ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4591, 30 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo8 czerwca 2019r. godz. 14:31, odsłon: 8782, Bolec.Info
W spotkaniu z dziennikarzem wzięło ponad 220 osób. Sala Teatru Starego wypełniona była po brzegi. WIDEO ZE SPOTKANIA!
Bolesławiec - Informacje: Sekielski: Ja też byłem ministrantem Tomasz Sekielski w Bolesławcu (fot. Wojtek Szoka / Bolec.Info)

W piątek, 7 czerwca 2019r., w Teatrze Starym ponad dwustu bolesławian wzięło udział w spotkaniu z okazji 15-lecia Portalu Bolec.Info. Zapewne widzów byłoby więcej, gdyby nie ograniczenia Teatru. Gościem specjalnym był znany dziennikarz Tomasz Sekielski, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Zebranych w Teatrze powitał Kazimierz Marczewski, szef Redakcji Bolec.Info. Redaktor naczelny Bolec.Info Marcin Marczewski opowiadał o sukcesach portalu a także pokazywał wyzwania jakie stoją przed redakcją. Szczególną uwagę zwrócił na proces uzależniania przez władze mediów lokalnych.

- Większość lokalnych mediów uzależniło się od środków z urzędu miasta czy powiatu – mówił Marcin Marczewski. – My się przed tym bronimy, bo wiemy, że to jedyna droga, aby pozostać niezależnym medium. Nie boimy się podejmować kontrowersyjnych, trudnych tematów. Robimy to dla mieszkańców powiatu – mówił.

Krótkie przemówienie redaktora naczelnego Bolec.Info było wstępem do głównej części spotkania – rozmowy z dziennikarzem Tomaszem Sekielskim. Rozmowę tę poprowadził dziennikarz Bolec.Info, autor piątkowego programu na żywo „W samo południe” Bernard Łętowski.

 Tomasza Sekielskiego publiczność powitała oklaskami.

- Dlaczego ludzie mnie tak witają? Bo wiedza, że jestem dobrym człowiekiem – skomentował owacje Sekielski. - Ale zapewne jest to związane z moim filmem „Tylko nie mów nikomu” – dodał.

- Żaden z moich reportaży do tej pory nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Nawet z zagranicy. Udało nam się zrobić coś wyjątkowego. Także w temacie przyszłości mediów. To jak ten mój film dotarł wszędzie pokazuje, że nie trzeba mieć wielkiej telewizji. Trzeba mieć dobry materiał, a internet daje możliwość dotarcia do każdego – zauważył Sekielski.

W rozmowie pojawił się także wątek lokalny. Bernard Łętowski zaprezentował wypowiedź dyrektora bolesławieckiej szkoły ojców pijarów, w której duchowny odnosił się do filmu Sekielskiego twierdząc, że „pedofilia jest najczęściej homoseksualna” a także użył sformułowania typu „pedałom won”.

- W filmie jest mowa o Annie i Zosi – obie były wykorzystywane gdy miały 7 lat. Pedofilia nie za każdym razem dotyczy kontaktów homoseksualnych. To jest zbytnie uproszczenie, robienie z pedofilii problemu homoseksualnego.To tak nie jest. Takie tłumaczenie mogłoby być wygodne dla części duchownych. Mogliby powiedzieć "proszę bardzo, to ci zboczeńcy, o których mówimy". Moim zdaniem homoseksualizm nie jest żadnym zboczeniem. Ale część kościoła tak naucza, że to jest choroba albo zboczenie – skomentował.

- Muszę zmartwić ojca dyrektora. Kościół ma o wiele większy problem do zdiagnozowania, niż myśli ojciec pijar.

 - Ja też byłem ministrantem. W wieku pięciu lat zacząłem służyć. Na szczęście nic złego mnie nie spotkało – opowiadał o swoich prywatnych doświadczeniach Sekielski.

Innym wątkiem dyskusji była sprawa proboszcza z pobliskiego Ruszowa, który również ma być pedofilem. Po emisji filmu Sekielskiego matka ofiary złożyła doniesienie na policję. Ksiądz został zatrzymany, aresztowany i przebywa teraz w areszcie śledczym. Postawiono mu zarzut dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej.

- To dzięki tym skrzywdzonym, który wystąpili w filmie i pokazali twarze – powiedział Tomasz Sekielski w odpowiedzi na pytanie, czy to dzięki niemu ludzie nabierają odwagi. - To oni dali odwagę innym, aby przerwać tę zmowę milczenia, aby domagać się prawdy i sprawiedliwości. I to jest wielka, wielka rzecz – dodał.

- Coraz więcej osób decyduje się, aby wyjść z tych umownych czterech ścian i powiedzieć o swoich bliskich, zgłosić się do psychologa po pomoc. Ważne są działania, gdy rodzicie ofiar reagują, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Gdy zawiadamiają organy ścigania – zauważył.

Tomasz Sekielski pytany był także, dlaczego nie jest dziennikarzem dużej stacji TV.

