ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony17 czerwca 2019r. godz. 20:30, odsłon: 1891, Promedica
Zastanawiasz się nad podjęciem pracy opiekunki osób starszych zagranicą i wciąż rozważasz „za” i „przeciw”?
Bolesławiec - Informacje: Wyzwania Opiekuna – opieka nad seniorami Wyzwania Opiekuna – czyli opieka nad seniorami w praktyce (fot. )

Jeśli chcesz podjąć kroki zmierzające do wyjazdu, powinnaś wiedzieć, jakie blaski i cienie tego zawodu na Ciebie czekają. Ten artykuł pozwoli Ci zorientować się, z jakimi wyzwaniami musi zmierzyć się opiekunka osób starszych, a także jakie są jej obowiązki.

Wyjazd z kraju – praca i przygoda

Obawiasz się wyjazdu zagranicę? Niepotrzebnie! Twój lęk zapewne związany jest nie tylko z zatrudnieniem i pełnieniem obowiązków opiekuna, ale również z podróżą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Nawet osoby, które po raz kolejny wyjeżdżają do Niemiec lub Wielkiej Brytanii, za każdym razem zaczynają nową przygodę – czeka na nich nowy podopieczny, nowa rodzina, nowe miejsce i wyzwania. Niewątpliwie, opieka nad osobą starszą będzie wymarzoną pracą dla osób, które lubią mierzyć się z nowymi zadaniami w życiu. Wybierając ten zawód musisz więc odważyć się na zmiany. Ale bez obaw – na żadnym etapie nie zostaniesz pozostawiona sama sobie, jeśli wybierzesz sprawdzoną firmę – Promedica24 (lider w branży) cały czas wspiera swoich Opiekunów, służy radą i pomocą. Już na etapie rekrutacji o swoich wątpliwościach powinnaś rozmawiać z pracownikami firmy. Podczas pełnienia obowiązków opiekunki osób starszych powinieneś być też w stałym kontakcie z Menedżerem Kontraktu.

Rozwój w pracy opiekunki osób starszych

To zawód bardzo odpowiedzialny i wymagający, dający jednak mnóstwo satysfakcji. Wykonując z pozoru proste zajęcia, jak pomoc w poruszaniu się, rozmowa, wsparcie w wykonywaniu obowiązków domowych oraz współdzielenie zmartwień i radości starszej osoby, sprawdzisz się w nowych sytuacjach. Z pewnością sam kontakt z nową osobą, jej rodziną i otoczeniem ma wielki potencjał rozwojowy – warto otworzyć się na to, co dotąd nieznane! Wyjeżdżając do opieki w Niemczech lub Wielkiej Brytanii, zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe i życiowe a także nauczysz się od podstaw lub podszkolisz umiejętności językowe. Jeśli więc jesteś osobą, która będzie w stanie poradzić sobie z codziennymi problemami osób starszych, a dodatkowo nie boisz się podróży i obcego języka, rozpocznij poszukiwanie pracy, która pozwolą Ci odkryć nie tylko nowe aspekty otaczającego świata, ale i siebie – swoje kompetencje, słabe i mocne strony.

Jakie obowiązki ma opiekun osób starszych

Podejmując pracę w charakterze opiekuna osób starszych musisz mieć świadomość, jakie obowiązki czekają na Ciebie w domu seniora. Daje to nie tylko możliwość określenia swoich możliwości i sił w branży, ale także pozwala się przygotować na nowe sytuacje. Rolą opiekunki osób starszych jest przede wszystkim wsparcie bliskich w opiece nad seniorem. Składa się na to wiele obowiązków, od prowadzenia domu aż po towarzyszenie seniorowi w życiu codziennym. Współczesna opiekunka osób starszych to ktoś znacznie więcej niż tylko pielęgniarka i pomoc domowa. Zatrudnione przez Promedica24 w Niemczech czy Wielkiej Brytanii osoby wykonują prace takie jak podawanie leków, pomoc w poruszaniu się, pielęgnacja ciała, a także sprzątanie czy zakupy. Najważniejszym obowiązkiem jest jednak opieka wyrażająca się w towarzyszeniu seniorowi – spędzanie z nim czasu, dzielenie radości i trosk. Nie obawiaj się jednak, że obowiązki Cię zaskoczą – zakres usług świadczonych przez opiekuna osób starszych określony jest w umowie z Promedica24 i składa się na niego pomoc przy prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz opieka nad podopiecznym.

