Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jakie opony zimowe polecacie?

11445
PanM
20 listopada 2015r. o 12:35
mir.ko napisał(a): Również nie odczułem przez lata zagrożenia w jeździe na letniej oponie miedzy 0 stopni a 7. Można jeździć szybko i sprawnie, o ile opona jest dobrze zaprojektowana, a wiele jest nieudanych projektów i każda temp dla nich jest problemem z wodą.

Nie wiem jak w skrajnych momentach na granicy przyczepności, ale nie zamierzam tego sprawdzac.

Nie odnotowałem też większego zużycia opony zimowej między 0-12 stopni niż na mrozie ani niebezpieczeństwa powyżej 20 nawet przy dużych rozsądnych prędkościach.

w zależności od auta czy opon każdy może mieć troch inne doświadczenia, grunt to rozsądek


Jeśli Pan czytał z uwagą , nadmieniłem tu o profilaktyce .W temperaturach bliskich zera porankiem często mamy do czynienia z tzw " czarnym lodem " lub wprost z gołoledzią .
Zatem zapobieganie jest bardziej racjonalne od gdybania i ryzykanctwa.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
20 listopada 2015r. o 12:49
zgadzam się. chodziło mi tylko o suchy asfalt bliski zeru. na gołoledź i zimowa opona nie pomoże jeśli ktoś przesadzi i to lekko, ale letnia jest niedopuszczalna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 listopada 2015r. o 19:34
PanM napisał(a):
~ napisał(a): Amatorem nie jestem na pewno bo jestem kierowcą z wieloletnim stażem, który nigdy nie miał kolizji więc nie rozumiem o co panu chodzi. Jeżeli Pan widzi takie różnice to ok, nie neguję tego...sam jeżdżę zimą z zimówkami ale ich "cudownych" właściwości nie przeceniałbym.


Jeśli Pan pozwoli wytłumaczę to Panu bardziej obrazowo.

Są nieliczni ludzie którym los sprzyjał i wygrali spore kwoty na loterii.
Pośród nich są jeszcze bardziej nieliczni którym się to udało więcej niż raz .

Tak samo jest z nieszczęśliwymi wypadkami.Wystarczy jeden raz w życie aby problem był bardzo dotkliwy.Nieliczni mający wyjątkowego farta doznali takich zdarzeń więcej niż raz .
Po co zatem KUSIĆ LOS ?
Przestrzeganie kodeksu oraz stosowanie sprzętu adekwatnego do warunków minimalizuje ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń./od 72 roku bez wypadku i mandatu/
Ja w tym temacie mam tylko i a tyle do powiedzenia.


Słuchajcie Pana Przemka. On naprawdę wiec co mówi. Nie przechwala się, ale niejednego z Was tutaj na tym forum mógłby nauczyć jeździć. I wcale nie mówię tego złośliwe. ON WIE CO MÓWI. A może Panie Przemku, opowie Pan co nieco.....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ciekawość niezalogowany
20 listopada 2015r. o 19:44
~Mariusz napisał(a): Robię rozeznanie przed zakupem opon zimowych.


Ciekawe czy się z tego coś dowiedziałeś ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
20 listopada 2015r. o 20:17
Jako,że idzie faktyczne ryzyko opadu białego ,to dla mnie już znak aby zmienić w autach kapcie na zimowe.
Jakieś automatyczne zmienianie w związku z datą moim zdaniem średnio udany pomysł ,bo wielu znajomych jako date wymiany miało okres prze 1.11 ,a 1..11 sie okazał bardzo ciepły ;)

Jakie opony?
Jak nowe - to spokojnie tzw.budżetowe za 170-200zł/szt (o ile rozmiar popularny typu 14-15") wystarczą ;)
Bedą to jakies Barumki,Vredesteiny ,czy inne Debice,ale nowe io to chodzi.
Jak kogoś stać to spokojnie może oponę kupować ze szczytu wszelkich testów i w ogóle taką naj ;)

Pamiętajmy o jednym (szczególnie osobu kupujące kapce używane, sam kupiłem na swoim forum zimówki 14' 2013r, na staluchu za 350zł kpl,czyli mam komplet na felgach za cene dwóch nowych opon więc czasem warto popytać ,podzwonić;) ) aby zimówka była skuteczna to musi troszke bieznika mieć,tzn.aby te lamelki mogły pracować więc te 4-5mm to minimum ,a nie jak w letnich ,ze nawet przy 2mm nawet dowód nie leci ,bo jeszcze tak można...

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
20 listopada 2015r. o 20:29
Tu hemi jest haczyk tych naj testow. Opony sa testowane jako nowe, po 300 km. Ich nie interesuje co sie dzieje pozniej. Bywalo ze opona firmowa wygrywala test zimowy a po roku stawala sie niebezpieczna. Silniki tez wybieracie po testach jako nowe czy czytając opinie po paru latach? :) w tym rzecz. Znam to takze juz z doświadczenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja tak jak hemi niezalogowany
20 listopada 2015r. o 20:30
No prosze .Jedna z niewielu dyskusji bez hejterów .Spoko i coś można sie dowiedzieć.Byle by tylko pannazdzieckiem tu nie wlazła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 listopada 2015r. o 20:30
W Kodersdorfie są wystawione do sprzedaży używane koła do BMW ,felgi alu i opony używane letnie, za trzy tysiące euro.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza