ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4824, 18 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Manpower - praca
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony13 stycznia 2021r. godz. 18:13, odsłon: 1112, Zlecony tekst
Jak kupić nowe mieszkanie, sprzedając stare?
Transakcja wiązana, czyli sprzedaż starego mieszkania i finansowanie w ten sposób zakupu nowego.
Bolesławiec - Informacje: Jak kupić nowe mieszkanie, sprzedając stare? Jak kupić nowe mieszkanie, sprzedając stare? (fot. )

Transakcja wiązana, czyli sprzedaż starego mieszkania i finansowanie w ten sposób zakupu nowego, nie jest zjawiskiem nowym na polskim rynku nieruchomości. Struktura tego rodzaju zakupu nowego mieszkania we Wrocławiu wymaga jednak dokładnego rozpisania planu działania. Jeśli dodatkowo transakcja będzie finansowana z uzyskanego kredytu hipotecznego, należy w tym momencie rozważyć kilka scenariuszy, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż starego mieszkania, jak i zakup nowego.

Zachowanie płynności finansowej

Podejmując decyzje związane z własnymi finansami, należy przede wszystkim zadbać o to, aby działania, które zostały podjęte, nie doprowadziły do utraty płynności finansowej. W rozpatrywanym aspekcie najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż w pierwszej kolejności starego mieszkania, a później zakup nowego. Oczywiście wszystko zależy także od tego, jaka jest sytuacja na rynku nieruchomości. Warto więc wcześniej zorientować się, jakie nowe mieszkania Wrocław oferuje. Transakcje wiązane, o których jest mowa w tym artykule, nie są prostymi operacjami i mogą przysporzyć wiele problemów, a przynajmniej dwa razy więcej problemu niż pojedyncza transakcja. Istotą każdej operacji finansowej jest zrozumienie i pogodzenie oczekiwań drugiej strony umowy. Należy więc być elastycznym na miarę własnych możliwości. Jakie warianty realizacji transakcji wiązanej są możliwe?

Wariant I transakcji wiązanej

Mając zdolność kredytową na zakup nowego mieszkania, można rozważyć sprzedaż starego, dopiero po finalizacji transakcji. Środki ze sprzedaży nieruchomości będzie można wtedy przeznaczyć na częściową spłatę kredytu hipotecznego lub w przypadku kredytu płaconego w transzach, zrezygnować z niewypłaconej części zobowiązania. Wtedy jednak trzeba dokonać wpłaty na konto dewelopera ze środków pozyskanych ze sprzedaży starszego lokalu mieszkalnego. Jeśli chce się skorzystać z takiego wariantu, należy pamiętać, żeby przy wyborze oferty banku zwrócić szczególną uwagę na wysokość prowizji, czyli jednorazowej wpłacie na rzecz banku, która liczona jest od przyznanej kwoty kredytu.

Wariant II transakcji wiązanej

Innym spotykanym wariantem jest podpisanie umowy przedwstępnej sprzedaży starego mieszkania z kupującym, który zgodzi się na finalizację transakcji w późniejszym czasie. Dzięki temu istnieje możliwość zakupu nowego mieszkania we Wrocławiu i skorzystania z oferty https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/. Termin powyżej trzech miesięcy przez kupujących uznawany jest za odbiegający od ogólnie przyjętych standardów rynku nieruchomości. Należy liczyć się także z tym, że późniejsze podpisanie aktu notarialnego to dobra karta przetargowa, jeśli chodzi o zbijanie ceny lokalu mieszkalnego, a więc przeważnie zyskuje się czas kosztem kwoty sprzedaży.

Wariant III transakcji wiązanej

Wariant trzeci to możliwość skorzystania z najtańszej i najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Realizowany on jest również przez osoby, które przed zaciągnięciem nowego zobowiązania, muszą pospłacać dotychczasowe kredyty. Wariant ten zakłada sprzedaż starego mieszkania z odroczonym terminem jego przekazania osobie kupującej lub możliwością jego wynajmu przez określony czas. Należy jednak liczyć się z tym, że zanim zapadnie pozytywna decyzja banku oraz przekazanie środków, trzeba będzie płacić nowemu właścicielowi koszty najmu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzNoclegi KlekusiowoMORENADomoExprt
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy