ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4915, 16 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

9 kwietnia 2021r. godz. 11:30, odsłon: 6663, Bolec.Info
Ruszył proces radnego Dariusza F.
"Nie było żadnego mobbingu" - mówi radny, nie przyznaje się do znęcania nad pracownicą i nakłaniania jej do fałszerstwa.
Bolesławiec - Informacje: Ruszył proces radnego Dariusza F. Radny Dariusz F. przed sądem (fot. Bolec.Info)

Przed Sądem Rejonowym w Bolesławcu stanął wczoraj Dariusz F., obecnie bezrobotny radny Rady Miasta, który od 2008 do 2020 roku zarządzał Cmentarzem Komunalnym. W akcie oskarżenia prokuratura zarzuca mu, że znęcał się psychicznie nad pracownicą pozostającą w stosunku zależności służbowej od niego. Miał to robić poprzez wielokrotne poniżanie, krytykowanie, ośmieszanie, zastraszanie kobiety. Groził jej także zwolnieniem z pracy. Został też oskarżony o nakłanianie jej do podrobienia jego podpisów podczas jego nieobecności w pracy.

Dariusz F. nie przyznaje się do winy. Przed sądem mówił, że to on jest ofiarą w całej sprawie. Jak przyznał podczas procesu, pokrzywdzona będąca jednocześnie oskarżycielem posiłkowym w sprawie, kilkakrotnie znalazła pracę dzięki jego protekcji, a wynikało to z ich powiązań rodzinnych.
Wielokrotnie podczas zeznań przed sądem radny tłumaczył swoje postępowanie wobec kobiety tym, że "byli rodziną". Jak zeznawał, mimo tego, że jako pracownica nie spełniała jego oczekiwań, nie wyciągał wobec niej konsekwencji właśnie z powodu powiązań prywatnych. W swojej ocenie był wyrozumiały.

- Wiem, że jestem pomawiany o nepotyzm, ale tylko pomagałem rodzinie - powiedział radny. Jak twierdzi, dopiero po ujawnieniu zarzutów pod jego adresem doszedł do wniosku, że kobieta nie nadawała się do pracy. Faktem jest, że nigdy w czasie pracy z nią nie wyciągał wobec niej żadnych konsekwencji służbowych.

- Dostałem wdzięczność za to, że pomogłem  tej osobie - żalił się radny. - Cała sprawa o mobbing jest jednym wielkim nieporozumieniem. Nie było żadnego mobbingu. Zarzuty pod moim adresem to pomówienia.

- Nie stosowałem autokratycznego systemu zarządzania, tylko demokratyczny. Rozmawiałem z pracownikami - mówił przed sądem Dariusz F.

Z perspektywy czasu radny zauważył, że pracownica "popełniała mnóstwo błędów w pracy". Ale stwierdził też: "błędy popełniali także inni pracownicy, także mnie się zdarzało".

Obrońca radnego wnosił o wyłączenie jawności sprawy. Jak uzasadniał, "w interesie pokrzywdzonej". Jednak ona sama nie miała nic przeciwko obecności mediów na procesie, który zresztą zainteresował jedynie naszą redakcję.

Podczas procesu radny obarczył media odpowiedzialnością za śmierć matki i zawał małżonki. Naliczył, od ujawnienia sprawy, 12 publikacji o sobie na bolesławieckich portalach i w lokalnej telewizji.

- Media zniszczyły mi życie, zniszczyły mi do tego stopnia życie zawodowe, prywatne.... nie będę się zasłaniał moją żoną, ale przez działania mediów, które według mojego zdania, i nie tylko, spowodowały to, że odtajniły coś co było zatajnione na tym etapie, spowodowały zawał mojej żony, śmierć mojej mamy - powiedział Dariusz F.

Jeśli sąd uzna, że radny jest winny, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności za znęcanie się i do pięciu lat za nakłanianie do fałszerstwa. Dariusz F. nie był wcześniej karany. Gdyby sąd go skazał, straci również mandat radnego Rady Miasta.

