ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4663, 10 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Wideo11 lipca 2020r. godz. 13:59, odsłon: 6779, Kazimierz Marczewski
Nie ma prądu ani wody
Stają w obronie pana Bogdana, emerytowanego górnika.
Bolesławiec - Informacje: Nie ma prądu ani wody Emerytowany górnik Bogdan Szewczyk (fot. Kazimierz Marczewski)

Życie pisze swoją historię. Bogdan z Nowogrodźca, emerytowany górnik od kilku lat żył spokojnie w konkubinacie z kobietą, która niedawno zmarła. Według mieszkańców domu przy ulicy Jodłowej w Nowogrodźcu razem byli zgodni i porozumiewali się z sobą. Najpierw mieszkali przy ulicy Lubańskiej, rok temu Pani Wanda otrzymała mieszkanie socjalne przy ulicy Jodłowej w Nowogrodźcu więc przenieśli się do niego.

Pan Bogdan to emerytowany górnik z kopalni Nowy Ląd z Niwnic. Na Nowym Lądzie pracował pod ziemią, był także pracownikiem podziemnej kopalni Bolko w Zakładach Górniczo - Przeróbczych " Surmin" w Nowogrodźcu.

- Spotkało mnie wielkie nieszczęście - mówi Bolec.Info Bogdan. - Wanda nagle zasłabła i mimo reanimacji, którą podjąłem razem ze strażakami i służbami medycznymi, na moich oczach zmarła. Zostałem sam. Mimo, że  tu mieszkam od roku, nie jestem zameldowany i teraz chcą mnie eksmitować, nie mam nikogo, nie mam gdzie iść. Tutaj mieszkam i dbam o mieszkanie, proszę Pana burmistrza o pomoc. Mam nadzieję, że nie wyrzucą mnie na bruk - dodaje.

- Z panem Bogdanem i Wandą nigdy nie mieliśmy jako współmieszkańcy bloku, żadnych problemów - mówi Magdalena mieszkanka bloku. - -Nie można tak bez zastanowienia wyrzucić na bruk. Nie można przecież mieszkać pod mostem - dodaje.

Na spotkanie do Nowogrodźca umówiła się z nami córka zmarłej Pani Wandy. Przyjechała bardzo pobudzona na rowerze. Nie chciała jednak rozmawiać o tej sprawie. Wsiadła na rower z krzycząc odjechała.

W piśmie do redakcji Bolec.Info burmistrz Robert Relich przedstawia swoje stanowisko:

Komentarz redakcji:

To prawda, że Pan Bogdan zamieszkuje lokal bez umowy najmu. Nie przeszkadzało to nikomu gdy przebywał tam i mieszka od roku. Teraz, gdy wydarzyło się nieszczęście władze opierają swoje działania na przepisach. Warto jednak rozważyć i znaleźć sposób na pozostawienie tego mieszkania Panu Bogdanowi.

Mieszkanie, w którym zamieszkuje Bogdan  jest bardzo dobrze utrzymane, czyste, schludne i nie wymaga remontu. W przeciwieństwie do mieszkania obok, z którego lokatorka uczyniła  mielinę. O tym mieszkaniu  wkrótce napiszemy kolejny artykuł.

Stanowisko burmistrza budzi nadzieję, że uda się pomóc Panu Bogdanowi emerytowanemu górnikowi.Mamy taką nadzieję.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Płowobrązowy Ligustr   11 lipca 2020r. o 14:34

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Warto pomóc.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobursztynowy Przypołudnik   11 lipca 2020r. o 14:46

~~Ciemnobursztynowy Przypołudnik

Postów:

Emerytowany górnik pewnie ma emeryturę górniczą.
Pamiętajcie że za mieszkania socjalne płacą wszyscy podatnicy którzy nie maja emerytury i mają do zapłacenia czynsz.
Jak prezydent zrobi jeden wyjątek to reszta pójdzie jego śladami i podwyżka podatków znowu będzie bo "biednych" trzeba będzie niańczyć bo to dobrzy ludzie tylko im w życiu nie wyszło :)

To ile tej emerytury górniczej ma ten Pan?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawożółta Fuksja   11 lipca 2020r. o 15:14

~~Zielonkawożółta Fuksja

Postów:

Ten pan powinien napisać zobowiązanie że będzie płacił wszystkie zobowiązania dotyczące tego mieszkania .A pan burmistrz powinien raz jeszcze spojrzeć na tą sprawę ludzkim okiem a nie okiem urzędnika i wszyscy będą zadowoleni. a z tym drugim mieszkaniem trzeba zrobić porządek jak najszybciej bo to wstyd dla gminy że tak się dzieje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zszarzały Powojnik   11 lipca 2020r. o 18:06

~Zszarzały Powojnik

Postów:

Przecież miał mieszkanie na ul. Lubelskiej,co z nim zrobił.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zszarzały Powojnik   11 lipca 2020r. o 18:08

~Zszarzały Powojnik

Postów:

Co zrobił z mieszkaniem na ul. Lubanskiej przecież mieszkał tam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Alabastrowy Topinambur   11 lipca 2020r. o 20:49

~Alabastrowy Topinambur

Postów:

Jestem mieszkanka Nowogrodźca i sytuacje znam ze strony której Pan tutaj nie opowiedział. Pan miał mieszkanie socjalne które zniszczył i zadłużył ! Nie mówi prawdy, ma córkę w następnej wsi!
Zamieszkał nie z Konkubina na przy ulicy lubanskiej. Tamten budynek wyburzono a dla pani Wandy zostało przyznane mieszkanko socjalne.
Ma emeryturę górnicza to jakieś 2.500 złotych Przeciętny Polak musi ciężko pracować na taka wypłatę! Wstyd panie tak kłamać w telewizji! Został w mieszkaniu bez wody i prądu? A co on myśli że rodzina zmarłej Pani będzie za to płacić? Wstyd!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Alabastrowy Topinambur   11 lipca 2020r. o 20:55

~Alabastrowy Topinambur

Postów:

Niech najpierw spłaci mieszkanie które kiedyś miał w rynku lata temu. Następne teraz dostanie pijaczyna? Gdzie tutaj jest prawo! Ludzie czekają w kolejce na mieszkania socjalne teraz dostanie takie z emerytura górnicza? Na próg nie pójdzie już był wywiad z burmistrzem ze pomoc dostanie. niech na wynajem idzie jak inni zarabiający mniej w tym kraju. Wstyd tak kłamać . Współczuje rodzinie zmarłej jak zobaczą ten artykuł
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Marengo Heliotrop   12 lipca 2020r. o 0:15

~Marengo Heliotrop

Postów:

Gdyby zadłużenie było aktualne, nie dostałby mieszkania nowego, a właściwie jego ś.p. konkubina. Poza tym, prawo prawem i wszystko rozumiem, ale to samo prawo nie zezwala na odłączanie wody całkowicie komukolwiek. W przypadku nie płacenia rachunków nie masz ciepłej, ale zimna zawsze zostaje. Mam więc wrażenie, że tutaj sobie wybierano paragrafy do wykonania wedle widzi mi się, nie wiem, czyjego. A nakaz wyprowadzki powinien być na piśmie. Tymczasem monitu nie było żadnego. Więc to jest po prostu śmieszne, że przestrzegają wyłącznie wybranego przez siebie prawa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENA
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"