ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4657, 4 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


25 maja 2020r. godz. 11:05, odsłon: 5397, Kazimierz Marczewski
Radni PiS:Przedstawione rozwiązania negatywnie wpłyną na jakość życia mieszkańców Bolesławca i lokalnych przedsiębiorstw
Bolesławiec - Informacje: Sprzeciwiają się płatnym strefom parkowania Rada Miasta Bolesławiec (fot. Bolec.Info)

Publikujemy w całości list, jaki ukazał na fb Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. O uchwale Rady Miasta pisaliśmy w artykule w dniu 20 maja pt. Będzie duża strefa płatnego parkowania Zapraszamy do dyskusji.

Szanowni Państwo!!!

W dniu 20.05.2020 r ( środa ) odbyła się XIX sesja Rady Miasta Bolesławiec. Sesja przejdzie do historii z dwóch powodów :
1. z powodu pandemii COVID-19 odbyła się ona po raz pierwszy w sposób zdalny;
2. Władze Bolesławca poddały pod obrady uchwałę tworzącą strefę płatnego parkowania w Bolesławcu.

Uchwała została przyjęta 16 głosami za, 1 wstrzymujący oraz 3 przeciw. Jako Radni Prawa i Sprawiedliwości zagłosowaliśmy przeciw uchwale wprowadzającą strefę płatnego parkowania w Bolesławcu.

Uważamy, że przedstawiony projekt nie zasługuje na wprowadzenie.Przedstawione rozwiązania negatywnie wpłyną na jakość życia mieszkańców Bolesławca oraz lokalnych przedsiębiorców..

Proponowany obszar strefy jest stanowczo za duży, gdyż obejmuje on znaczną część miasta. Uważamy, że polityka prowadzona przez władze miasta po raz kolejny uderza w kieszeń mieszkańców.
Zaproponowane stawki są stanowczo za wysokie i brakuje w nich rozwiązań, które powinny obligatoryjnie znaleźć się w takim projekcie.

W trakcie dyskusji nad projektem Radny Szymon Pogoda wskazał przykładowe obszary, które nie znalazły się w uchwale:
- brak ujęcia wśród podmiotów objętych zerową stawką honorowych krwiodawców krwi. Uważamy, że osoby te powinny w dniu oddawania krwi być zwolnione z opłat.

- brak regulacji skierowanych dla lokalnych przedsiębiorców. Zaproponowana stawka abonamentu okresowego dla dowolnego użytkownika drogi w wysokości 240 pln/miesiąc oraz 600 pln/mc na okaziciela są nie do przyjęcia.
Dokonując analizy warunków parkowania w innych miastach zabrakło nam abonamentów skierowanych do przedsiębiorców i pracowników zameldowanych poza granicami Bolesławca.

- brak abonamentów jednodniowych oraz tygodniowych. Zaproponowana prze władze Bolesławca stawka jednodniowego parkowania wg stawek godzinnych to aż 31,90 pln !!! W cenniku obligatoryjnie musi znaleźć się oferta abonamentu jednodniowego w cenach dużo niższych.

- nasze zaniepokojenie wywołała odpowiedź Prezydenta Bolesławca na pytanie dotyczące dróg wewnętrznych oraz podwórek. Zgodnie z przepisami miejsca te nie mogą zostać objęte strefą płatnego parkowania. Jednak uchwałą RM lub zarządzeniem ich kategorię można zmienić na kategorię drogi publicznej. Oznacza to w praktyce, że wszystkie osoby odwiedzające swoich bliskich ( np. rodziców w podeszłym wieku, dzieci ) będą musiały płacić za parking również w podwórku !!!

- utworzenie strefy w takich granicach może doprowadzić do faktu ustanawiania kolejnych płatnych stref np. przez podmioty zarządzające parkingami przed sklepami wielkopowierzchniowymi itp.

- Ile powstało nowych miejsc parkingowych w ostatnich latach w obszarze SPP? Gdzie znajdują się parkingi buforowe zintegrowane z komunikacją miejską oraz ze stacjami rowerów miejskich? To są pytania, które wymagają odpowiedzi ze strony władz miasta.