Cierpliwość, empatia, pogoda ducha

Pracując jako opiekunka osób starszych musisz wykazać się wszystkimi tymi cechami. Dla seniora jesteś osobą obcą, która zjawia się z dnia na dzień w domu i od której zależeć będzie jego codzienność. To sytuacja niełatwa nie tylko dla Ciebie. By temu sprostać, warto nawiązać więź porozumienia z podopiecznym i jego bliskimi, a tej nie buduje się w kilka sekund. Pamiętaj, że seniorom często bardzo trudno jest pogodzić się z utratą samodzielności – prosić o pomoc i wsparcie. Człowiek starszy, oprócz niezadowalającego stanu zdrowia, musi zaakceptować też zmiany w życiu osobistym, których wolałby uniknąć czy zmierzyć się z poczuciem odsunięcia na „boczny tor”. Nierzadko seniorzy cierpią fizycznie – musisz wyjść naprzeciw tej sytuacji i nie tylko sama jej sprostać, ale i wesprzeć podopiecznego. Cierpliwość, empatia i pogoda ducha potrafią jednak nie tylko przełamywać lody, ale i czynić cuda – potwierdza to wiele opiekunek osób starszych. Jeśli po lekturze artykułu zdecydujesz się porozmawiać na temat pracy – zapraszamy do kontaktu:

tel. 519 690 458, Bolesławiec,

ul. Rynek 3/8, w godzinach 9:00-17:00,

www.promedica24.pl

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Czarniawa Cykoria   3 lipca 2019r. o 21:47

~Czarniawa Cykoria

Postów:

Moja sąsiadka z nimi jeździ, dom sobie wyremontowała dzięki temu, język podszkoliła i jeszcze na emeryturę odkłada
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Burobrązowa Karagana   3 lipca 2019r. o 21:51

~~Burobrązowa Karagana

Postów:

a Ty na co liczysz ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotożółta Laurencja   3 lipca 2019r. o 22:36

~~Złotożółta Laurencja

Postów:

~~Burobrązowa Karagana napisał(a): a Ty na co liczysz ?


Jak to taki wspaniały kraj, to czemu nie mogą znaleźć niemieckich opiekunów ? Może czarnoskórych których tylu ostatnimi czasy przyjęła Angela Merkel. Taki chichot historii żeby Polak podcierał dupę z dużą dozą prawdopodobieństwa byłym co najmniej faszystom lub popierających faszyzm.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztanowoczerwony Rącznik   4 lipca 2019r. o 11:56

~~Kasztanowoczerwony Rącznik

Postów:

A kto będzie opiekował się emerytami Polakami?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwona Krwawnica   5 lipca 2019r. o 0:01

~~Czerwona Krwawnica

Postów:

W doopie mam twoje dywagacje.Od dwóch lat pracuję w jednym domu.Zakupy,przygotowanie posiłków ,normalne dbanie o dom.Lista zakupów i menu w moim zakresie.Podopieczny w pełni samowystarczalny.Popołudnia spędzam teraz na basenie,w innych porach roku inaczej je organizuję.W Polsce wypracowałam emeryturę,ale z Promedicą Plus ją sobie podwyższam.Pracując np.3 miesiące w Niemczech tak na prawdę żyjesz na koszt podopiecznego.Ładny kawał grosza za trzy m-ce do domu przywozisz bez jakichkolwiek kosztów własnych.Ot taka prawda.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztanowatoczerwona Kapusta   15 lipca 2019r. o 0:02

~~Kasztanowatoczerwona Kapusta

Postów:

Wedlug mnie najlepiej wybierać takie miejsca z polecenia. Bardzo fajną opcją jest dom seniora w Piotrkowie kujawskim Pod Topolami . Poczytajcie sobie opinie na temat tego miejsca - wiele osób bardzo chwali. Moim zdaniem internet jest kopalnią inspiracji jeśli chodzi o tego typu kwestie. Co wiecej opieka tam jest calodobowa - moja ciocia tam wlasnie przebywa i jest bardzo zadowolona.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!