Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zrób Szlachetną Paczkę
41
#jegomosc nieaktywny
21 listopada 2015r. o 18:28
~klucz-nick napisał(a):
jegomosc napisał(a): Twoja nieludzka inteligencja każe ci sądzić, że Szlachetna Paczka polega na postawieniu komuś obiadu i kolacji?:):):)
nie Krzysiu, moja nieludzka inteligencja każe mi myśleć co ci ludzie będą jedli jak się fanty z paczki skończą to chyba nie jest nieludzkie pytanie?co pomożesz komuś wyjść z ubóstwa słowem i ciepłą herbatą cz może robote mu załatwisz?ale to ciągle tylko "ryba"im trzeba dać wędke,cz samotna paka to im da ?? :P


Kluczniku drogi - pisałem to już w tym temacie, ale widać czytać ci się nie chciało:)

W jaki sposób grupa przyjaciół, uczniowie szkoły, członkowie klub sportowy albo kółko różańcowe może komukolwiek dać "wędkę"? Nie widzę takiej opcji. Jeśli ty widzisz to oświeć mnie proszę.

W sytuacji w której jest alternatywa a)dać b)nie dać zdecydowanie lepiej wybrać to pierwsze. Jasne, że to nie jest panaceum na wszystkie problemy, ale nikt o zdrowych zmysłach nie twierdzi, że tak właśnie jest. A paczka to często, dzięki naszym fantastycznym darczyńcom, nie jest li tylko odrobina żywności na święta.




Dopisane 21.11.2015r. o godz. 18:28:

~klucz-nick napisał(a):
jegomosc napisał(a): Twoja nieludzka inteligencja każe ci sądzić, że Szlachetna Paczka polega na postawieniu komuś obiadu i kolacji?:):):)
a kto to jest Andzelika?nooo nie musisz odpowiadać :P


Moja urocza żona. Tyle, że Angelika, nie Andżelika:)

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 listopada 2015r. o 21:33
jegomosc napisał(a):
Moja urocza żona. Tyle, że Angelika, nie Andżelika:)


Mówiłem żonie żeby dała córce tak samo bo tak ładnie ale babsko wymyśliło dać dziecku Kryśka.
Kuźwa Pawłowicz jej się spodobała.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 listopada 2015r. o 10:58
Poczytajcie historie rodzin z Bolesławca- bardzo ciekawa lektura- która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu komu ma służyć ta jak że roztrąbiona akcja.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 listopada 2015r. o 11:51
To oświeć , komu ma służyć ta " rozrtąbiona akcja "? Cóż wyczytałeś /łaś z historii rodzin opisanych w projekcie Szlachetnej Paczki ? Wiesz co to za rodziny ? Cokolwiek o nich wiesz ? Nie sądzę !
Wiem natomiast jak łatwo oceniać bez podstaw człowieka :/ Przykre to , naprawdę bardzo przykre ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
22 listopada 2015r. o 14:05
Witam Państwa

Ponieważ wiele razy pozwalałem sobie krytykować tą i podobne akcje czuję się w obowiązku wytłumaczyć dlaczego .
Co do darczyńców i wolontariuszy mam pewność że kierują nimi najszlachetniejsze odruchy wobec innych ludzi.
Jednak akcje które nabierają wymiaru globalnego / na cały kraj / wspierane przez czołowe mass media nabierają już całkiem innego wymiaru.
Mianowicie w psychice masowego odbiorcy budują one iluzję spełnienia obowiązku wobec słabszych i wykluczonych.
Tymczasem akcja ma wymiar jednostkowy / podobny do wigilijnej zupki / i problemy tych ludzi niestety pozostają.
Tworzy się pozory spełnienia obywatelskiego obowiązku wobec ludzi którym z różnych powodów się nie powiodło.

Szkoda że organizatorzy tych wielkich akcji charytatywnych / orkiestra , paczka , kromka chleba i inne / nie pokuszą się o choćby zasygnalizowanie skali problemu oraz faktycznej drogi jego rozwiązania .
Następnym etapem tej pozornej pomocy są opiekunki zatrudnione przez MOPS do opieki nad osobami mającymi uprawnienia.Pracują na umowę zlecenie za 4,90 PLN za godzinę , bez prawa do chorobowego , do urlopu , do emerytury , do wolnej soboty , do wolnej niedzieli i do wolnych świąt -- PO JAKIMŚ CZASIE ONE SAME STANĄ SIĘ KLIENTKAMI ośrodka pomocy społecznej .[img=1448197521_81ja98l.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 listopada 2015r. o 14:12
~~ napisał(a): To oświeć , komu ma służyć ta " rozrtąbiona akcja "? Cóż wyczytałeś /łaś z historii rodzin opisanych w projekcie Szlachetnej Paczki ? Wiesz co to za rodziny ? Cokolwiek o nich wiesz ? Nie sądzę !
Wiem natomiast jak łatwo oceniać bez podstaw człowieka :/ Przykre to , naprawdę bardzo przykre ...


Wystarczy mi w zupełności to co wyczytałam w historiach opisujących rodziny.Na tej podstawie ludzie wybierają do koggo trafią ich paczki.
Jak ktoś bierze kredyt we frankach czy jakiś inny to musi liczyć się z ryzykiem w spłatach, jak ktoś zachodzi w ciążę w wieku lat 16 a po 8 latach znowu to brak mu odpowiedzialności i rozsądku, jak ktoś ma 3 dzieci i już ciężko w domu to stara się o kolejne dziecko? Nie będę pisać dalej bo szkoda mi czasu.Każdy jest kowalem własnego losu ale za bezmyślność niektórych dlaczego oczekuje się wsparcia od innych?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~~ niezalogowany
22 listopada 2015r. o 15:17
"dlaczego oczekuje się wsparcia od innych?"
EMPATIA - takie piękne słowo ... Ludzi powinna łączyć empatia .Nigdy nie wiadomo kiedy Tobie, Mi , Jemu może powinąć się noga , kiedy możesz potrzebować pomocy właśnie Ty, Ja, On . Na niektóre rzeczy w życiu nie mamy wpływu albo wszystko dobrze się układa i raptem BUM !!! nie mamy nic ...
Wsparcie w Szlachetnej Paczce nie jest obowiązkiem , chcesz-pomagasz nikt nikogo nie zmusza do niczego .
Dla mnie pomóc komuś to coś fajnego , coś co daje mi kopa .Poznałam wielu ludzi .. różnych ludzi ... Jeśli jestem w stanie to pomogę nawet tej 16latce która zaszła w ciąże a za 3 lata urodzi następne dziecko, nawet temu co zaciągnoł kredyt we frankach ... Sama wiem jak to jest nie mieć nic , jak to jest być na dnie ...To mnie nauczyło wiele . Przede wszystkim :Nie oceniam pochopnie .
Każdy robi jak uważa , nikt nikogo do niczego nie zmusza . Wybór jest zawsze .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 listopada 2015r. o 15:22
Ludzie ja rozumiem pomoc potzrebującym biednym itd. ale ta rodzina z 3 jka dzieci gdzie przed oplaceniem kredytu maja 600 cos , a po oplacaeniu 300 cos to przeciez do biednych nie nalezy. I nawet na rodzinne sie nie łapie.
Co to kogo obchodzi , że wzieli kredyt we frankach na mieszkanie.
Sa ludzie biedniejsi .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.