ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4825, 19 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu21 sierpnia 2019r. godz. 09:16, odsłon: 5008, Bolec.Info
16 miejsce na Liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu legnickim
Bolesławiec - Informacje: Urszula Magryś kandydatką KO Urszyla Magryś (fot. archiwum prywatne)

Urszula Magryś z Bolesławca będzie kandydowała do sejmu w jesiennych wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej.

Kandydatka ma 60 lat, w tym roku przechodzi na emeryturę a pracuje w Towarzystwie Budownictwa Społecznego w dziale księgowości. Jest też w zarządzie Koła Miejskiego PO w Bolesławcu. Działa także w Bolesławieckim Stowarzyszeniu Kobiet in Gremio.

- Startowałam niedawno w wyborach samorządowych do Sejmiku Dolnośląskiego gdzie uzyskałam około 1400 głosów co było dla mnie miłym zaskoczeniem - mówi Urszula Magryś dla Bolec.info. - Nie dostałam się ale i tak byłam dumna że pomimo skromnej kampanii tyle osób mi zaufało. Nie ukrywam, że długo mnie namawiano do startu bo nie chciałam się zgodzić. Doszłam jednak do wniosku, że ja zwyczajna osoba muszę powiedzieć, że Platforma Bolesławiecka nie zginęła, działa choć niektórzy jej członkowie zawiedli.

Kandydatka uważa, że w przestrzeni publicznej jest mało kobiet, których się słucha. Że kobiety łagodzą obyczaje są bardziej wrażliwe na cudzą krzywdę.

- Nie podoba mi się to co dzieje się w moim kraju - mówi. - Chcę by moje wnuki czuły się wolne i bezpieczne a dzisiaj nie mam takiej pewności. Zło wywołuje zło. Pierwszy który uderzył, nie po to, by mu wybaczyć lecz by w dwójnasób oddać. To się teraz dzieje. Dlatego kandyduję bo chcę się przeciwstawić każdej niesprawiedliwości, każdej korupcji, Chcę się upominać o prawa ubogich i słabych. Na koniec zacytuję słowa pewnego flamandzkiego księdza choć nie jestem wierząca ale szanuję niektórych księży, którzy są wielkimi przyjaciółmi ludzi ,,Nasze społeczeństwa chorują na ciężki zawał serca. Kwalifikują się do intensywnej terapii. Potrzebują zastrzyku: surowicy miłości,, I o tym chcę Polakom i Polkom przypomnieć bo o tym zapomnieli.
 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

~~Bladoczerwona Krwawnica   21 sierpnia 2019r. o 22:10

~~Bladoczerwona Krwawnica

Postów:

Nie czuje się pani wolna i bezpieczna? To proszę wyemigrować do takiej np. Szwecji, Niemiec, Holandii czy Belgii, do dzielnicy muzułmańskiej. Tam z pewnością brodaci panowie wprowadzą panią w nowy wymiar wolności, o jakiej się pani nie śniło.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płomiennorudy Bambus   22 sierpnia 2019r. o 6:30

~~Płomiennorudy Bambus

Postów:

Ta pani się nie wyspała i bredzi ,a jakie to zagrożenie czuje ,może na zachód niech się pofatyguje .Dla niektórych to jest zwyczajna magia KORYTA.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Iliowobłękitna Męczennica   22 sierpnia 2019r. o 6:43

~~Iliowobłękitna Męczennica

Postów:

~~Płomiennorudy Bambus napisał(a): Ta pani się nie wyspała i bredzi ,a jakie to zagrożenie czuje ,może na zachód niech się pofatyguje .Dla niektórych to jest zwyczajna magia KORYTA.

Jasne Piebiak , daj se siana .,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy , wystarczy nie kraść i inne wasze Kocham Bolec.Info ety .

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnopopielaty Szczawik   22 sierpnia 2019r. o 6:51

~~Jasnopopielaty Szczawik

Postów:

ZAGŁOSUJĘ WTEDY JAK STANOWCZO ODETNĄ SIĘ OD ZBOKÓW I POWIEDZĄ GDZIE SĄ MOJE PIENIĄDZE Z OFE ORAZ 250 MILIARDÓW Z VAT?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   22 sierpnia 2019r. o 8:36

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Pisze Pani: "Nie ukrywam, że długo mnie namawiano do startu bo nie chciałam się zgodzić. "
Taka deklaracja nie jest zbyt szczęśliwa dla kandydata... Styl "nie chcę, ale muszę", to komunikat dla wyborców, że to tak trochę na siłę ten Pani start. Kandydat musi sam bardzo chcieć od początku. Proszę przy okazji powiedzieć kto został w tej bolesławieckiej PO.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płowoszary Kielichowiec   22 sierpnia 2019r. o 12:46

~~Płowoszary Kielichowiec

Postów:

"Nie podoba mi się to co dzieje się w moim kraju - mówi. - Chcę by moje wnuki czuły się wolne i bezpieczne a dzisiaj nie mam takiej pewności. " Jestem za tym , odblokować przyjmowanie emigrantów, wprowadzić LGBT do przedszkoli i podstawówek. Zakazać nauczania religii no i jak w Holandii zalegalizować marychę. W najbliższych wyborach na Prezydenta RP będę głosował na towarzysza Biedronia / Wiosna - SLD / to już się tym zajmie i przypilnuje - jestem przekonany , że nasze wnuki będą szczęśliwe.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnoszary Tytoń   22 sierpnia 2019r. o 13:39

~~Srebrnoszary Tytoń

Postów:

Dlaczego nie wsparła Pani flagowego programu POKO , Emerytura 67 tylko ucieka Pani na emeryturę w 60 roku życia ?!
Nie boi się Pani głodowej emerytury ?
Czy liczy Pani na Emeryture + , od PiS - u ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieski Jałowiec   22 sierpnia 2019r. o 14:35

~~Zielononiebieski Jałowiec

Postów:

Tak sobie poczytałem komentarze pod tym postem i drugim dotyczącym kandydatów PiS. I doszedłem do ciekawych wniosków. Tutaj, pomimo że wypowiadają się sami przeciwnicy polityczni to pełna kultura, wypowiedzi są merytoryczne z rzeczowym przedstawieniem swojego stanowiska. Czyżby zwolennicy PiS-u to jednak nie były jakieś męty spod budki z piwem, jak to się nam ciągle wpiera w polskojęzycznych mediach? Odnoszę więc wrażenie że to ludzie kulturalni i wykształceni popierają PiS.
A pod tym drugim artykułem aż wstyd czytać, jaka agresja bije z wypowiedzi zwolenników KO, PO czy jak tam oni się teraz zwą. Po prostu wielkie żenua. Prędzej w tej grupie wypatrywałbym zwolenników mocnych trunków i wstrętu do wszelkiej roboty. Jest też tam kilku adwersarzy, którzy stanęli w obronie hejtowanych kandydatów PiS. I tu zaś niespodzianka, znów pełna kultura i rzeczowa argumentacja.
Może faktycznie rzeczywistość wcale nie wygląda tak jak nam to TVN wpiera. Ludzie wykształceni i kulturalni głosują na PiS a nie POKO.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy