ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


22 lipca 2013r. godz. 23:26, odsłon: 22553, Kazimierz Marczewski
- Biwakowanie, grillowanie, przebywanie przy zbiorniku wodnym w Krępnicy dla osób niebędących członkami Polskiego Związku Wędkarskiego jest nielegalne i grozi grzywną - mówi Komendant Powiatowej Straży Rybackiej Janusz Latoch.
Bolesławiec - Informacje: Nie masz Karty Wędkarskiej, nie łap Janusz Latoch Szef Powiatowej Straży Rybackiej w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)
W Redakcji Bolec.Info spotkaliśmy się z Komendantem Powiatowej Straży Rybackiej Januszem Latochem w celu wyjaśnienia spraw związanych z legalnym wędkowaniem.
< W powiecie bolesławieckim są dwa Obwody Rybackie: Obwód Rybacki rzeki Bóbr nr 3- ciągnący się od tamy Elektrowni Wodzice Wielkie, wzdłuż rzeki Bóbr płynącej przez Gminę Wiejską Bolesławiec, do Bolesławca a potem z kierunku północnym przez Bolesławice, Łąkę, Krępnicę w kierunku Dąbrowy Bolesławieckiej - powiedział Janusz Latoch. Tutaj kończy się Obwód Rybacki nr 3 i zaczyna się Obwód Rybacki rzeki Bóbr nr 4 - dalej w kierunku północnym "idzie" przez miejscowości: Golnice, Golniczki, Parkoszów, Trzebień, Trzebień Mały, Stara Oleszna, Kozłów do granicy województwa dolnośląskiego i kończy się w Sierakowie w województwie lubuskim. Wszystkie zbiorniki wzdłuż Bobru są własnością Polskiego Związku Wędkarskiego lub przez związek są wydzierżawione.

Na wszystkich zbiornikach PZW można wędkować. Warunkiem jest posiadanie opłaconej Karty Wędkarskiej. Na pozostałych zbiornikach, które nie są własnością PZW - wolno wędkować, ale także trzeba mieć ważną Kartę Wędkarską i zgodę do wędkowania właściciela danego zbiornika.

Ten, kto nie posiada Karty Wędkarskiej, nie ma uprawnień do wędkowania, nie wolno wędkować bez Karty Wędkarskiej także na zbiornikach komercyjnych, np. w Łące.

Największy zbiornik wodny w Trzebieniu Małym jest własnością Polskiego Związku Wędkarskiego. Związek w niektórych miejscach wprowadził zakaz wędkowania i biwakowania (informacja na tablicach informacyjnych).

Jeżeli ktoś nie jest członkiem Polskiego Związku Wędkarskiego to nie może biwakować przy zbiornikach prywatnych Polskiego Związku Wędkarskiego. Osobom biwakującym niebędącym członkami PZW grozi mandat i kara grzywny lub postępowanie administracyjne. Na wszystkich zbiornikach PZW obowiązuje zakaz kąpieli.

Rzeka Bóbr jest rzeką górską i tu obowiązują inne prawa do wędkowania, między innymi przynęta sztuczna i haczyki bezzadziorowe i dodatkowa opłacona Karta Wędkarska.

- Człowiek, który ma wędkę w ręku i łapie ryby, musi posiadać opłaconą Kartę Wędkarską. Kartę Wędkarską wydaje starosta tak jak prawo jazdy. Jeżeli ktoś wędkuje na zbiornikach prywatnych zgodnie z prawem powinien posiadać ważną Kartę Wędkarską - podkreśla, kolejny raz Janusz Latoch.

Do kontroli i nakładania mandatów i grzywny upoważnieni są: Państwowa Straż Rybacka, Policja, Straż Miejska w obrębie miasta. Sporne sprawy kierowane są do sądu.

- Straż Rybacka prowadziła niedawno akcję "Bezpieczna woda" i ukarała dziewięć osób na łączną kwotę 1500 zł za łamanie Prawa Wodnego - informuje Komendant Straży Rybackiej. - Palenie ognisk i korzystanie z otwartego ognia jest zabronione i niedopuszczalne. Grozi karą grzywny - dodaje.

