a): Kiedyś poprosiłem o wyliczenie mi przez fachowca ile będę płacił po przejściu do innego dostawcy...

Przy jakim miesięcznym lub sześciomiesięcznym zużyciu wyszła Ci taka różnica? :D :D

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 sierpnia 2015r. o 16:20
Chyba 250kWh/miesiąc, już nie pamiętam dokładnie. Według mnie szkoda zachodu na zmianę dostawcy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
16 sierpnia 2015r. o 16:54
~ napisał(a): Chyba 250kWh/miesiąc, już nie pamiętam dokładnie. Według mnie szkoda zachodu na zmianę dostawcy.


Wydaje mi się, że masz rację. Tyle tylko, że nie dostawcy, lecz sprzedawcy.
Dostawcy nie można zmienić.

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 sierpnia 2015r. o 20:02
Taaa i na początku obiecują złote góry,a po kilu miesiącach sobie odbijają....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~marek niezalogowany
25 września 2015r. o 7:04
Niestety ja mieszkając w Warszawie nie znalazłem żadnej sensownej oferty (g11, 900kw rocznie, 12 miesięczny cykl rozliczenia) . We wszystkich umowach opłata handlowa zjada oszczędności i trzeba podpisać kilkuletnie lojalki, jak zerwiesz to masz 30 zł kary za miesiąc.
Plus wydawał się sensowny bo opłata handlowa to 0 zł a prąd 0,02 zł taniej niż w rwe. Ale plus zmusza nas do przejścia na cykl rozliczeniowy 1 lub 2 miesięczny. A tam opłaty stałe i różne inne stawki są większe niż w cyklu 12 miesięcznym, mowa tutaj o taryfie dystrybucji OSD. Czyli Plus mówi, że my nie mamy wpływu na ceny/opłaty dystrybucji OSD, ale aby skorzystać z oferty musisz przejść na najbardziej kosztowny sposób rozliczania i podpisać umowę kompleksową. Ich opłata hanlowa 0 zł jest zjadana przez podwyżki opłat OSD wynikające z cyklu rozliczeń. Efekt jest taki, że mi zysku rocznie wyszło 22 zl, na korzyść plusa, pod rygorem kar umownych, na okres 15 lub 29 miesięcy. Dla kogoś kto ma cykl rozliczeniowy 6 miesięczny, jest ich abonentem i większe zużycie prądu zysk będzie oczywiście większy i może od zysku 50 zł rocznie opłaca się zmienić sprzedawcę prądu, ale to trzeba sobie policzyć indywidualnie i nie liczyć na żadne kalkulatory tych co wam chcą sprzedać prąd.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5653
#poldek nieaktywny
25 września 2015r. o 8:33
Obliczenie jest proste jak budowa cepa:kwota zapłacona ostatniego rachunku podzielona przez zużycie = się cenie 1 kilowata niech ci każdy wyliczy ile kosztuje 1 kilowat i masz porównanie. :] .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza