ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4737, 23 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Interwencja Bolec.Info30 września 2020r. godz. 16:52, odsłon: 7357, Kazimierz Marczewski
Dwie doby na wózku na klatce schodowej
- Dziękujemy Straży Miejskiej za profesjonalne zaopiekowanie się 67- letnim niesprawnym mężczyzną - Bolec.Info
Bolesławiec - Informacje: Dwie doby na wózku na klatce schodowej Trzy dni czekał aby go zabrali do Schroniska dla Osób Bezdomnych (fot. Kazimierz Marczewski)

Mieszkańcy ulicy Ogrodowej poinformowali nas o tym, że już dwie doby przebywa inwalida na wózku na ich klace schodowej Pojechaliśmy na. miejsce i zobaczyliśmy 67-letniego nieprawnego mężczyznę, który powiedział nam, że przedwczoraj przyjechał do Bolesławca pociągiem z Legnicy. Wcześniej pracował w Niemczech. Prawdopodobnie uległ wypadkowi i został deportowany do Polski .

Pochodzi z Bolesławca, a jego żona, z którą wcześniej się rozstał, mieszkająca, jak mówił nam mężczyzna, w domu przy ul. Mickiewicza, nie wpuściła go do mieszkania.

W klatce przy ulicy Ogrodowej 3 przebywał na wózku inwalidzkim ponad dwie doby. Lokatorzy dawali mu jedzenie, więc "jakoś przetrzymał". W środę 30 września mieszkańcy domu poinformowali o tym policję. Starali się o to, aby zabrano go do Domu Opieki Społecznej, bądź do Schroniska dla Osób Bezdomnych. Ich prośby pozostawały bez echa. Informowano ich, że może w czwartek uda się go z tej klatki zabrać bo teraz nie ma samochodu do jego przewozu.

Zniecierpliwiona  mieszkanka domu zadzwoniła do redakcji Bolec.Info, prosząc o pomoc. I nie zawiodła się. Nasz redaktor natychmiast zajął się tą sprawą i interweniował, między innymi w straży miejskiej, na policji i u rzecznika Urzędu Miasta i Komendy Powiatowej Policji.

Po jego rozmowach w wieloma osobami niemal natychmiast niepełnosprawnym mężczyzną zaopiekowały się służby do tego powołane.

Szczególnie chcemy  podziękować straży miejskiej, która w sposób profesjonalny i skuteczny zajęła się tą sprawą i doprowadziła do zabrania niesprawnego mężczyzny do schroniska dla bezdomnych. Dziękujemy też za pomoc ratownikom medycznym, policji oraz rzeczniczce Urzędu Miasta i Komendy Powiatowej Policji. Gorące podziękowania kierujemy lokatorom ulicy Ogrodowej 3 za opiekę nad niepełnosprawnym na wózku inwalidzkim.

To kolejna skuteczna interwencja naszej redakcji! Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zawsze podejmujemy się trudnych spraw i chętnie pomożemy każdemu, kto o to poprosi. 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

~Bladoróżowy Winobluszcz   30 września 2020r. o 17:19

~Bladoróżowy Winobluszcz

Postów:

Szkoda tylko, że Panie z MOPS nie wykazały na tyle empatii na interwencję - bezpośrednio u nich mieszkańców Ogrodowej a potrzebne było poinformowanie lokalnych Mediów,żeby sfinalizować pomoc. Smutne, ale jakże prawdziwe?!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mysi Głóg   30 września 2020r. o 17:29

~~Mysi Głóg

Postów:

"W środę 30 września mieszkańcy domu poinformowali o tym policję." - i za to redakcja im podziękowała?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Cynamonowy Aster   30 września 2020r. o 18:22

~~Cynamonowy Aster

Postów:

Nie chciałbym bronić tutaj nikogo ani ganić ale co wy wszyscy z tym Mopsem ? Przecież Panie tam pracujące tak naprawdę niewiele mogą w takim przypadku zrobić i na ogół są odbijane jak piłeczki.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kruczoczarna Miesiącznica   30 września 2020r. o 20:41

~~Kruczoczarna Miesiącznica

Postów:

