Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA New Fashion
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
13 czerwca 2019r. godz. 20:54, odsłon: 5597, Kazimierz Marczewski

Dziadek zaklął go w skale

Wojciech Faltyn wygrał ogólnopolski konkurs geologiczny i zdobył indeks Uniwersytetu.
Wojciech Faltyn
Wojciech Faltyn (fot. Kazimierz Marczewski)

Wojciech Faltyn, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze, mieszkaniec Trzebienia w gminie Bolesławiec,wygrał ogólnopolski konkurs geologiczny i zdobył indeks Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego lub Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagielońskiego. W czwartek 13 czerwca redakcji Bolec.Info  rozmawialiśmy z Wojciechem Faltynem.

- Wszystko zaczęło się gdy mój dziadek, jak byłem dzieckiem rysował mi dinozaury i opowiadał o skarbach ziemi - mówi w rozmowie z Bolec.Info Wojciech Faltyn. - Zakochałem się w minerałach. zacząłem je poszukiwać, kolekcjonować i uczyć się o nich. Takie możliwości dawała mi także nauka w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze, gdzie uczyłem się geologii.

Geologia to nauka o Ziemi, dzięki temu mogłem poznać budowę, procesy zachodzące we wnętrzu i na powierzchni Ziemi, minerały, skały i skamieniałości. Zbieram różne minerały. Geologia, poszukiwania minerałów stały się moją pasją i sposobem na życie.

Będę studiował na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości pragnę zostać naukowcem i zajmować się wyjaśnianiem mechanizmów i procesów powstawania skał.

Chcę na pieszo przejść pasmo Sudetów, a przyszłości objechać cały świat. Może zacznę  od Maroka. Kocham dinozaury, chcę do końca poznać ich historię. Niedługo z pasjonatami z całej Polski założymy Stowarzyszenie Cantata Petram - Zaklęci w skale. Warto mieć marzenia, warto mieć pasję, warto być aktywnym - dodaje.

Z Wojtkiem rozmawialiśmy prawie godzinę. To bardzo zdolny, młody człowiek mający dużą wiedzę o minerałach i geologii. Ma swoje marzenia, pasję i cele. Jesteśmy pewni, że swoje plany zrealizuje w całości. Gratulujemy i życzymy mu spełnienia marzeń.Bolec.Info - zdjęcie

Poniżej zdjęcia jego kolekcji, która ma ponad pięćset egzemplarzy. W tym najcenniejszy, odbity pień widłaka na piaskowcu,

Bolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcie

Dziadek zaklął go w skale

~Migdałowy Nawłoć niezalogowany
20 czerwca 2019r. o 0:24
No nieźle, bardzo zdolny, młody pasjonat. Jestem w ogóle zaskoczony faktem powoływania stowarzyszenia przez młodzież! Brawo!

Dla zainteresowanych, wystartowała ich strona:
https://www.facebook.com/cantatapetram/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza