ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4634, 12 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

13 maja 2020r. godz. 12:52, odsłon: 3202, Bolec.Info/SP ZOZ w Nowogrodźcu
24 wyzdrowienia
Komunikat z 13 maja o sytuacji w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu. 11 osób zmarło.
Bolesławiec - Informacje: 24 wyzdrowienia Hospicjum z Nowogrodźcu (fot. Bernard Letowski)

Informujemy, iż:

Według stanu na 13 maja 2020, na godzinę 12:00 liczba ozdrowiałych pacjentów w zakładach opieki długoterminowej prowadzonym przez SPZOZ: Zakładzie Opieki Paliatywno- Hospicyjnej oraz Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym wynosi 13 osób, z czego 7 osób ozdrowiało w czasie pobytu w Oddziale Izolacyjnym w Obornikach Śląskich oraz 6 osób w naszych zakładach (3 osoby w ZOL oraz 3 osoby w hospicjum).

Liczba personelu, która została uznana za ozdrowiałą wynosi 11 osób, czyli blisko połowa spośród potwierdzonych 24 przypadków zakażeń pracowników. Część z ozdrowiałych pracowników powróciło już do pracy.

W naszych zakładach nadal przebywa 15 osób osób z potwierdzonym wynikiem zakażenia koronawirusem, na łączną liczbę pacjentów wynoszącą 54 osoby. Grupa 6 pacjentów przebywa w oddziałach izolacji: 4 w Obornikach Śląskich, 2 w Szpitalu Jednoimiennym w Bolesławcu.

W naszych zakładach od czasu stwierdzenia zakażenia zmarło 11 pacjentów, z czego 6 pacjentów hospicjum stacjonarnego było w terminalnej fazie choroby nowotworowej a 5 pacjentów zakładu opiekuńczo- leczniczego miało choroby współistniejące. W związku ze stwierdzonym u 10 pacjentów zakażeniem koronawirusem oraz zgodnie z wytycznymi Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego nadrzędną przyczyną zgonu w przypadku stwierdzenia zakażenia jest choroba zakaźna. Należy podkreślić, że żaden z pacjentów, którzy zmarli w okresie pandemii w SPZOZ w Nowogrodźcu nie manifestował ewidentnych i ciężkich objawów zakażenia wirusem COVID-19. Nasi pacjenci, u których występowały istotne objawy choroby koronowirusowej przekazywani byli do szpitali jednoimiennych.

W odniesieniu do informacji podanej przez Ministra Zdrowia w dniu 11 maja informujemy, że dane dotyczyły osób, które wykazano w komunikacie z 8 maja, kolejne komunikaty będą uwzględniać dane z niniejszego komunikatu.

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MWSLDomoExprtWeterynarzMORENAMetalowiec
reklama Zapraszamy
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza