ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4592, 31 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

3 grudnia 2007r. godz. 14:58, odsłon: 1551, kowaluu/Bolec.Info
Niezależność nagrodzona
W minioną sobotę, w kinie Orzeł, po raz trzeci odbył się Festiwal Kina OFF
Bolesławiec - Informacje: Niezależność nagrodzona (fot. kowaluu)
Tegoroczna impreza zyskała miano ogólnopolskiej, gdyż zgłoszenia nadeszły nie tylko z Bolesławca i okolic, ale także z Poznania i Olsztyna. Zaprezentowano osiem filmów, które oceniane były przez jury, w skład którego wchodzili: Bodo Kox, niezależny twórca filmowy, Maciej Mikurda z WroFilmu oraz Teresa Kicińska reprezentująca dkf bok. Festiwal zgromadził dużą publiczność, która także wybrała swojego faworyta.

Po zaprezentowaniu ośmiu filmów konkursowych odbyła się projekcja etiud filmowych Awangarda w Borkach stworzonych podczas warsztatów artystycznych dla młodzieży w Borkach koło Tomaszowa Mazowieckiego, w których udział wzięli także członkowie bolesławieckiego DKF: Iwo Rachwał, Marcin Cysewski oraz Luis Probala. W trakcie piętnastominutowej przerwy publiczność mogła zagłosować na swoich faworytów. Następnie zaprezentowano film Bodo Koxa pt. Nie panikuj. Komedia jednego z najciekawszych polskich twórców niezależnych rozbawiła najwytrwalszych widzów, którzy oczekiwali ogłoszenia wyników. Następnie Maciej Mikurda, juror reprezentujący wrocławskie stowarzyszenie WroFilm przeprowadził wywiad z Bodo Koxem, w trakcie którego pytał m.in. o kulisy powstawania filmu, nowe projekty oraz różnice pomiędzy kinem offowym a niezależnym.

Ostatnią częścią festiwalu było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Wyróżnione zostały filmy Ormianka w reżyserii Luizy Banach z Poznania oraz Porter Ewy bolesławianina Przemysława Filipowicza, który tego samego dnia miał swoją premierę. To właśnie film bolesławianina najbardziej przypadł do gustu publiczności, która jemu przyznała swoją nagrodę. Zwycięzcą tegorocznego Festiwalu Kina OFF został film Zazdrość Filipa Rudnickiego z Miedźnej. Oparty on był na opowiadaniu Jana Brzechwy i powiadał on historię chłopaka, który nie potrafił odnaleźć się w roli żałobnika. Po pogrzebie odkrywa, że jego żona miała kochanka, co wystawia na próbę wszystkie jego uczucia. Na samo zakończenie wśród garstki publiczności, która doczekała do końca rozlosowano nagrody: karnety na Dyskusyjny Klub Filmowy oraz płyty dvd z filmami.
Bolesławiec - Informacje: Niezależność nagrodzona (fot. kowaluu)
Bolesławiec - Informacje: Niezależność nagrodzona (fot. kowaluu)
Bolesławiec - Informacje: Niezależność nagrodzona (fot. kowaluu)
Bolesławiec - Informacje: Niezależność nagrodzona (fot. kowaluu)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyCasusMORENAAutogazMRparts
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy