ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4704, 20 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu20 lipca 2019r. godz. 13:32, odsłon: 11192, Kazimierz Marczewski
Jak na tę porę roku warzywa są dość drogie.
Bolesławiec - Informacje: Sobota na Manhattanie Sobota na Manhattanie w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)

W sobotę 20 lipca odwiedziliśmy największy bolesławiecki bazar zwany potocznie Manhattanem. Można tu kupić wszystko: warzywa i owoce, jajka, odzież, buty, dywany, słodycze, opony, sprzęt AGD, starocie, monety i wiele innych rzeczy. Można się targować, chociaż nie zawsze uzyska się żądany rabat.

Jak na tę porę roku warzywa są stosunkowo drogie, przysłowiowa pietruszka też ma swoją wysoką cenę 20 zł/kg. Za ziemniaki trzeba zapłacić 3 zł za kilogram, dobre jabłka to 3,5 zł/kg, nieduży pęczek szczawiu 2,5 zł, wiśnie 4,5 kg, czereśnie  i jagody po 19,5 za kg. Jajka od 40 groszy za sztukę, maliny 22 zł za kilogram, truskawki powyżej 10 zł/kg.

Manhattan cieszy się Bolesławcu dużym powodzeniem i dużo ludzi robi tu codziennie zakupy. Ostatnio jednak jest tu coraz drożej. Warto mimo wszystko tu przyjść bo warzywa i owoce są świeże i smaczne.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Pszeniczny Winnik   21 lipca 2019r. o 6:34

~~Pszeniczny Winnik

Postów:

~Jasnoturkusowy Słoneczniczek napisał(a): Tabuny emerytów i starych dziadów a ceny z kosmosu , parkingi za....jęte na full od Pepco po Biedronkè , dziękuję nie będę się tam zabijał o korzonek marchewki ..od 8 rano , to samo jest w sklepach bez tego cyrku ...dziadki niech gonią za sensacją za 5 zł drożej w soboty soboty.
Po wpisie orientuję się że jesteś grubym spasionym leniem,a do tego zarozumiałym nie szanującym innych.Brawo Kazimierz, artykuł na czasie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Gołęba Rzeżucha   21 lipca 2019r. o 13:15

~Gołęba Rzeżucha

Postów:

Ja mam swoje bardzo dobre warzywa z działki :) 0zł/kg
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitnawy Judaszowiec   21 lipca 2019r. o 13:54

~~Błękitnawy Judaszowiec

Postów:

~Gołęba Rzeżucha napisał(a): Ja mam swoje bardzo dobre warzywa z działki :) 0zł/kg

Nie podlewałeś, nie chodziłeś wokół tego. W ogóle nie posiałeś i nie straciłeś ani złotówki. Same warzywka wyrosły. Sprzedaj patent, jak to się robi bez kosztów, będziesz milionerem.
I nie odpisuj, że takie chodzenie wokół warzyw i ich doglądanie sprawia Ci przyjemność itd itp. Mi też moja praca sprawia przyjemność. Tu chodzi o konkretne koszty, jakie poniosles aby zebrać ten np 1 kg pomidorów. Jak policzysz, to za darmo nigdy nie wyjdzie. Zastanów się zanim napiszesz kolejną podobną głupotę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Konopna Rudbekia   21 lipca 2019r. o 14:27

~~Konopna Rudbekia

Postów:

Nie lubię tłoku, a tam zawsze masa narodu...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowoszara Miodunka   21 lipca 2019r. o 15:55

~~Brązowoszara Miodunka

Postów:

Tabuny emerytów i starych dziadów---- jak młody i piękny , człowieku nie chcesz byc starym--- to sie powieś, przynajmniej w trumnie bedziesz ładnie wyglądał ! Ciekawe, czy tak samo zwracasz, sie do matki , babci ?, dziadka ? Z wychowaniem, widocznie rodzice mieli problemy ? Co widac !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Grynszpanowy Pięciornik   21 lipca 2019r. o 21:49

~~Grynszpanowy Pięciornik

Postów:

to wina Tuska ,czy Pisiu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   22 lipca 2019r. o 17:27

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

I tu zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości tematu. Bardzo trafne wnioski. Szkoda, że inni tego nie zauważają. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Poirytowany   23 lipca 2019r. o 23:25

Poirytowany

Postów: 129

Ja dziękuję portalowi za ten artykuł na temat miejsca wręcz historycznego. Nie rozumiem krytyki Manhatttanu, nie chcecie tam kupować to nie róbcie tego ale nie odbierajcie tej przyjemności innym. Ja to miejsce darzę sentymentem mimo, że nie jestem stary. Ale moja babcia, dziadek każdego dnia z uśmiechem na twarzy tam chodzili bo gdzie mieli iść, do supermarketu ? Kiedy tam chodzę mimo, że na ogół jeżdżę do marketów to cieszę się, że ludzie kiedyś rozmawiający z moim kochanym dziadkiem i babcią pozdrawiają mnie pierwsi choć są starsi i przypominają mi choć nie muszą bo wiem o tym jak wspaniała była moja babcia i dziadek. Teraz chodzę tam ja tymi samymi ścieżkami a kiedyś nie mam wątpliwości będą tam chodziły moje wnuki. Tak, cała magia tego miejsca polega na tym, że mimo powstawania nowych marketów, galerii handlowych to miejsce istniało, istnieje i będzie istniało bo tego chcą mieszkańcy Bolesławca i okolicznych miejscowości. Tam mogą porozmawiać, pośmiać się bez obecności setek kamer jak w markecie. To samo robili moi bliscy, których już nie ma i niesamowite jest to, że te osoby, które moich bliskich pamiętają nadal tam zarabiają na chleb pozdrawiając kolejne pokolenia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.