Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
19 maja 2015r. godz. 14:45, odsłon: 6247, Kazimierz Marczewski

Mistrz Kulinarny Robert Sowa w Bolesławcu

"Życie kocha jeść”, ale zawsze pozostają pytania: gdzie i co?
Robert Sowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu
Robert Sowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)
We wtorek, 19 maja 2015 r., w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu odbyły się zajęcia kulinarne, które poprowadził znany w Polsce Mistrz Kulinarny Robert Sowa.

Robert Sowa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kucharzy w Polsce. Prowadzi i występuje w programach telewizyjnych związanych z gastronomią. Członek elitarnego Klubu Szefów Kuchni i Komisji Gastronomicznej Polskiego Zrzeszenia Hoteli oraz Honorowy Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Szef kuchni warszawskiego hotelu Jan III Sobieski.

W swojej karierze odniósł wiele sukcesów. W roku 2004 wspólnie z Maciejem Kuroniem i Marcinem Budynkiem, Robert Sowa ustanowił rekord Guinnessa w kategorii największa grillowana ryba, a w roku 2008 z Maciejem Kuroniem i Jarosławem Uścińskim - w kategorii największy symbol euro z sushi. Był nauczycielem wielu sławnych polskich kucharzy, takich jak Karol Okrasa.

Prowadzi wiele spotkań z młodzieżą, często odwiedza szkoły gastronomiczne, w których przeprowadza szkolenia o szeroko rozwiniętej tematyce.

Robert Sowa, Kurt Scheller, Paweł Oszczyk i Filip Schmidt tworzyli jedyny polski zespół, który wziął udział w mistrzostwach świata w gotowaniu. Autor książek („W poszukiwaniu smaku doskonałego”, „Esencja Smaku”, „Romans Kulinarny”) oraz artykułów o tematyce kulinarnej. Był kucharzem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Gotuje z zaproszonymi gośćmi w kąciku kulinarnym w Dzień Dobry TVN. Od 28 marca 2009 roku prowadzi cykl porad kulinarnych Radia Zet - „Przyprawy i potrawy Roberta Sowy”.

Został właścicielem restauracji Sowa & Przyjaciele, działającej w Warszawie, która w 2014 była jednym z miejsc afery podsłuchowej w Polsce.

- Przyjechałem do Bolesławca po to, aby uczniom Szkoły Gastronomicznej przekazać to, czego mnie wcześniej nauczono - mówi Robert Sowa.

- Gotowanie przez młodzież i dzieci nie jest takie proste, trudno przekonać ich do gotowania czegoś ekstrawaganckiego. Zauważyłem, że młodzież w Bolesławcu otwarta jest na nowe wyzwania kulinarne i jest bardzo dobrze wykształcona - dodaje.

Próbowaliśmy potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, były bardzo smaczne i znakomicie skomponowane.
Palce lizać!


Nawiązując do afery podsłuchowej w jego restauracji Robert Sowa mówił naszemu dziennikarzowi, że to nie kelnerzy, ale politycy nawzajem siebie podsłuchiwali i on nie miał i nie ma z tym nic wspólnego.

Na załączonych nagraniach wideo prezentujemy fragment zajęć kulinarnych oraz wywiad z Robertem Sową.

(Wykorzystano Wikipedię)Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie

Mistrz Kulinarny Robert Sowa w Bolesławcu

6478
#heavyblack97 nieaktywny
19 maja 2015r. o 16:14
w poniedziałek 18 maja :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ramaj niezalogowany
19 maja 2015r. o 16:19
a nagrywania też uczy ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~smakosz niezalogowany
19 maja 2015r. o 17:16
To tym się można najeść? :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Hubert niezalogowany
19 maja 2015r. o 18:46
A wie Pan ze było tam mało miejsca do nagrywania ? Wiem , bo uczestniczyłem w tych warsztatach :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Coach niezalogowany
19 maja 2015r. o 21:28
Matołki ... To naprawdę dobra praktyka dla uczniów. Powodzenia uczniowie. Ps w Wasze gęby komentatorzy będą pchać to jedzenie przyszli kucharze!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA #pijezkranu