Kolejna rozprawa w poniedziałek.

Sprawę wpłynięcia do prokuratury zarzutów pracowników pod adresem radnego we wrześniu 2019 roku ujawnił portal Bolec.Info - o szokujących ustaleniach pisaliśmy w tekście Do niczego się nie nadajesz. Zarzut mobbingu uprawianego przez radnego potwierdziła Komisja Antymobbingowa Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Dariusz F. wciąż sprawuje mandat radnego, jest członkiem rządzącego miastem klubu Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Jasnolawendowy Kiścień   9 kwietnia 2021r. o 11:40

~Jasnolawendowy Kiścień

Postów:

Dawno powinien zrezygnować z mandatu radnego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoniebieska Inkarwilla   9 kwietnia 2021r. o 11:44

~~Ciemnoniebieska Inkarwilla

Postów:

cyt. "kilkakrotnie znalazła pracę dzięki jego protekcji, a wynikało to z ich powiązań rodzinnych."
"bezpartyjni" ratuszowi... warto przyjrzeć się reszcie pod tym kątem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brudnozielony Ziarnopłon   9 kwietnia 2021r. o 11:58

~~Brudnozielony Ziarnopłon

Postów:

Cyt. : " Media zniszczyły mi życie , (...) spowodowały zawał mojej żony, śmierć mojej mamy" .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaroniebieska Mahonia   9 kwietnia 2021r. o 12:07

~Szaroniebieska Mahonia

Postów:

Wyrok jaki będzie to będzie... Pojawia się w tej relacji inna bardzo niepokojąca informacja dotycząca nepotyzmu... Co na to Prezydent Miasta? Radny jest dalej szefem komisji finansów i członkiem klubu radnych bezpartyjni... Pytanie, jak jest w innych miejskich firmach z tym zjawiskiem? Prezydent ma nad tym kontrolę? Czy jest przyzwolenie? Co na to Prezydent?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnopomarańczowa Jagoda   9 kwietnia 2021r. o 12:39

~~Jasnopomarańczowa Jagoda

Postów:

Tak to jest z rodziną... podaj rękę a ona cię zniszczy ! Myślę że Pani Ewa powinna się zrehabilitować i wycofać sprawę bo nie wiem jak sobie poradzi w życiu z taką traumą jaką wyrządziła całej rodzinie i znajomym Pana Dariusza. Jak znam tego Pana to nigdy nie wyrządził by krzywdy małej myszce a co dopiero człowiekowi, zawsze miły i kulturalny wobec klientów na cmentarzu.
Aż dziw bierze że jej się chciało takie rzeczy robić, a tak przy okazji to pracował tam 12 lat i wszystko było Ok tylko jak pomógł rodzinie to jest beee ?
Jestem pewna że Sąd uniewinni Pana Darka a Pani Ewa będzie musiała chyba sobie radzić sama do końca życia bo rodzina jej chyba już dłoni nie poda ! Współczuję.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognisty Groszek   9 kwietnia 2021r. o 12:43

~~Ognisty Groszek

Postów:

Zastanawiam się dlaczego tak długo musiał czekać pan radny aby proces ruszył ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bladoniebieska Iglica   9 kwietnia 2021r. o 12:44

~Bladoniebieska Iglica

Postów:

To prokuratura wytoczyla proces.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Niebieskawozielona Żurawka   9 kwietnia 2021r. o 12:58

~Niebieskawozielona Żurawka

Postów:

Śmierć mamy spowodowana wynikiem nagonki medialnej ? Może na to jakieś dowody wynik sekcji zwłok itp... bo oskarżać łatwo. Jeśli już podpieramy się rodziną (zawał żony) to na jakiej podstawie uważa Pan że zawał spowodowany był poprzez media ?
A może trzeba w końcu uderzyć się w piersi i przeprosić osoby, Którym się krzywdę wyrządziło...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

WeterynarzDomoExprt
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu