Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Aktualizacja
19 listopada 2017r. godz. 17:17, odsłon: 21419, Bolec.Info/Impulsmiasta.pl

Apelują o wstrzymanie egzekucji - Nowe informacje

W tym stanie rzeczy i posiadanych przez nas zastrzeżeń, gotowi jesteśmy podzielić się z Panem Prezydentem naszą wiedzą.
Plac przy ulicy Łokietka
Plac przy ulicy Łokietka (fot. Bolec.Info)

NOWE INFORMACJE.

Prezydent Piotr Roman przebywa za granicą na urlopie. Po otrzymaniu pisma, wyznaczył na spotkanie z radnymi wiceprezydent miasta Iwonę Mandżuk-Dudek. Pani prezydent spotka się z radnymi w poniedziałek o godzinie 8.00. w Urzędzie Miasta. Radni chcą przekonać władze miasta, aby wstrzymały egzekucję. O wynikach rozmów poinformuje natychmiast po ich odbyciu.

Poniżej wczorajsza informacja:

Otrzymaliśmy wspólne pismo radnych do prezydenta Piotra Romana radnych Rady Miasta i Powiatu, w którym autorzy apelują do prezydenta o wstrzymanie egzekucji w stosunku do ich dłużnika " Spectrum Galerie spółka z o.o w kwocie 400 tys. złotych. Według radnych sprawa ta może zaniepokoić Radę Miasta i mieszkańców Bolesławca. Pismo to publikujemy w całości.

Jednocześnie publicznie pytamy komornika, na jakiej podstawie i jaki biegły wycenił użytkowanie wieczyste tej działki na tak niską kwotę, i podał  cenę wywoławczą tylko ponad 1,5 mln zł. skoro około 10 lat temu wartość rynkowa użytkowania wieczystego  tej działki wynosiła ponad 12,5 mln złotych.

Szanowny Panie Prezydencie,

w związku z obwieszczeniem Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Bolesławcu (sygn. Km 16/17) o pierwszej licytacji nieruchomości użytkowania wieczystego nieruchomości należącej do dłużnika: “Spectrum Galerie” sp. z o.o., położonej przy Zgorzelecka – Łokietka – Górne Młyny, 59-700 Bolesławiec, dla której Sąd Rejonowy w Bolesławcu Wydział Cywilny prowadzi księgę wieczystą o numerze JG1B/00037914/8 zarządzoną na 20 listopada br. godz. 9.30,

apelujemy o rozważenie podjęcia działań polegających na złożeniu stosownych wniosków do Komornika Sądowego w Bolesławcu prowadzącego egzekucję w tej sprawie, skutkujących wstrzymaniem egzekucji komorniczej i odroczeniem tej licytacji.

Niepokój nasz i zdumienie budzi zdobyta informacja, że to Gmina Miejska Bolesławiec okazuje się być wierzycielem w/w dłużnika z tytułu zaległości podatkowych na kwotę ponad 400 tys. zł i złożyła wniosek o wykonanie egzekucji z w/w nieruchomości (tej informacji nie ma w  obwieszczeniu komornika sądowego). Ów fakt, zarówno dla nas, jak i opinii publicznej, a przede wszystkim Rady Miasta Bolesławiec, może być zupełnym zaskoczeniem.

Brak pełnej i transparentnej  informacji na temat dotychczasowych działań Pana Prezydenta dotyczących przedmiotowej nieruchomości oraz roli Gminy Miejskiej Bolesławiec w poszczególnych procesach i podejmowanej aktywności negocjacyjnej na przestrzeni czasu od dnia  nabycia tej nieruchomości od poprzednich właścicieli użytkowania wieczystego przez obecnego dłużnika, nakazuje nam zwrócić się do Pana Prezydenta z powyższym apelem.

