Bogdan Biernat zajmie miejsce posła PiS w Radzie Miasta.
18 listopada Marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek, wydała postanowienie, że mandat poselski po Adamie Lipińskim obejmie Szymon Pogoda.
Przyjęcie mandatu poselskiego oznacza również jego rezygnację z mandatu radnego Rady Miasta Bolesławiec, która została złożona w dniu 18 listopada do Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze. Ten stwierdził wygaśniecie mandatu 23 listopada. Pogoda był radnym od 2018 roku i pełnił funkcję Przewodniczącego Klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Miejsce Szymona Pogody w Radzie Miasta zajmie Bogdan Biernat, który był już radnym VII kadencji.
Portal Bolec.Info już rok temu, jako pierwszy podał informację o tym, że Pogoda zastąpi Lipińskiego w sejmie.
Czego spodziewacie się po nowym pośle, pierwszym od 30 lat parlamentarzyście z Bolesławca?
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!
Wypełnij
formularz lub wyślij pod adres:
redakcja@bolec.info.
Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).