ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4824, 18 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony5 stycznia 2021r. godz. 09:14, odsłon: 986, Zlecony tekst
Jakie wady skoryguje laserowa korekcja wzroku?
Sprawdź, kiedy możesz pozbyć się soczewek!
Bolesławiec - Informacje: Jakie wady skoryguje laserowa korekcja wzroku? Jakie wady skoryguje laserowa korekcja wzroku? (fot. )

Modyfikacja kształtu rogówki to prosty zabieg, dzięki któremu odzyskasz doskonałą jakość widzenia. Innowacyjna metoda leczenia stanowi doskonałą alternatywę dla noszenia okularów lub soczewek i pozwala na bezbolesne skorygowanie konkretnych wad. Kiedy laserowa korekcja wzroku przyniesie oczekiwane rezultaty?

Laserowa korekcja wad wzroku - prosty zabieg nie dla wszystkich

Laserowa korekcja wad wzroku to prosty i krótki zabieg - najczęściej trwa kilkanaście sekund i jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Dzięki temu pacjent pozostaje przytomny i ma stały kontakt z lekarzem dokonującym korekty. Niestety - laserowa korekcja wzroku nie jest dla wszystkich. Ograniczeniami są okres karmienia piersią, osłabiony układ immunologiczny, infekcje wirusowe i bakteryjne, choroby przewlekłe oraz uzależnienia. Nie należy wykonywać zabiegu u pacjentów, którzy nie ukończyli 20. roku życia, a także u tych, u których wada nie jest stabilna od co najmniej roku. Zdyskwalifikowani mogą zostać również pacjenci, którzy przekroczyli górną granicę, czyli 60 lat.

Jakie wady skoryguje modelowanie rogówki?

Modelowanie rogówki z wykorzystaniem specjalistycznego lasera pozwoli w prosty sposób pozbyć się wad będących źródłem codziennego dyskomfortu. W czym konkretnie może pomóc Ci ten zabieg? W korygowaniu konkretnych wad: krótkowzroczności od -0,5 D do -10 D, nadwzroczność (czyli dalekowzroczność) od +0,5 D do +6 D, astygmatyzm do 5 D oraz starczowzroczność. W jaki sposób redukowane są poszczególne wady?

W przypadku krótkowzroczności laserowa korekcja wzorku osłabi zbyt silny układ optyczny oka i pozwoli Ci wyraźniej widzieć dotychczas zamazane przedmioty, znajdujące się w oddali. Zmagasz się z nadwzrocznością? Zabieg wzmocni zbyt słaby układ optyczny oka poprzez skuteczne uwypuklenie rogówki, pozwalając na wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się w pobliżu. Twoim problemem jest astygmatyzm, czyli nieostre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka? W tej sytuacji laserowe modelowanie rogówki będzie wiązało się z koniecznością wyrównania jej krzywizny i doprowadzenia do skupienia promieni w jednym punkcie.

Czy laserowe modelowanie rogówki jest bezpieczne?

Zdecydowanie tak! Zabieg wykonywany przez specjalistów poprzedzony jest szczegółowym wywiadem oraz pakietem dedykowanych badań, co pozwala ustalić możliwe przeciwwskazania. Co więcej - laserowa korekcja wzroku wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu, a przez cały czas trwania zabiegu pacjent jest przytomny.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Krwistoczerwona Werbena   5 stycznia 2021r. o 20:47

~Krwistoczerwona Werbena

Postów:

Kto to robi u nas?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Grafitowy Suchodrzew   5 stycznia 2021r. o 23:41

~~Grafitowy Suchodrzew

Postów:

On, ona, oni.

Chcesz coś "zareklamować" - "na krzywego ryja"?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Noclegi KlekusiowoMORENADomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza