Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA GXO zaprasza
REKLAMA Pielgrzymka
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Podziwiam I ... Ale To Wyższy Level Niż Ten Na Którym Ja Jestem. życzę Ci Samych Sukcesów. We Wszystkim Co Robisz.
od M dla S
Tak Pamiętam O Tobie A Ty
od ŁOBUZA dla Rudaska
Pozdro Dla Wrocławskiego Magika Za Oczarowanie Pięknej Damy W środową Noc. Wczoraj Stałeś Się Mężczyzną.
od Szwajcarski Lisek dla Wrocławski Magik
Pozdro Dla Największego Alkoholika Krakowa. Ps Gieraltowski Lisek Wyłącz Tindera
od Wrocławski czarodziej dla Szwajcarski gekon
BolecFORUM Nowy temat
Aktualizacja
19 listopada 2017r. godz. 17:17, odsłon: 20272, Bolec.Info/Impulsmiasta.pl

Apelują o wstrzymanie egzekucji - Nowe informacje

W tym stanie rzeczy i posiadanych przez nas zastrzeżeń, gotowi jesteśmy podzielić się z Panem Prezydentem naszą wiedzą.
Plac przy ulicy Łokietka
Plac przy ulicy Łokietka (fot. Bolec.Info)

NOWE INFORMACJE.

Prezydent Piotr Roman przebywa za granicą na urlopie. Po otrzymaniu pisma, wyznaczył na spotkanie z radnymi wiceprezydent miasta Iwonę Mandżuk-Dudek. Pani prezydent spotka się z radnymi w poniedziałek o godzinie 8.00. w Urzędzie Miasta. Radni chcą przekonać władze miasta, aby wstrzymały egzekucję. O wynikach rozmów poinformuje natychmiast po ich odbyciu.

Poniżej wczorajsza informacja:

Otrzymaliśmy wspólne pismo radnych do prezydenta Piotra Romana radnych Rady Miasta i Powiatu, w którym autorzy apelują do prezydenta o wstrzymanie egzekucji w stosunku do ich dłużnika " Spectrum Galerie spółka z o.o w kwocie 400 tys. złotych. Według radnych sprawa ta może zaniepokoić Radę Miasta i mieszkańców Bolesławca. Pismo to publikujemy w całości.

Jednocześnie publicznie pytamy komornika, na jakiej podstawie i jaki biegły wycenił użytkowanie wieczyste tej działki na tak niską kwotę, i podał  cenę wywoławczą tylko ponad 1,5 mln zł. skoro około 10 lat temu wartość rynkowa użytkowania wieczystego  tej działki wynosiła ponad 12,5 mln złotych.

Szanowny Panie Prezydencie,

w związku z obwieszczeniem Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Bolesławcu (sygn. Km 16/17) o pierwszej licytacji nieruchomości użytkowania wieczystego nieruchomości należącej do dłużnika: “Spectrum Galerie” sp. z o.o., położonej przy Zgorzelecka – Łokietka – Górne Młyny, 59-700 Bolesławiec, dla której Sąd Rejonowy w Bolesławcu Wydział Cywilny prowadzi księgę wieczystą o numerze JG1B/00037914/8 zarządzoną na 20 listopada br. godz. 9.30,

apelujemy o rozważenie podjęcia działań polegających na złożeniu stosownych wniosków do Komornika Sądowego w Bolesławcu prowadzącego egzekucję w tej sprawie, skutkujących wstrzymaniem egzekucji komorniczej i odroczeniem tej licytacji.

Niepokój nasz i zdumienie budzi zdobyta informacja, że to Gmina Miejska Bolesławiec okazuje się być wierzycielem w/w dłużnika z tytułu zaległości podatkowych na kwotę ponad 400 tys. zł i złożyła wniosek o wykonanie egzekucji z w/w nieruchomości (tej informacji nie ma w  obwieszczeniu komornika sądowego). Ów fakt, zarówno dla nas, jak i opinii publicznej, a przede wszystkim Rady Miasta Bolesławiec, może być zupełnym zaskoczeniem.