Doprecyzuję,gdyż w natłoku informacji doszło do pewnych nieścisłości, mianowicie Pan na wózku inwalidzkim spędził jedną noc na klatce schodowej. Poprzedniego dnia tj. 29.09,20 ok. godz.18:00 widziany był koło klatki ale przecież każdemu wolno się zatrzymać, więc nie wzbudziło to szczególnej uwagi. Siedział spokojnie w wózku, jakby czekał na kogoś i po 22:00 już Go nie było. Dopiero rano wyszło jaw, że jest wewnątrz . Lokatorki z parteru, które pierwsze zauważyły jego obecność -pierwsze, co zrobiły nakarmiły Człowieka i usiłowały się dowiedzieć czegokolwiek o Jego sytuacji. Odpowiedzi były nie końca spójne zatem o 12:10 powiadomiono KPP w B-cu, ze taka osoba tu i teraz znajduje się, być może figuruje w rejestrze osób zaginionych? Patrol Policji pojawił się w ciągu 10 min. i rozpoczął procedury: wywiad z Panem, informacje od sąsiadów , telefony w sprawie itd. Potem Policjanci udali się m.in. do MOPS , gdzie otrzymali informację, że dzisiaj już jest za późno (godz.13:30), nic się nie da zrobić i najlepiej jak jutro (w czwartek) ktoś z nas przywiezie Go pod budynek MOPS , wtedy rozpoczną działania - taką informację przekazał nam mieszkańcom Pan Policjant z patrolu. A do tego czasu musi jakoś przetrzymać ! Nie uwierzyłam, że to możliwe i sama zadzwoniłam do tej instytucji,gdzie dowiedziałam tego samego,co Policja.Nie słuchano moich argumentów, bo nie da się i już! Wtedy jeden telefon do Red. K.Marczewskiego pozwolił sprawę w dwie godziny załatwić. Pojawiła się raz jeszcze Policja, aż 3 Panie z MOPS, Straż Miejska i na końcu Pogotowie Ratunkowe a w międzyczasie dzwonił w sprawie Pan Prezydent, po prostu nie do uwierzenia. Szczegółów z życia tego Pana, które mimowolnie poznałam nie będę tu opisywać. Dodam tylko,że dwie doby błąkał się, zanim pod nasz adres trafił i tu spędził jedną noc, i nie wszyscy mieszkańcy byli świadomi Jego obecności. A jeśli chodzi o ..."czepianie się MOPS-u" , to - odkładanie sprawy do jutra w takiej sytuacji , bo już o 13:30 za późno świadczy .... o braku empatii ? Jak Państwo myślicie ? Na szczęście Pan już o godz.16:00 trafił wstępnie pod opiekę MOPS. Można było ? Można ! Życzę Panu z wózka dużo zdrowia i ... więcej szczęścia w życiu, bo wyraźnie Mu go w ostatnim czasie zabrakło.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Migdałowa Mydlnica   30 września 2020r. o 21:58

~~Migdałowa Mydlnica

Postów:

MOPS to ja bym w cholere zwolnił, tak samo Urząd Pracy czy inne tego typu wynalazki, od razu ludzie by mieli więcej forsy w kieszeni a nie płacili na nierobów
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowawy Nawłoć   30 września 2020r. o 22:24

~~Różowawy Nawłoć

Postów:

100/100
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pawi Tojad   1 października 2020r. o 0:14

~Pawi Tojad

Postów:

Jak można nie wpuścić człowieka do domu w takim stanie i skazać go na tułaczkę. Jakiekolwiek by nie był, powinna go przenocować i na drugi dzień pomóc mu działać w tym temacie, aby miał dach nad głową. Nie mogłabym zasnąć, wiedząc, że pogoniłam niepełnosprawnego obcego, a co dopiero męża. Chore. Karma wraca. Czasem dziś, czasem jutro, a czasem za 20 lat, ale zawsze. Obcy ludzie wykazali więcej empatii. I dobrze, że są jeszcze ludzie dobrej woli. A Panu życzę wszystkiego dobrego. Dachu nad głową, ciepła fizycznego i psychicznego, wsparcia i bezpieczeństwa. Dobrym ludziom dziękuję za troskę, choć nie znam tego człowieka i Was, ale to, co zrobiły te Panie jest godne pochwały i naśladowania.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żonkilowy Kosaciec   1 października 2020r. o 0:48

~Żonkilowy Kosaciec

Postów:

Pawi tojad, nie znasz sytuacji osobistej byłej żony ani w jaki sposób się rozstali a oceniasz. Już widzę jakbyś wpuściła do domu kogoś kto np. cię bił.
Co do wątku deportacji, to śmiech na sali - dzisiaj nie można deportować obywatela kraju Unii Europejskiej!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

WeterynarzMORENAProfiCztery kulturyDomoExprt
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy