ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4661, 8 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Święto Ceramiki19 sierpnia 2019r. godz. 20:33, odsłon: 7872, Kazimierz Marczewski
Dzień po święcie ceramików
W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.
Bolesławiec - Informacje: Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików (fot. Kazimierz Marczewski)

W niedzielę 18 sierpnia o godz. 20.00 ciężko było przejeść przez bolesławiecki rynek, kończyło się wprawdzie święto ceramików, ale turyści i mieszkańcy chociaż przez chwilę chcieli się nacieszyć artystyczną ceramiką i starociami prezentowanym na giełdzie.

W poniedziałek 19 sierpnia cisza i pustki, rynek przestał żyć. Pozostały jeszcze zamknięte budki, które sukcesywnie zostają zabieranie.

Miasto "umarło" a wczoraj jeszcze tętniło życiem. Obudzi się w 2020 roku 19 sierpnia. Wtedy rozpocznie się kolejne XXVI Bolesławieckie Święto Ceramiki. Wytwórcy już zaczęli się do niego przygotowywać.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Słomkowa Gunera   20 sierpnia 2019r. o 12:35

~~Słomkowa Gunera

Postów:

~~Szkarłatnoczerwona Psianka napisał(a): Co Ty gadasz Gunera? Jakie podziały? Jaki paraliż? Gdy jest taka impreza, to muszą być utrudnienia. Jasne, zawsze coś można poprawić, tylko komu się chce, gdy w czasie BŚC i tak są u nas tysiące gości, że przejść w centrum miasta trudno. Po co też wydawać setki tysięcy na rzeczywiste gwiazdy muzyczne, jeśli pod sceną - nawet dla badziewia - i tak tysiące. To, co denerwuje Bolesławian, cieszy lub bawi przyjeżdżających. I nawet jeśli 100 czy 200 z nich zrazi się do BŚC, to i tak zastąpią ich inni. Ta ceramiczna impreza to już taki samograj. Wystarczy ogłosić, że się odbędzie i frekwencja gwarantowana. A marudzenie Kazimierza, że po BŚC miasto "umarło" to tylko gadka malkontenta. Każda miejscowość "gaśnie" w dzień czy dwa po swoim święcie. Zresztą, Rynek bolesławiecki jest i tak wyjątkowy na tle innych miejscowości - spacerowicze, rodziny z dziećmi, turyści... Rynek jest non stop (oprócz wieczorów) tętniący życiem.
Pojedźcie do Lubania, Zgorzelca, Chojnowa czy Szprotawy albo Nowej Soli. Tam w tygodniu w centrum to dopiero pustki. Słowem, jesteśmy the best :)


Co gadam ? Nie pamiętasz już jakie były przeboje o Gliniadę ? Ile padło oskarżeń, nieprzyjemnych słów ?
Twierdzisz również, że nie ma problemu z parkingiem w czasie Święta i zorganizowane, duże miejsce na parking, połączone z centrum autobusem to również zły i niepotrzebny pomysł ?
Bolesławiec jest pięknym miastem. Rynek jest bardzo zadbany i jeden z najładniejszych w Polsce. Całe miasto jest zadbane, powyżej przeciętej w Polsce.
Twoje podejście do tej dyskusji jest jasne po tych 2 zdaniach: "Ta ceramiczna impreza to już taki samograj. Wystarczy ogłosić, że się odbędzie i frekwencja gwarantowana."
Według Ciebie, jeśli będzie wielkie nic na imprezie a będzie to sygnowane Świętem Ceramiki to wystarczy.
Może i za dnia rynek tętni życiem, ale jak sam słusznie zauważyłeś/zauważyłaś, wieczorem nic się nie dzieje. Ludzi w większości pracują do 16 czy 18 i chcąc wyjść wieczorem w okresie wiosenno-letnim do rynku, nie mają po co iść, bo nic i nikogo tam już nie ma. Może w weekendy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Forsycja   20 sierpnia 2019r. o 13:06

~~Woskowożółta Forsycja

Postów:

Brak zorganizowanych parkingów, totalny chaos, fatalne miejsce na scenę, lepszy stadion, to samo co roku. Takie to jest nasze święto. Promowanie się polityków.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatnoczerwona Psianka   20 sierpnia 2019r. o 14:24

~~Szkarłatnoczerwona Psianka

Postów:

Gunera, nie stwierdziłem, że nic nie trzeba poprawić, ale i podałem okoliczność, że skoro jakoś się to wszystko kręci, to nikt z urzędników (organizatorów) nie będzie szukał sobie pracy na siłę. Ponadto to nie urzędy tworzą atmosferę w mieście (rynku) a ludzie. Skoro nie ma chętnych na dłuższe imprezowanie w ciągu tygodnia, to nikt na siłę nie będzie naganiał ludzi, by biesiadowali i przesiadywali w rynku. A politycy - wszelkich maści - zawsze wykorzystywali, wykorzystują i będą wykorzystywali tego typu imprezy do własnej promocji. Tak jest od początków świata. Zaś konflikt ludzi od macierzystej Gliniady z tymi, którzy będąc kiedyś przy niej, dziś organizują swoje show to nie sprawa władz miasta a ich o BN. Ogólnie BŚC to od lat impreza "taka sama co roku". Tyle, że przyjezdnym to nie przeszkadza. A Bolesławianie nie traktują jej jak własne święto, a pięć dni miasta inne nić na co dzień. Nie ma się więc co podniecać i twierdzić, że "miasto teraz umarło". Właśnie wróciłem z Rynku i ludzi tam, że ho, ho, ho... Nie tylko Bolesławian, ale słyszałem i język niemiecki, i angielski a i chyba jakiś niderlandzki. Miasto więc żyje :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarniawa Mina   20 sierpnia 2019r. o 15:41

~~Czarniawa Mina

Postów:

Panie Kazimierzu, to że na bolesławieckim Rynku nie ma tysięcy turystów, wcale nie oznacza, że miasto jest "trupem". Sorki ale nawet przy pisaniu takich bzdur trzeba chociaż trochę myśleć...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarniawa Mina   20 sierpnia 2019r. o 15:42

~~Czarniawa Mina

Postów:

~Modrawa Cebulica napisał(a): Święto jest fajnie, ale: miejsca parkingowe to jakaś kpina, strasznie dużo ludzi - nie da się przejść, nudne koncerty i z roku na rok ceny coraz wyższe (120zł za kubek?! bez przesady)


To nie przychodź...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitnawa Tawułka   20 sierpnia 2019r. o 17:18

~~Błękitnawa Tawułka

Postów:

organizacja kiepska …. może za rok będzie lepiej
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowy Rozchodnik   20 sierpnia 2019r. o 19:59

~~Oliwkowy Rozchodnik

Postów:

w Rynku jest plac , można postawić małą scenę i niech młodzi zdolni ludzie z niej korzystają na co dzień a nie tylko raz w roku , mieszkańcy i restauratorzy będą zadowoleni a i podatki trafią większe do urzędów
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

MORENADomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"