Jako radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponujemy rozwiązania, które poprawią przyjętą uchwałę przez radnych Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka oraz pozostałych radnych Miasta ( jedynie Pan Maciej Małkowski wstrzymał się od głosu)

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

~Płowobrązowy Ligustr   25 maja 2020r. o 11:10

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Teraz to za późno.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomarańczowoczerwona Pelargonia   25 maja 2020r. o 11:15

~Pomarańczowoczerwona Pelargonia

Postów:

Brawo radni PiS. Mieszkańcy liczą na wasze korzystniejsze rozwiązania
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowozielony Driakiew   25 maja 2020r. o 11:16

~~Oliwkowozielony Driakiew

Postów:

Czy ktoś w ogóle z władz miasta czytał jakiego bubla napisali? Za czym cie radni głosują? Diabeł tkwi w szczegółach. Strefa potrzebna ale nie na takich zasadach! Ewidentnie krojenie kasy na ludziach!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółty Zimowit   25 maja 2020r. o 11:17

~Żółty Zimowit

Postów:

Bardzo popieram ten sprzeciw. Mało tego że mieszkam poza miastem Bolesławiec to pracuje w Bolesławcu w strefie płatnego parkowania i dziecko będę dowodzić do przedszkola w strefie płatnego parkowania. W takiej sytuacji nie stać mnie na ten abonament. Ponieważ samotnie wychowuje dziecko i opłacam przedszkole prywatne, bo moje godziny pracy nie pozwalają na publiczna opiekę dla dziecka. Może by tak pomyśleć alby przedszkola publiczne pracowały w godzinach do godz 18? Bo naprawdę ciężko pogodzić samotnym rodzinom pracę z obowiązkami rodzicielskimi. I niech już nikt nie krytykuje 500+ bo mi np. Bardzo to pamaga, ponieważ mam pieniążki na przedszkole.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskoszara Metasekwoja   25 maja 2020r. o 11:25

~~Niebieskoszara Metasekwoja

Postów:

natura ludzi:
Ja mam swoje miejsce na podwórku niech inni mi nie parkują pod nosem - teoria
Ludzie z abonamentem zaparkuja gdzie chca bo mogą, czyli zastawią wszystko jak teraz ale w swoietle prawa- to rzeczywistość
Atrakcyjność turystyczna miasta hmm mało do pokazania historyczna substancja miasta zanika, nowe potworki architektoniczne nie są atrakjcyjne - turysta zapłaci wiecej za wszystko bo plus 30 zł. - konsekwencja zły feedback i zmniejszony ruch w umierajacym miescie.
zyski dla budżetu miasta raczej na stałym poziomie z opcja malejąca bo akurat strefa mi sie konczy w miejscu gdzie moge parkowac 50 m dalej, tam będą chodniki podwórka i place, za chwile ludzie znajda sposób na nie płacenie.

realny zysk pewnie przekroczy minimalnie koszt wprowadzenia tego pomysłu, radni i prezydent powinni sie wstydzić..powinni ale nie maja tej szczególnej "wyobraźni"

nie pozdrawiam, szkoda że nie mamy wpływu na takie decyzje radnych. Pomysł zdecydowanie nie trafiony, ktoś kto widzi postępująca inflacje i wzrost cen moze być jedynie przerażony tym co funduje nam w czasach covid i zamrożenia gospodarki lokalna władza.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Forsycja   25 maja 2020r. o 11:29

~~Woskowożółta Forsycja

Postów:

Uchwała Rady Miasta jest dobra i w pełni ją popieram!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskoszara Metasekwoja   25 maja 2020r. o 11:31

~~Niebieskoszara Metasekwoja

Postów:

~~Woskowożółta Forsycja napisał(a): Uchwała Rady Miasta jest dobra i w pełni ją popieram!


Panie Marczewski niech Pan nie podbija wiswietlen takim nędznym trollowaniem
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowy Len   25 maja 2020r. o 11:42

~~Różowy Len

Postów:

Nie rozumiem zwrotu w postępowaniu Prezydenta Miasta. Wcześniej robił wszystko by miasto stało się bardziej atrakcyjne. By przybysze z zewnątrz chcieli się tu osiedlać.
Zlikwidował podatki od nieruchomości. Wprowadził bezpłatną komunikację miejską. Naszą wodę można było pić z kranu i smakowała lepiej niż niejedna butelkowana.
A dziś co? Podatki według najwyższych stawek. Autobusy wcale nie jeżdżą. A woda tak wali chlorem że nawet kąpać się w niej trudno. A teraz jeszcze te płatne strefy parkowania
CO SIĘ STAŁO PANIE PREZYDENCIE! Za co te kary? Z jednej skrajności w drugą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!