ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4658, 5 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony11 lipca 2019r. godz. 00:30, odsłon: 3424, Zlecony tekst
Jak zamknąć konto w banku?
Doradcy mniej chętnie odpowiadają na pytania, jak zamknąć konto, a przecież czynność ta wcale nie jest skomplikowana.
Bolesławiec - Informacje: Jak zamknąć konto w banku? Jak zamknąć konto w banku? (fot. )

Każde otwarte konto oznacza nowego klienta banku. W przypadku tej procedury informacja jest więc szeroka i zachęcająca. Nieco mniej chętnie doradcy odpowiadają na pytania, jak zamknąć konto, a przecież czynność ta wcale nie jest skomplikowana.

1. Jak zamknąć konto?

2. Co jeszcze warto zrobić?

Wcześniejszy scenariusz zwykle jest bardzo podobny. Skusiła nas atrakcyjna promocja i dodatkowe środki dla nowych klientów. Przywiodło nas dodatkowe oprocentowanie na lokacie. Bywa też, że zmieniła się taryfa opłat i to, co wcześniej stanowiło wygodne rozwiązanie, przestało takie być. W każdym z tych przypadków dobrze jest zachować kontrolę nad liczbą posiadanych rachunków.

Jak zamknąć konto?

Bankowcy wiedzą, że nie lubimy wypraw do oddziałów, dlatego też likwidacji rachunku specjalnie nie ułatwiają. W zależności od konkretnego regulaminu czynność tę można przeprowadzić bezpośrednio w placówce banku, a czasami także przez system transakcyjny, infolinię lub za pośrednictwem listu poleconego. Osobista wizyta będzie jednak drogą najszybszą, najpewniejszą, a przy okazji weryfikującą, co jeszcze musimy zrobić nim rachunek przejdzie do historii. Standardowo obowiązującym okresem jest 30 dni, w czasie których naliczyć może się jeszcze opłata za prowadzenie konta lub korzystanie z karty płatniczej. Dyspozycja związana z rezygnacją nie zwalnia z tych kosztów. Doradca przyjmujący dyspozycję powinien poinformować, ile środków na koncie powinno pozostać, by opłaty mogły zostać pobrane.

Co jeszcze warto zrobić?

Doradca wyjaśni, jak zamknąć konto, raczej nie wspomni jednak o zgodach, których najpewniej udzieliliśmy bankowi przy podpisywaniu umowy. Mowa przede wszystkim o akceptacji kontaktów marketingowych, które pozwalają - nawet po zamknięciu rachunku - na telefony i maile z propozycjami kredytowymi czy ubezpieczeniowymi. Sami musimy zweryfikować, czy zamknięcie konta nie uniemożliwi nam realizacji innych zleceń, np. stałych, zdefiniowanych płatności czy programów systematycznego oszczędzania. Wcześniej dobrze jest też pobrać historię rachunku z konta internetowego lub zapisać potwierdzenia istotnych przelewów.

Dobrym pomysłem, mimo wcześniejszego zachowania wszystkich formalności, jest sprawdzenie, czy rachunek rzeczywiście został zamknięty. Można to sprawdzić poprzez telefon na infolinię, wizytę w oddziale, a - w przypadku produktów powiązanych z rachunkami kredytowymi - sprawdzenie, czy dane w BIK-u zostały zaktualizowane. Porządkowanie kwestii finansowych to dobra praktyka, a zamykanie nieużywanych kont stanowi jeden z istotnych elementów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


DomoExprtWeterynarzMORENA
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!