Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Pozdrawiam Miłosza C Z Wrocławskiego Centrum R&d!
od Cygan dla Miłosz C
Pozdrowienia Dla Wielkiego Narodu Bolesławieckiego Na Rok 2022, Niech To Będzie Wielki Dla Was Rok, Walczmy O świetność I Renome Waszeg
od Don Corleone Matteo dla Julietta
Czasami Jest Się Rozdrażnionym, Lecz Przy Tobie Jednak Rozpogodzonym, Buziaki Na Nowy Rok 2022 J Na Stary Też, Bo Stare Jest Jare, A Mnie
od zwykła_roxy dla Bolec_main
Pozdrawiam Jacka Miciaka Z Ulicy Kubika - Tadeusz Jakimowicz
od wujek Jakimek dla Jacka
BolecFORUM Nowy temat
4 kwietnia 2020r. godz. 14:32, odsłon: 15789, Kazimierz Marczewski

Tłumy na cmentarzu w Bolesławcu

Przebywanie na cmentarzu w czasie epidemii, jest niebezpieczne. Zostań w domu.
Cmentarz Komunalny w Bolesławcu
Cmentarz Komunalny w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

Czytelnicy pytają nas czy bolesławiecki Cmentarz Komunalny jest otwarty i czy można odwiedzać groby.

Dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu Kazimierz Łomotowski poinformował nas, że cmentarz w Bolesławcu nie został zamknięty dla odwiedzających. Ograniczenia dotyczą tylko ilości osób uczestniczących w pogrzebie do 5 osób.

W wielu miastach w Polsce cmentarze są w czasie epidemii zamknięte dla odwiedzających.

- Policja będzie interweniowała tam, gdzie wyjście z domu jest nieuzasadnione pilnymi potrzebami - mówi rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Bolesławca.

W sobotę jest ładna pogoda i dlatego na bolesławieckim cmentarzu są tłumy.

Okazuje się, że niektóre miasta zamknęły cmentarze komunalne, bo stały się one alternatywą do spacerów i przebywania na świeżym powietrzu, zamiast po parku. Co zresztą  obserwujemy dzisiaj w Bolesławcu, chociaż rozumiemy, że w naszej tradycji odwiedzanie grobów w okresie Świąt Wielkanocnych jest ważne.

We Wrocławiu zamknięto wszystkie cmentarze komunalne mimo, że według rzecznika rządu, rozporządzenie nie wprowadza zakazu wstępu na cmentarz, To decyzja leżąca w gestii zarządców, informuje rzecznik.

Jeśli zarządcy nekropolii chcą umożliwić ludziom odwiedziny grobów bliskich zmarłych mogą to zrobić. Jeżeli natomiast uznają, że nie są  stanie zapewnić odwiedzającym groby bezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem cmentarz mogą zamknąć.

Rekomendacja rządu jest taka aby nie odwiedzać rodzin, nie gromadzić się i zostać w domu.

My także rekomendujemy pozostanie w domu. Z jednej strony ogranicza się ilość osób uczestniczącej w pogrzebie do pięciu, a z drugiej umożliwia się tłumom przebywanie na cmentarzu. Gdzie tu logika.Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Cmentarz nie jest zamknięty ale...

~~Morelowy Szafirek 5 kwietnia 2020r. o 14:53
~Czerwonozłota Pysznogłówka napisał(a): Oszalec można tyle czasu nie można wyjść z domu.
TO TERAZ JUŻ WIESZ CO CZUJĄ ZWIERZĘTA W ZOO Z TĄ RÓŻNICĄ, ŻE TY W KOŃCU WYJDZIESZ.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopopielaty Szczawik 6 kwietnia 2020r. o 9:43
~Orzechowy Tojeść napisał(a): Mam nadzieję, że nadgorliwych Policjantów spotka taka sama nagroda, jak tych co gorliwie działali w latach 80 - tych. Za łamanie konstytucyjnych praw i wolności zabrać emerytury !

GŁUPIEC! ONI pracują dla Twojego dobra.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowoszara Miodunka 6 kwietnia 2020r. o 17:34
Dlaczego pan zarządca i pracownicy cmentarza, nie zbadali guntu, na którym chowaja ludzi ???? Na miejscu po działkach-- groby po dwuch miesiącach sie zapadaja . A pomniki stawiane po roku-- też sie wypatrzaja, zapadaja !!! Czy tak powinno być ???? Dlaczego zarządcy cmentarza, maja tylko ciagle PRAWA ?? a nie maja obowiązków ?? A z tymi tłumami na cmentarzu --to lekka przesada !! Przeciez małżeństwo,( skoro śpia w jednym łóżku ) nie będa spacerować po cmentarzu z metrówką !! Ja odwiedzam grób, często i bardzo żadko, kogos spotykam/.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
REKLAMA Pizzeria do przejęcia