ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4660, 7 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja16 lutego 2020r. godz. 10:06, odsłon: 17936, Bolec.Info
Kandydat na Prezydenta RP spotkał się z dziennikarzami i mieszkańcami powiatu.
Bolesławiec - Informacje: Robert Biedroń w Bolesławcu Robert Biedroń w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

W niedzielę, po godzinie 11.00 w sali konferencyjnej BOK-MCC w Bolesławcu rozpoczęła się konferencja prasowa Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na Prezydenta RP w nadchodzących wyborach.

- Trzeba szukać porozumienia, szczególnie na szczeblu lokalnym. Nie wolno palić mostów - mówił Robert Biedroń zapytany, dlaczego mimo ostrej krytyki działań partii Jarosława Kaczyńskiego jego partia jest z PiS w koalicji w powiecie bolesławieckim. - Tak czy inaczej  konstytucji nie wolno łamać - dodał.

Zaraz po konferencji rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami Bolesławca i powiatu. Robert Biedroń dziękował bolesławianom za liczne przybycie na spotkanie.

Jestem chłopakiem z Krosna, z Podkarpacia miasta wielkości Bolesławca, ze skromnej rodziny. Nigdy  nie wyobrażałem sobie, że będę mógł kandydować na prezydenta Polski - mówił Robert Biedroń. - Ja nie mam swojego szefa, tak jak ma to obecny prezydent, kandydat na nową kadencję Andrzej Duda, który łamie Konstytucję. Moim wzorem jest Aleksander Kwaśniewski były prezydent, który tę Konstytucję podpisał i przestrzegał.

- W konstytucji jest rozdział państwa od kościoła i to prezydent musi o to dbać. Jeśli coś jest to zapisane to trzeba tego przestrzegać. Jestem za wolnymi niezależnymi sądami i pełną współpracę z Unią Europejską - dodał kandydat.

Na pytanie, jaki powinien być prezydent naszych marzeń, usłyszeliśmy od Roberta Biedronia, że: niezależny, szanujący Konstytucję, mądry, odważny, kompetentny i dbający o laickie państwo i rozdział Kościoła od państwa oraz o współpracę z Unią Europejską, sąsiadami.

Po wystąpieniu Robert Biedroń wszedł w tłum i rozmawiał z mieszkańcami Bolesławca. Poruszano wiele tematów, mówiono dlaczego obecni na sali nie będą głosowali na Andrzeja Dudę. W służbie zdrowia, likwidacji szkół. Dlaczego młodzi ludzie nie zostają w Bolesławcu, ekologi i wielu innych tematach. Bezpośrednie rozmowy Roberta Biedronia z mieszkańcami Bolesławca pokazały, że jest to polityk otwarty na wszystkie sprawy i chętnie słucha rad innych osób.

- Startuję na prezydenta dla Polski, nie dla siebie - mówił Robert Biedroń - Dziękuję, że na tym spotkaniu szanujemy się nawzajem. Powinniśmy mieć taką Polskę, w której wszyscy są równi i szanujemy się - mówił.

- W maju powinniśmy dokonać  wyboru najlepszego i cywilizacyjnego. Czyste powietrze, nowoczesna edukacja, nowoczesna Polska, równość kobiet i mężczyzn, rozdział kościoła od państwa. bez podziałów, wolne sądy  to tylko niektóre rzeczy, które są nam potrzebne. Apeluję do Was zróbmy tak aby Polska była dumna  i zawsze pozytywnie oceniana przez opinię światową – dodał Robert Biedroń

W  czasie wizyty Roberta Biedronia promowali się razem z nim  posłowie Lewicy, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Marek Dyduch i Robert Obaza. Obecny był także Stanisław Chwojnicki członek etatowy Zarządu Powiatu i szef SLD.

Na konwencję przybyło blisko dwieście osób, wszystkie miejsca siedzące i stojące były zajęte. Niektórzy stali w holu i słuchali wystąpienia Roberta Biedronia. Szkoda, że organizatorzy nie zadbali o lepsze warunki spotkania.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Szarawa Fuksja   16 lutego 2020r. o 10:14

~Szarawa Fuksja

Postów:

Jak nisko upadła Lewica skoro maja tylko takiego kandydata. Panie Boże chroń nas przed wyborem takiego na prezydenta RP.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowy Dyptam   16 lutego 2020r. o 10:31

~~Brązowy Dyptam

Postów:

A co z 1 damą ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowozłota Acidantera   16 lutego 2020r. o 10:46

~~Brązowozłota Acidantera

Postów:

~~Brązowy Dyptam napisał(a): A co z 1 damą ?
-to dobre pytanie -buhhhhaha-pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowozłota Acidantera   16 lutego 2020r. o 10:55

~~Brązowozłota Acidantera

Postów:

~Jasnopomarańczowa Metasekwoja napisał(a): Ładny plakacik... Taki leninowski socrealizm. Tylko trochę nie pasuje do tej kawiorowej lewicy.
Tawariszcz Pałkawnik był?
-charaszo spasiba -pierestrojka był
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowozłota Acidantera   16 lutego 2020r. o 11:07

~~Brązowozłota Acidantera

Postów:

szkoda ze nie ma pełne relacji filmowejz przebiegu tego ,,wyjątkowego spotkania. Czy ktoś się obawia ze będą pokazane twarze ? Skoro ktoś zaprosił to powinien się szczycić ze spotkania z tak Wielką Osobowoscią i oraz wziąsc udział w pozowaniu do zdjęc
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnoruda Sałata   16 lutego 2020r. o 11:19

~~Brunatnoruda Sałata

Postów:

~Szarawa Fuksja napisał(a): Jak nisko upadła Lewica skoro maja tylko takiego kandydata. Panie Boże chroń nas przed wyborem takiego na prezydenta RP.


Ty zamiast do lekarza idziesz do kościoła ? Zamiast wypłaty starczy ci bóg zapłać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladozielony Ziarnopłon   16 lutego 2020r. o 11:22

~~Bladozielony Ziarnopłon

Postów:

Takiego prezydenta nam potrzeba - normalny chłopak z Krosna, do wszystkiego doszedł swoją pracą. Nie żaden wnuk ministra czy syn profesora.

A fala hejtu i nienawiści w jego stronę i te z czapy wyjęte zarzuty tylko pokazują jak podłych ma przeciwników.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladozielony Ziarnopłon   16 lutego 2020r. o 11:24

~~Bladozielony Ziarnopłon

Postów:

Toleruje. W Słupsku miał bardzo dobre kontakty z miejscowym Kościołem. Po prostu na równych zasadach, a nie na klęczkach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!