Brak pełnej i transparentnej  informacji na temat dotychczasowych działań Pana Prezydenta dotyczących przedmiotowej nieruchomości oraz roli Gminy Miejskiej Bolesławiec w poszczególnych procesach i podejmowanej aktywności negocjacyjnej na przestrzeni czasu od dnia  nabycia tej nieruchomości od poprzednich właścicieli użytkowania wieczystego przez obecnego dłużnika, nakazuje nam zwrócić się do Pana Prezydenta z powyższym apelem.

W ciągu ostatnich 10 lat opinia publiczna bardzo skąpo była informowana na temat  podejmowanych działań i roli Pana Prezydenta w odniesieniu do zamierzonej realizacji inwestycji na tej nieruchomości przez obecnego dłużnika naszej gminy. 

Mając na względzie dobro naszego miasta, jak również  szacunek i dbałość o wizerunek  zarówno Urzędu Miasta Bolesławiec jak i Urzędu Prezydenta Miasta Bolesławiec podejmujemy to nasze działanie uważając, że w obecnej sytuacji zarówno Rada Miasta Bolesławiec jak i wszyscy mieszkańcy mamy prawo do pełnej i transparentnej informacji związanej z aktualną sytuacją jak i motywami dotychczas podejmowanych działań skutkujących obecnym stanem związanym z licytacją tego gruntu, w której Gmina Miejska Bolesławiec jest wierzycielem.

W tym stanie rzeczy i posiadanych przez nas zastrzeżeń, gotowi jesteśmy podzielić się z Panem Prezydentem naszą wiedzą mając na względzie wzmocnienie Pańskiego przekonania, co do zasadności podjęcia przez Pana Prezydenta działań, o które apelujemy.

Czas i trudność w ewentualnym spotkaniu się z Panem Prezydentem wymusza na nas taką formułę działania.

           Z wyrazami szacunku i zrozumienia

Maciej Małkowski – radny Powiatu Bolesławieckiego (okr. Bolesławiec) – Impuls Miasta

Dariusz Mucha – radny Miasta Bolesławiec

Łukasz Molak – radny Miasta Bolesławiec – Impuls Miasta

 

Na stronie https://impulsmiasta.pl/wstrzymac-egzekucje/skan wysłanego pisma.

 

 

 

 

Apelują o wstrzymanie egzekucji

~~lodkie 21 listopada 2017r. o 20:26
ze strony UM ....... "Jan Kisiliczyk-Naczelnik Wydziału Mienia i Gospodarki Przestrzennej , kompetencje:
Realizowanie zadań związanych z polityką przestrzenną miasta, jego rozwojem i stanem mienia komunalnego, pełnienie funkcji Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. nabywania i zbywania nieruchomości".... myślę,że ten pan wie naaajwięęęcej o sprawie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ 22 listopada 2017r. o 9:15
~~lodkie napisał(a): ze strony UM ....... "Jan Kisiliczyk-Naczelnik Wydziału Mienia i Gospodarki Przestrzennej , kompetencje:
Realizowanie zadań związanych z polityką przestrzenną miasta, jego rozwojem i stanem mienia komunalnego, pełnienie funkcji Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. nabywania i zbywania nieruchomości".... myślę,że ten pan wie naaajwięęęcej o sprawie.

nie odbierajmy odpowiedzialności panu prezydentowi , powszechni ewiadomo z ebez decyzji szefa nikt nic nie zrobi- GDYBY RADNI NIE ZASTOSOWALI ROZWIĄZANIA Z APELEM TO SPRAWA CZEKAŁA BY DO POWROTU PREZYDENTA TAK JAK CZEKAJĄ INNE ZŁOŻONE W PIĄTEK. ale na to sobie zasłużyliśmy!!!!????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pytający 22 listopada 2017r. o 10:26
A prezydent to coś w końcu powie ludziom?, czy będzie tak milczał?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~prezydent 22 listopada 2017r. o 10:52
~~Pytający napisał(a): A prezydent to coś w końcu powie ludziom?, czy będzie tak milczał?
walta się na ryj ludziska
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ 22 listopada 2017r. o 14:11
Pan Prezydent jak wróci to na pewno przemówi do swego ludu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~oll 22 listopada 2017r. o 21:56
~~ napisał(a): Pan Prezydent jak wróci to na pewno przemówi do swego ludu


pONOĆ BURZA MÓZGU W UM co sprzedać dla ciemnego luda
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec