ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4467, 27 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja7 maja 2018r. godz. 09:31, odsłon: 9122, Bolec.Info
Jest wyrok sądu w sprawie komentarza jakiego dokonano z komputera należącego do sieci Roberta Relicha.
Bolesławiec - Informacje: Sąd zdecydował w sprawie Mitera-Relich Sąd Rejonowy sprawa Mitera - Relich Bolesławiec 24.04.2018 (fot. Kazimierz Marczewski)

Spór, który rozstrzygał Sąd Rejonowy w Bolesławcu dotyczył komentarza jakiego dokonano z komputera należącego do sieci Roberta Relicha, burmistrza Nowogrodźca, pod artykułem opublikowanym w Portalu Bolec.Info. Pod tekstem pojawił się wpis o treści „Ten co wręcza puchar wygląda jak z AA, zabrać go niech nie straszy młodych", który według radnego Rady Powiatu Zbigniewa Mitery pomawia go i obraża. Radny domagał się od burmistrza przeprosin.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej na Portalu Bolec.Info w tekstach: Z komputera burmistrza obrażono radnegoRadny kontra burmistrz oraz Radny kontra burmistrz - bez wyroku oraz Sąd zastanawia się nad wyrokiem.

Na ostatnią rozprawę przed ogłoszeniem wyroku Sąd wezwał w charakterze świadka Marcina Marczewskiego z Bolec.Info, który odpowiadał na pytania stron dotyczące tego, jak działa portal Bolec.Info i kiedy publikowane są komentarze.

- Jestem zniesmaczony i zażenowany tym, że strony wystąpiły z wnioskiem, abym musiał tutaj przyjeżdżać z Krakowa i odpowiadać na pytania jak działa Portal Bolec.Info. Jest mi przykro, że osoby reprezentujące region, z którego pochodzę i z którym się identyfikuję nie potrafią się porozumieć w tak błahej sprawie - mówił wtedy świadek, który wielokrotnie zachęcał obu panów do zawarcia ugody.

Na rozprawę wezwani zostali także członkowie rodziny Roberta Relicha, jednak skorzystali oni z przysługującego im prawa i odmówili zeznań.

Ze względu na poziom skomplikowania sprawy sąd po wysłuchaniu mów końcowych nie ogłosił wyroku od razu.

W poniedziałek, 7 maja 2018r. Sąd Rejonowy ogłosił swoją decyzję. Po przeanalizowaniu wszystkich argumentów, dowodów i wywodów sąd uznał, że Robert Relich jest niewinny. Sąd w uzasadnieniu wyroku powołał się na domniemanie uczciwości (oskarżenie nie udowodniło, ze to Robert Relich osobiście napisał komentarz). Sąd oceniając treść wypowiedzi stwierdził, że sporny komentarz nie jest znieważający, a jest jedynie subiektywną opinią komentującego, do wygłaszania której ma prawo każdy obywatel Unii Europejskiej. Oskarżyciel powinien udowodnić winę oskarżonemu, a tego w tym przypadku nie było. 

Wyrok nie jest prawomocny, stronom przysługuje prawo złożenia apelacji do wyższej instancji.

Jak stwierdził Sąd Rejonowy w Bolesławcu radny, burmistrz, czy osoba wybierana w wyborach musi się liczyć z różnymi opiniami, tymi pozytywnymi i negatywnymi. Ich subiektywne opinie nie są zawsze zgodne z opinią publiczną. Sąd stwierdził, że świadkowie Marcin Marczewski i Kazimierz Marczewski dobrze wyjaśnili zasady działania portalu Bolec.Info i w swoich opiniach byli wiarygodni i nie opowiadali się za żadną ze stron.

- Składam wniosek do Sądu Rejonowego w Bolesławcu o pisemne uzasadnienie  wyroku. Na pewno złożę apelację - mówi radny Rady Powiatu Zbigniew Mitera. - Mam nadzieję, że sąd II instancji zmieni ten wyrok na moją korzyść. Jestem co do tego przekonany - dodaje.

- Nie komentuję wyroków sądów - powiedział burmistrz Robert Relich.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

~Żółtawordzawa Pietruszka   8 maja 2018r. o 22:38

~Żółtawordzawa Pietruszka

Postów:

Bo jest niewinny! Dobra zmiana chce aby niewinny był karany i wleczony po sądach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobrązowa Kosodrzewina   9 maja 2018r. o 8:49

~~Ciemnobrązowa Kosodrzewina

Postów:

~Żółtawordzawa Pietruszka napisał(a): Bo jest niewinny! Dobra zmiana chce aby niewinny był karany i wleczony po sądach.


TO AKURAT METODA LOKALNYCH WŁADZ. TO MOGĘ UDOWODNIĆ. NIE MIESZAĆ DO TEGO PiS TO POZOSTAŁOŚĆ PO PO. TO PROKURATOR GENERALNY SZEREMET ZA RZĄDÓW PO ZAŻYCZYŁ SOBIE POZOSTAWIENIA TEGO CHOREGO ARTYKUŁU W KODEKSIE KARNYM ABY PRZY JEGO POMOCY NISZCZYĆ TYCH CO KRYTYKUJĄ WŁADZE I ELIMIONOWAĆ SOBIE WROGÓW POLITYCZNYCH.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnofioletowa Skimia   9 maja 2018r. o 9:12

~~Ciemnofioletowa Skimia

Postów:

~~Ciemnoróżowy Tojeść napisał(a):
~~Ciemnofioletowa Skimia napisał(a): Skąd ludzie mają kasę na bzdurne sprawy w sądach.

Jak to skąd ,zarobki Burmistrza to około 12 000 miesięcznie do tego obrońca jest zarazem radcą prawnym w Urzędzie Gminy Nowogrodziec , do sprawy zatrudniony prywatnie ale czy jest to etyczne zdecydujcie sami .Radny nie chciał się sądzić chciał tylko przeprosin i było by po sprawie ale toRelich zażądał wniosków dowodowych i nie skorzystał z ugody .
`Jak by jeden z drugim pracował przy taśmie 8 godz.plus nadgodziny,docenił by swój zapracowany grosz.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ochrowa Konwalia   9 maja 2018r. o 9:52

~Ochrowa Konwalia

Postów:

Widocznie są lepsi od ciebie i nie muszą przy taśmie dbać jak sobie poscielisz tak się wyśpisz
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnofioletowa Skimia   9 maja 2018r. o 10:30

~~Ciemnofioletowa Skimia

Postów:

~Ochrowa Konwalia napisał(a): Widocznie są lepsi od ciebie i nie muszą przy taśmie dbać jak sobie poscielisz tak się wyśpisz
Coś sobie nie tak poscieliłeś i teraz odgnioty masz w temacie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

reklama Zapraszamy