- Tak się potoczyło moje życie. Z TVN odszedłem na własne życzenie, a z TVP, bo zaczęła się dobra zmiana. I cieszę się z tej sytuacji. Cieszę się z sytuacji, w której się znalazłem i z możliwości, które mam. Niespecjalnie mi tęskno za stacją telewizyjną, dużą czy małą – mówił Sekielski.

Gościowi Bolec.Info zadaliśmy także pytanie Czytelnika: „Ile pan faktycznie zarobił na tym filmie?”

- Nic nie zarobiłem na tym filmie. Film został przekazany do dystrybucji nieodpłatnie. Pieniądze, które zbieraliśmy w całości zostały przekazane na produkcję. Patroni mają wgląd w rozliczenie finansowe. Nie mam poczucia, że dokładnie muszę publicznie, wszystkim pokazywać, jak wydawaliśmy poszczególne kwoty. Takie wyjaśnienia należą się tym, którzy się na film złożyli. Oni takie wyjaśnienia otrzymali – odpowiedział na pytanie Bolecnauty.

Obecni w Teatrze sponsorzy filmu z Bolesławca potwierdzili, że otrzymali pełne rozliczenie wydatków.

Czytelnicy pytali także dlaczego Sekielski nie ujawnił w dokumencie, że przedstawieni przestępcy to agenci SB. Pytali o to czy nie uważa, że gdyby przeprowadzono dokładną lustrację po upadku komuny, to te przestępstwa wyszłyby wcześniej na jaw, co spowodowałoby z kolei, że byliby wydaleni ze stanu duchownego i odsunięto by ich od dzieci.

- Współpraca z SB nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś popełniał przestępstwo seksualne. Po drugie tylko trzech z dziewięciu oprawców, o których mowa w filmie było zarejestrowanych jako TW – powiedział Sekielski. – Widziałem te dokumenty. Gdyby było w nich cokolwiek istotnego dla filmu, że np. SB odnotowuje, że dochodzi do wykorzystywania seksualnego dzieci, to bym to wykorzystał. Jeśli chodzi o teczki duchownych, to albo ich nie ma, albo są bardzo przetrzebiane. Gdyby coś z nich wynikało to bym przekazał te informacje. Jeśli on był w SB to tłumaczy, że on był pedofilem, czy nie tłumaczy – nie rozumiem tego – zauważył.

- Jeśli była uruchomiona machina kościelna do tuszowania takich spraw, to co by zmieniła lustracja. Czy przeprowadzono by ją uczciwie? – zastanawiał się.

Zapytany o zniesienie celibatu w kościele odpowiedział: - Mnie to nie dotyczy. To sami księża powinni to rozstrzygnąć. Znam ewangelików, prawosławnych duchownych. I wygląda to normalniej. Także nauki przedmałżeńskie. No bo co ma do powiedzenia o rodzinie facet, który sam nie ma rodziny? – zauważył Sekielski.

Spotkanie z mieszkańcami trwało prawie trzy godziny. Na zakończenie zgromadzeni robili sobie zdjęcia z Tomaszem Sekielskim. Gość podpisywał także swoje książki.

WKRÓTCE NA BOLEC.INFO ZAPIS WIDEO SPOTKANIA

Sponsorami spotkania z Tomaszem Sekielskim, oprócz Bolec.Info byli: Ronin Zbigniew Zawada, Hotel Ambasada, Drukarnia Lendo, Redfilm Production oraz inni.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

~~Brudnoszary Niecierpek   9 czerwca 2019r. o 7:51

~~Brudnoszary Niecierpek

Postów:

Pannazdzieckiem napisał(a):
~~Czekoladowy Kiścień napisał(a): Ten Sekielski to nieźle się spasł. " Faktycznie chyba nic nie zarobił na tym filmie". Swoją drogą ciekawe co to za patroni finansowali film.

Dokładnie :)Nie chce mi się oglądać dwugodzinnego przedstawienia , gdybym chciał , to poszedł bym na spotkanie z panem Tomaszem . Padła propozycja ze strony Redakcji ,aby zadawać pytania , no to spytałem o to samo " ile kasy i kto płacił " , oraz jak nazywa się POficer Prowadzący pana Tomasza , prosząc nasz kolektywny wydział dziennikarstwa śledczego , rodzimy , bolesławiecki o zadanie pytania i poinformowanie Bolecnautów i Bolecnautek , jaka była odpowieć ... ale nasi " dziennikarze " nabrali wody w gębę ... chyba , że Im się klawiatury popsuły

Patrz pan jaki przypadekKolego o co Ci chodzi, przecież zadali pytanie i jest odpowiedź Sekielskiego. Napisz o co ci chodzi?

Miłej niedzieli :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   9 czerwca 2019r. o 8:02

Pannazdzieckiem

Postów: 12722

emem napisał(a): Panazdzieckiem, nie widze powodu, zeby całe zadanie domowe odrabiać za Ciebie.
...

Pozdr,
Marcin


No jeśli ja zaśmiecam forum , a Ty rzetelny dziennikarz nie potrafisz wyłuskać informacji mnie interesujących z potoku słów i jeszcze oskarżasz mnie o lenistwo , no to mi ręce opadają.