W ciągu ostatnich 10 lat opinia publiczna bardzo skąpo była informowana na temat  podejmowanych działań i roli Pana Prezydenta w odniesieniu do zamierzonej realizacji inwestycji na tej nieruchomości przez obecnego dłużnika naszej gminy. 

Mając na względzie dobro naszego miasta, jak również  szacunek i dbałość o wizerunek  zarówno Urzędu Miasta Bolesławiec jak i Urzędu Prezydenta Miasta Bolesławiec podejmujemy to nasze działanie uważając, że w obecnej sytuacji zarówno Rada Miasta Bolesławiec jak i wszyscy mieszkańcy mamy prawo do pełnej i transparentnej informacji związanej z aktualną sytuacją jak i motywami dotychczas podejmowanych działań skutkujących obecnym stanem związanym z licytacją tego gruntu, w której Gmina Miejska Bolesławiec jest wierzycielem.

W tym stanie rzeczy i posiadanych przez nas zastrzeżeń, gotowi jesteśmy podzielić się z Panem Prezydentem naszą wiedzą mając na względzie wzmocnienie Pańskiego przekonania, co do zasadności podjęcia przez Pana Prezydenta działań, o które apelujemy.

Czas i trudność w ewentualnym spotkaniu się z Panem Prezydentem wymusza na nas taką formułę działania.

           Z wyrazami szacunku i zrozumienia

Maciej Małkowski – radny Powiatu Bolesławieckiego (okr. Bolesławiec) – Impuls Miasta

Dariusz Mucha – radny Miasta Bolesławiec

Łukasz Molak – radny Miasta Bolesławiec – Impuls Miasta

 

Na stronie https://impulsmiasta.pl/wstrzymac-egzekucje/skan wysłanego pisma.

 

 

 

 

Apelują o wstrzymanie egzekucji

~~lodkie niezalogowany
21 listopada 2017r. o 20:26
ze strony UM ....... "Jan Kisiliczyk-Naczelnik Wydziału Mienia i Gospodarki Przestrzennej , kompetencje:
Realizowanie zadań związanych z polityką przestrzenną miasta, jego rozwojem i stanem mienia komunalnego, pełnienie funkcji Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. nabywania i zbywania nieruchomości".... myślę,że ten pan wie naaajwięęęcej o sprawie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 listopada 2017r. o 9:15
~~lodkie napisał(a): ze strony UM ....... "Jan Kisiliczyk-Naczelnik Wydziału Mienia i Gospodarki Przestrzennej , kompetencje:
Realizowanie zadań związanych z polityką przestrzenną miasta, jego rozwojem i stanem mienia komunalnego, pełnienie funkcji Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. nabywania i zbywania nieruchomości".... myślę,że ten pan wie naaajwięęęcej o sprawie.

nie odbierajmy odpowiedzialności panu prezydentowi , powszechni ewiadomo z ebez decyzji szefa nikt nic nie zrobi- GDYBY RADNI NIE ZASTOSOWALI ROZWIĄZANIA Z APELEM TO SPRAWA CZEKAŁA BY DO POWROTU PREZYDENTA TAK JAK CZEKAJĄ INNE ZŁOŻONE W PIĄTEK. ale na to sobie zasłużyliśmy!!!!????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pytający niezalogowany
22 listopada 2017r. o 10:26
A prezydent to coś w końcu powie ludziom?, czy będzie tak milczał?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~prezydent niezalogowany
22 listopada 2017r. o 10:52
~~Pytający napisał(a): A prezydent to coś w końcu powie ludziom?, czy będzie tak milczał?
walta się na ryj ludziska
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 listopada 2017r. o 14:11
Pan Prezydent jak wróci to na pewno przemówi do swego ludu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~oll niezalogowany
22 listopada 2017r. o 21:56
~~ napisał(a): Pan Prezydent jak wróci to na pewno przemówi do swego ludu


pONOĆ BURZA MÓZGU W UM co sprzedać dla ciemnego luda
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Dekoracje