Zbiornik wodny w Krępnicy jest własnością Gminy Wiejskiej Bolesławiec, wydzierżawiony przez Polski Związek Wędkarski. Tutaj również obowiązuje zakaz biwakowania, grillowania, kąpieli i pływania. Zbiornik Krępnica jest rezerwowym zbiornikiem wody pitnej dla Bolesławca. Mimo tych zakazów, ludzie tu przebywają i nie stosują się do obowiązującego prawa. Tak nie tylko jest przy zbiorniku w Krępnicy, ale także przy wielu innych. Nie szanuje się prywatnych oznakowanych terenów, poza nielegalną obecnością, totalnie się je zaśmieca.

Janusz Latoch jest doświadczonym Komendantem Powiatowym Straży Rybackiej. Ostatnio odznaczony Srebrną Odznaką Polskiego Związku Wędkarskiego za zasługi dla Polskiego Wędkarstwa.


Polski Związek Wędkarski prowadzi racjonalną gospodarkę wodną, zarybia istniejące akweny i zbiorniki wodne oraz rzekę Bóbr.


Bolesławiec - Informacje: Nie masz Karty Wędkarskiej, nie łap Wędkowanie to sport i relaks (fot. Kazimierz Marczewski)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

skorn   22 lipca 2013r. o 23:40

skorn

Postów: 11793

Policja ma gdzieś zakaz biwakowania na tym zbiorniku. Od lat.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Letnik   22 lipca 2013r. o 23:46

~Letnik

Postów:

Posiedzieć nad wodą nie można? Jasne, zabierzcie ludziom wszystko i jeszcze lasy pozamykajcie. Chory kraj!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   23 lipca 2013r. o 0:17

~

Postów:

Nie wolno na powietrzu palić, pić piwa, imprezować na osiedlu, biwakować nad wodą, pływać łódką, wędkować, robić ogniska, robić grilla pod blokiem, palić liści na działce.

Dla porównania PRL - można było palić papierosy gdzie się chciało, można było pić piwo gdzie się chciało, można było biwakować, pływać łódką, nie było prywatnych zbiorników więc można było wędkować, można było robić ogniska i palić liście na działce pracowniczej.
Niestety nie można było krytykować PZPRowców i ludzie zapragnęli wolności...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~do pana wyżej   23 lipca 2013r. o 0:42

~do pana wyżej

Postów:

...i rozwoju technologicznego i gospodarczego; przeczytaj sobie historię pana Karpińskiego który tworzył w tych jakże dających tyle możliwości czasach... czasach zastoju pod każdym względem
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   23 lipca 2013r. o 0:53

~

Postów:

A ty poczytaj o Optimusie ,jak rozwijała się firma w tych pięknych urzędniczo mafijnych czasach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

SDKD   23 lipca 2013r. o 1:13

SDKD

Postów: 21

Wędkować- rozumiem, ale biwakować czy grilować już nie koniecznie, chyba za mocna wódka była przed wypowiedzią w mediach - przestańcie chlać, a pieniądze przeznaczcie na młodych, którzy chcą zacząć przygodę z wędkowaniem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   23 lipca 2013r. o 1:24

~

Postów:

cały ten syf co mamy obecnie to pozostałości po tamtych czasach, nie ruszymy się do przodu jeśli nie wyplenimy starych pokoleń na stołkach, które nie rozumieją jak obecnie działa świat
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

magnum44   23 lipca 2013r. o 1:35

magnum44

Postów: 14597

Uśmiech jak T. Drozda !

~ napisał(a): Nie wolno na powietrzu palić, pić piwa, imprezować na osiedlu, biwakować nad wodą, pływać łódką, wędkować, robić ogniska, robić grilla pod blokiem, palić liści na działce.


Ciesz się, że oddychać wolno ;)

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.