To jest mniej więcej tak ... lubię jeden kawełek dowolnego zespołu ( bez kryptoreklamy ) , to wcale nie oznacza , że muszę iść na koncert , bo ten kawałek lubię .

I żeby nie było , pedofile w piach , bez litości . Bliżej mi do apostazji , jak do KK . Ale wqurwia mnie nachalna propaganda , a z Ciebie Marcin taki dziennikarz , jak ze mnie biskup . Zachęcasz , obiecujesz i wykręcasz się sianem .

Amen :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   9 czerwca 2019r. o 8:07

emem

Postów: 4436

Pannazddzieckiem. Pytanie zostalo zadane, odpowiedz zostala nagrana. Teraz TY mozesz jej odsluchac. Ale widze, ze wcale Cie ta odpowiedz nie interesuje.

Tyle w temacie.

Pozdr,
Marcin

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowoczerwony Miłorząb   9 czerwca 2019r. o 8:08

~~Różowoczerwony Miłorząb

Postów:

emem napisał(a):
Wyglada na to, ze wypisujesz te bzdury, nie dlatego, ze chcesz sie czegos dowiedziec, tylko zeby siac zadymę i zaśmiecać forum.

Pozdr,
Marcin


chyba coś dotarło do Marcina ;)
oby to była pierwsza ''jaskółka'' za którą przyleci stado

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowy Rozchodnik   9 czerwca 2019r. o 10:24

~~Oliwkowy Rozchodnik

Postów:

wielki szacunek dla Pana Tomasza za nakręcenie tak potrzebnego dokumentu , ale rozumiem mieszkańców miasta którzy używają określenia " czerwono - czarne miasto " widzę że pewne osoby zapomniały że według kościoła i władz PRL generała kiszczaka do roku 1990 w Kościele nie występowała pedofilia , a przecież na polecenie organów PRL służba bezpieczeństwa nie tylko zbierała teczki na kościół ale również organizowała spotkania określonych grup w pomieszczeniach służących do nagrywania i podsłuchu filmów , zdjęci .
SB nie zbierała materiałów w celu zlikwidowania przestępstw wręcz przeciwnie
w/w przestępstwa były wykorzystywane do walki politycznej i zachowania ustroju komunistycznego . Panie Tomaszu kim są Pana patroni ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawobrunatna Hakonechloa   9 czerwca 2019r. o 10:47

~~Rdzawobrunatna Hakonechloa

Postów:

''patroni '' cię bardziej interesują niż pedofile w sukienkach i ich ofiary?
a kim są patroni dzisiejszych ''przewielebnych''?
kto nim był dla wesołowskiego,gila hozera ,cybuli ?
''bug''?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karminowy Aster   10 czerwca 2019r. o 13:19

~~Karminowy Aster

Postów:

Interesują nas patroni każdej frakcji politycznej, jak również pedofilia w różnych środowiskach. Sekielski czekamy na kolejne dokumenty. Podobno lubisz kręcić za frajer.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   11 czerwca 2019r. o 14:37

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Cyt z jednego z profili na FB: "Tęczowy faszysta, który zaatakował nożem księdza przed wrocławskim kościołem, zdradził motywy swojego działania. Podczas wyprowadzania z posiedzenia powiedział, że nie znał ranionego księdza. Co się więc stało, że zachował się jak niecywilizowane bydlę? Co pchnęło go do fizycznej napaści i próby zabójstwa? Dziennikarze zapytali o film Sekielskiego. Kryminalista odpowiedział - "To jest dobry trop".

Tak. Niewinny człowiek walczy o życie, ponieważ lewicowa szczujnia sieje w głowach takich troglodytów prosty przekaz "ksiądz-pedofil". Powtórzmy jeszcze raz do znudzenia k***a jego mać - im nie chodzi o ochronę dzieci, tylko o ideologiczną wojenkę z wybraną grupą społeczną, w tym przypadku z Kościołem, z księżmi, na końcu po prostu z ludźmi wierzącymi. Gdyby było inaczej, nie lałaby im się piana z ust za każdy razem gdy ktoś powie o pedofilii, ale w ich środowisku. Wtedy reagują histerią, cenzurą i wulgarnym atakiem. Bo nie wadzi im żaden zwyrodnialec dopóki jako "postępowiec" macha tęczową flagą, jest wyznawcą "religii pokoju" lub należy do "elyty" jako wielki, zasłużony artysta. Tym hipokrytom wadzi wyłącznie prawda. Nie cofną się przed niczym i wykorzystają każdego kryminalistę w swoich szeregach, każdego, kolejnego Cybę.

To by było zwieńczenie dzieła komunistycznej propagandy poziomu Urbana. Jednak tym razem nie muszą angażować tajnych służb jak w PRL. Mogą zabijać rękami lewicowych fanatyków nakręcanych przez propagandę serwowaną codziennie na złotej tacy, gdzieś w internecie, w Wyborczej lub wieczorkiem na TVN. Ich ostatnią ofiarą jest 48-letni ks. dr Ireneusz Bakalarczyk. Duchowny przeszedł już operację podczas, której chirurdzy zaopatrzyli urazy klatki piersiowej i jamy brzusznej."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zamek Kliczków zaprasza!