ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4734, 20 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

3 lipca 2020r. godz. 20:44, odsłon: 15798, Bolec.Info
Andrzej Duda agitował na bolesławieckim rynku
Wizyta kandydata na prezydenta RP zgromadziłą rzesze zwolenników jak i przeciwników Andrzeja Dudy [FOTO/WIDEO]
Bolesławiec - Informacje: Andrzej Duda agitował na bolesławieckim rynku ANdrzej Duda podczas wiecu wyborczego w Bolesławcu - 3.07.2020r. (fot. Bernard Łętowski / Bolec.Info)

Piątkowy wiec wyborczy kandydata na prezydenta RP rozpoczął się z ponad 25 minutowym opóźnieniem. Andrzej Duda ostatecznie dotarł jednak na bolesławiecki rynek i był głośno witany przez rzesze zgromadzonych zwolenników. Na kandydata czekali także jego przeciwnicy - z gwizdkami. Tuż przed przyjazdem Andrzeja Dudy zwolennicy gromkimi oklaskami powitali na wiecu swoich przeciwników politycznych.

Mimo spóźnienia Andrzej Duda przemawiał prawie 40 minut. W swoim wystąpieniu poruszył w zasadzie wszystkie tematy, które powtarza na swoich wiecach. Mówił o swojej propozycji dotyczącej edukacji, zakładającej wprowadzenie zgody rodziców na działalność wszelkich organizacji pozarządowych na terenie szkół. Mówił o 500+ i trzynastych emeryturach.

W trakcie wystąpienia Duda mocno zaatakował dziennik Fakt oraz niemieckiego wydawcę tej gazety. Zaatakował także Niemców mówiąc "dzisiaj mamy kolejną odsłonę niemieckiego ataku w tych wyborach, bezpardonowej brudnej kampanii, Niemcy chcą wybierać w Polsce prezydenta? To podłość, nie zgadzam się na to" - krzyczał Andrzej Duda.

Tłumaczył się z ułaskawienia mężczyzny skazanego za czyny pedofilskie.Rzeczpospolita napisała niedawno, że prezydent zastosował prawo łaski wobec osoby skazanej za za zgwałcenie małoletniego. Ułaskawienie dotyczyło jedynie zakazu zbliżania się, inne kary były dawno wykonane.

Andrzej Duda zachęcał bolesławian do głosowania na jego kandydaturę. Mówił, że wygrana jego konkurenta będzie oznaczała chaos, a tylko on może zagwarantować, że wprowadzone wcześniej świadczenia nie zostaną zlikwidowane. Mówił także o zmianach w matrycy VAT, które spowodowały, że ceny niektórych produktów mogą spaść. Dotyczyło to między innymi takich rzeczy jak: musztardy, podpasek, fotelików dla dzieci, przypraw  czy smoczków.

W trakcie wiecu na rynku zgromadziła się także spora grupa przeciwników Dudy. Skandowali oni hasła przeciwko kandydatowi, mieli przygotowane transparenty i gwizdki. W trakcie przemowy Dudy starali się go zagłuszać.

Obecność przeciwników Dudy wywoływała spore emocje wśród jego zwolenników - doszło nawet do przepychanek.

Po przemówieniu Duda zszedł z podium i rozmawiał z mieszkańcami. Z wieloma osobami robił sobie zdjęcia (selfie). Od prezesa Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec" Wiesława Ogrodnika oraz szefa lokalnego PiS Szymona Pogody otrzymał mały zestaw bolesławieckiej ceramiki.

Na koniec policja okrążyła kilku protestujących przeciwko Andrzejowi Dudzie i zaczęła ich spisywać.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


ProfiCztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENA
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy