ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4907, 8 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

14 kwietnia 2021r. godz. 08:23, odsłon: 2683, Bolec.Info/Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieniu
Odszedł Aleksander Bitner
"W środowisku strażackim znali go i darzyli szacunkiem wszyscy strażacy z terenu powiatu bolesławieckiego."
Bolesławiec - Informacje: Odszedł Aleksander Bitner Druh Aleksander Bitner (fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieniu)

Na profilu facebookowym OSP w Trzebieniu czytamy:

"Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 13 kwietnia 2021 r. zmarł śp. Druh Aleksander Bitner.

Dziadek Olek, bo tak na niego mówiliśmy wszyscy w jednostce, był wieloletnim członkiem Zarządu Oddziału Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bolesławcu, Komendantem Gminnym Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bolesławcu, a dla nas przede wszystkim wieloletnim Naczelnikiem i Wiceprezesem Zarządu naszej jednostki. Był także wieloletnim opiekunem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w OSP w Trzebieniu, tym samym wychował rzeszę wielu młodych strażaków, których zaraził pożarnictwem poprzez swoje charyzmatyczne usposobienie. Potrafił zmobilizować wszystkich do działania, nie oszczędzając przy tym samego siebie. Zawsze był gotowy do każdej, nawet najcięższej pracy na rzecz jednostki, ale także lokalnej społeczności. Również nasz kościół był oczkiem w głowie Dziadka Olka. Przepracował w nim bardzo wiele czasu podczas prowadzonej jego rozbudowy.

W środowisku strażackim znali go i darzyli szacunkiem wszyscy strażacy z terenu powiatu bolesławieckiego. Wyróżniał się zawsze dobrym humorem i uporem w dążeniu do celu. Nikomu nie odmówił jakiejkolwiek pomocy.

Za swoją wieloletnią społeczną pracę odznaczany był między innymi Złotym Znakiem Związku, a także medalem honorowym im. Bolesława Chomicza.

Podczas zebrania sprawozdawczego w roku 2017 jednogłośnie przyjęliśmy uchwałę o nadaniu druhowi Aleksandrowi stałe członkostwo honorowe w Zarządzie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu.

Pomimo braku możliwości bycia członkiem JOT, ze względu na wiek, zawsze przyjeżdżał do remizy podczas prowadzonych przez nas pracach gospodarczych, doradzał, pocieszał, mobilizował. Pytał również o prowadzone przez nas działania ratowniczo - gaśnicze. Był dumny z rozwoju jednostki.

Dziadku Olku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Twojego uśmiechu, zawsze dobrej rady, dobrego słowa.

Wiemy, że Twoje działania nie pójdą na marne, a my będziemy kontynuować działalność jednostki, tak jak nas tego nauczyłeś.

Najszczersze wyrazy współczucia składamy dla pogrążonej w żałobie rodziny Druha Aleksandra.

Jesteśmy przekonani, że tam po drugiej stronie znajdziesz swoje miejsce. Z pewnością zasilisz szeregi rycerzy Świętego Floriana i będziesz nas nadal wspierał w naszej działalności "tam z góry", tak jak robiłeś to do dzisiaj. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu."

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Noclegi KlekusiowoDomoExprtWeterynarz
reklama Zapraszamy do Intermarche
reklama Oferta pracy: Monter wyrobów z tworzyw sztucznych – Rena Polska - Wykroty, Dolnośląskie
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy do Intermarche