ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4466, 26 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony6 grudnia 2019r. godz. 07:19, odsłon: 92, Zlecony tekst
Dlaczego Jurata jest atrkcyjną miejscowością na urlop?
Słońce, plaża i korzystny dla naszego zdrowia mikroklimat...
Bolesławiec - Informacje: Dlaczego Jurata jest atrkcyjną miejscowością na urlop? Dlaczego Jurata jest atrkcyjną miejscowością na urlop? (fot. )

Słońce, plaża i korzystny dla naszego zdrowia mikroklimat to główne powody, dla których powinniśmy się wybrać na urlop do Juraty, jednak niejedyne. Wakacje to czas, w którym Jurata zmienia się w centrum życia turystycznego i towarzyskiego.

Amatorzy sportów wodnych, sezonowe wesołe miasteczka, przepiękna plaża, a także liczne atrakcje turystyczne zachęcają do oddania się błogiemu lenistwu, wsłuchując się w przepiękny i nastrojowy szum fal. Dlaczego jak na urlop to właśnie do Juraty?

Apartamenty Jurata

Nocleg to niewątpliwie jedna z najważniejszych kwestii, dlatego też już na kilka miesięcy przed planowanym urlopem powinniśmy zacząć go szukać. Obecnie nie ma chyba niczego lepszego niż apartamenty Jurata, które zapewniają nam swobodę ruchu, a także odrobinę prywatności.

Większa powierzchnia niż w kwaterach prywatnych, urokliwa okolica, a także błoga cisza i spokój to główne powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie apartamenty zlokalizowane w Juracie.

Molo w Juracie

Jurata to przede wszystkim przepiękna plaża, na której możemy zażywać kąpieli słonecznych, jednak w czasie urlopu powinniśmy również zwrócić uwagę na molo stanowiące prawdziwą wizytówkę tej miejscowości.

Ma ono 320 metrów długości i stanowi przedłużenie deptaku. Położone jest od strony zatoki Puckiej i powstało w latach 70-tych XX wieku. Z mola możemy podziwiać przepiękne widoki roztaczające się na Bałtyk i plażę, spędzając tym samym miło czas.

Deptak w Juracie

Kolejnym ciekawym miejscem, dla którego warto pojechać do Juraty jest deptak, który ma 600 m długości i rozciąga się od mola do plaży zlokalizowanej nad Morzem Bałtyckim. Jeśli zatem znudzi nam się długie leżakowanie na plaży, powinniśmy wybrać się na krótki spacer deptakiem, przy którym zlokalizowane są liczne restauracje, kawiarnie, lodziarnie, a także sklepy z pamiątkami.

Możemy również znaleźć tam handlarzy rękodziełem, którzy mają do zaoferowania wiele ciekawych artykułów, dzięki którym po powrocie do domu nie zapomnimy o wspaniałej przygodzie, jaką przeżyliśmy w Juracie.

Ścieżka przyrodnicza

Ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu w Juracie może być wycieczka ścieżką przyrodniczą, która prowadzi przez wały wydmowe i ma długość ok. 300 m. Część ścieżki możemy przejechać rowerem, spędzając tym samym aktywnie wypoczynek. Rowerem możemy również objechać całe miasteczko, wybierając się również do ościennych miejscowości.

Park linowy Ju-Huuu

Jeśli na urlop wybieramy się z dziećmi, to maluchom również powinniśmy zapewnić jakieś atrakcje. Dlaczego warto zatem pojechać akurat do Juraty? Z pewnością z uwagi na znajdujący się w tej nadmorskiej miejscowości Park Linowy Ju-Huuu. Z uroków parku linowego mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, zapewniając sobie świetną rozrywkę w czasie urlopu.

Powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą sportowe obuwie, nie obawiając się przy tym o kwestie bezpieczeństwa. Każda zainteresowana wizytą w parku osoba otrzymuje bowiem niezbędne wyposażenie takie jak uprząż, rękawiczki oraz kask.

Apartamenty w Juracie na wynajem znajdziesz na stronie BlueApart.pl/apartamenty/Jurata

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza