BolecFORUM
+ nowy temat
8 lutego 2021r. godz. 19:43 5304 Bolec.Info/KPP Bolesławiec

Zima znowu zaskoczyła drogowców

Intensywne opady śniegu, zamiecie i niskie temperatury oznaczają duże trudności dla kierujących oraz pieszych.

Zima w Bolesławcu
Zima w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

Intensywne opady śniegu, zamiecie i niskie temperatury będą utrzymywać się w Bolesławcu co najmniej do czwartku. Ze względu na kiepski stan dróg (brak odśnieżania w niektórych rejonach miasta) sytuacja jest bardzo niebezpieczna.

Relację z jazdy po zaśnieżonym mieście możecie obejrzeć w artykule "Znów zima w Bolesławcu" - TUTAJ.

Synoptycy zapowiadają zimową pogodę na kolejne dni, co oznacza trudne warunki na drogach. Zanim ruszysz w drogę odśnież pojazd, zadbaj o dobrą widoczność z wnętrza samochodu. Kierowcy ciężarówek muszą pamiętać, że na naczepach może zalegać warstwa śniegu lub lodu, która podczas jazdy może spaść i być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

- Opady śniegu znacznie ograniczają widoczność, dlatego warto zdjąć nogę z gazu, aby nie ryzykować utraty kontroli nad samochodem. Należy zachować bezpieczną odległość od innych pojazdów. Droga hamowania przy śliskiej nawierzchni znacznie się wydłuża, dlatego trzeba być bardzo czujnym, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych - apeluje Policja.

Piesi w tych trudnych warunkach powinni szczególnie zadbać o bycie widocznym na drodze i używać elementów odblaskowych.

Poniżej możecie zobaczyć prognozę pogody ze strony meteo.pl. Najniższa temperatura ma pojawić się w czwartek nad ranem i zejść poniżej -15 stopni Celcjusza. Ciśnienie znowu będzie szaleć: tak jak wcześniej gwałtownie spadało, teraz będzie rosnąć. Towarzyszyć nam będzie także silny wiatr.

Bolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcieul. Piaskowa

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Zima znowu zaskoczyła drogowców

11 odpowiedzi strona 2 z 2
~~Jasnofioletowa Skimiagość
~~Cynamonowa Inkarwilla napisał(a): Tu,chodzi o odśnieżanie także chodników ,a nie drug ,centrum miasta odśnieżone ale już boku ulic to wogóle nie tchnięte , a jak odśnieżają to wszystko spychają na chodniki ,a z chodników już nie ..
A z chodnika zepchnąć na ulicę!
~~Ochrowy Szczypiorekgość
~~Cynamonowa Inkarwilla napisał(a): Tu,chodzi o odśnieżanie także chodników ,a nie drug ,centrum miasta odśnieżone ale już boku ulic to wogóle nie tchnięte , a jak odśnieżają to wszystko spychają na chodniki ,a z chodników już nie ..


A gdzie mają zepchać z tych "drug"??? W kosmos?
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA ZSTiP zaprasza